بستنی می توانید بگویید قرن ها از سیاه داستان—فقط بخواهید آشپز Lokelani Alabanza

با شنیدن عبارت “بستنی شما مرا به یاد زمانی که ما به خوردن بستنی در مادر من مراسم تشییع جنازه” را پاک لبخند از ترین آشپز’ مواجه است. اما برای نشویل بستنی ساز Lokelani Alabanza این واکنش از یک مشتری نهایی شد تعریف. Alabanza یک قصه گو که معادن تاریخ سیاه و پخت و پز برای الهام ترجمه اکتشافات خود را به زبان شکر و یخ و راه اندازی چنین عمیق احساسات نقطه تمام است.

Alabanza—که به تازگی راه اندازی اشباع بستنی, خط لبنی رایگان CBD غنی شده با طعم و قبل از آن بود اجرایی آشپز شیرینی و آشپزی مدیر در Hattie جین لبنیاتی—یک نوستالژی جستوجوی است. “من جمع آوری دستور العمل و آنها را از نو خلق [از طریق بستنی]. آن را مانند جمع آوری عتیقه اما با مواد غذایی,” او توضیح می دهد. یک نگاه او, در آشپزی مجموعه, که ویژگی های جلد به قلم سیاه سرآشپزها در طول قرن گذشته و دیگر, و آن را روشن او با شیفتگی به گذشته است.

Alabanza را طعم شامل Gin & Juice, ‘Nana Puddin’, غذای مرکب از گوشت وارد سیب زمینی شیرین و بادام زمینی & کک هر یک قصیده به آثار او آشکار در sentimental journey طریق سیاه امریکا گذشته است. داستان های بسیاری وجود دارد برای گفتن و نه زمان کافی و یا صبر برای بسیاری از مردم به خواندن آنها. بنابراین Alabanza تقطیر تمام دوران و یا رویداد به چند قاشق بر روی یک مخروط است. “چگونه می توانم این غذا به شما ؟” او فکر می کند که چیزی الهام بخش او. “چگونه می توانم این را به یک بستنی طعم?”

A fraction of Lokelani's vast cookbook collection.
کسری از Lokelani وسیع مجموعه کتاب آشپزی. عکس لوییزا Shafia

Alabanza شده است گردآوری آشپزی, پیر زمانی که او می تواند به یاد داشته باشید ترکیب فروش املاک و مراکز عتیقه یا فقط دریافت آنها از مردم است. “همه می دانند Loke می خواهد کتاب های قدیمی” او می خندد. اما کتاب ها قالب حرفه ای نقشه راه هر سگ گوش صفحه و تاکید کلمه بینش به یک آشپز روح ،

“یکی از مورد علاقه من پیدا شد پشته بزرگ از دستور العمل شاخص کارت های پیچیده در ریسمان در یک بازار کک. آنها دست نویس در خط شکسته, سازمان یافته از دوره. این هزینه 5 دلار. من به عنوان خوانده شده از طریق همه آنها را.” وجود گنجینه های پنهان شده در صفحات است. یکی از دسر های مورد علاقه دی نارگیل کیک پوند دستور او در بر داشت در یک کتاب آشپزی با یک هدیه عروسی کتیبه از سال 1975 است. وقتی که می آید به دستور تحقیقات Alabanza می گوید: “من عمیق است.”

اما کالیفرنیا بومی نیست ضربه او را گشاد گشاد راه رفتن تا زمانی که او نقل مکان کرد و به جنوب پنج سال پیش. “من نمی دانستم که این یک محل حفاظت از مواد غذایی از داستان ها و روایات” او شگفتی. برای جنوبی ها, مواد غذایی است که در هم آمیخته به هویت.

“جنوب مواد غذایی خاص است. آن را در مورد خود را در حال رشد سبزیجات, تغذیه, خود, خانواده, مراقبت از خود و جامعه است.” او کشف کرد Toni Tipton-مارتین به Jemima کدهای پیشگامانه خلاصه ای از بیش از 150 اشپزی منتشر شده توسط آفریقایی-آمریکایی و نویسنده است که نشان می دهد نقش زنان در شکل دادن به غذاهای آمریکایی. آن را به Alabanza نوظهور غرور در میراث.

“کلیسای پیکنیک! ده نسخه متفاوت از یک لوبیا سبز! جدول دسر! من نمی بینم که حس سنت در حال رشد کردن.”

Vintage recipe cards, ready to be channeled into ice cream.
فهرست کارت های دستور غذا آماده بود کانال بستنی. عکس لوییزا Shafia

دیدن سیاه اشپزی در بالا نور به Alabanza جدید تقدیر برای مادر بزرگ اواخر که مورد ستایش قرار داد از Chattanooga دنیاست. و آنها به او بسیار نزدیک است. مادر بزرگ او شد یک آشپز فوق العاده است اما نمی گذارند هر دستور العمل های نوشته شده. پخت و پز این زنان دیگر دستور بهبود می یابد و اشتیاق او را برای اتصال.

“من حمل قطعات نوستالژی با مادر بزرگ من. من به دنبال ایجاد چیزهایی که از آن مکان” او توضیح می دهد. در حال حاضر که او زندگی می کند به او نزدیک مادر بزرگ زادگاه او یادآوری می یابد از او در همه جا. “زمانی که من دیدن یک کیک لیمو با لیمو و شکر و تخم مرغ و یا یک هلو پینه دوز آنها طنین انداز عمیقا در درون من است.”

برای Alabanza بالاترین شکل از بیان است که ایجاد یک عطر و طعم است که قطاری از یک لحظه تاریخی یک کپسول زمان هدیه-پیچیده شده در یک شیرینی. هنگامی که آن را همه با هم می آید و بستنی مسابقات به شدت از احساسات او احساس می کند یک حس عمیق از رضایت است. “این بدان معنی است که من انجام چیزی است که من قرار است به انجام است.” او عطر و طعم به نام Juneteenth یک مثال کامل است.

در سال گذشته Alabanza انجام یک شیرجه عمیق به تاریخ Juneteenth سالگرد مارک 19 ژوئن 1865 روز ارتش اتحادیه رسیده گالوستون Tex. و آگاهانه به بردگی گرفته آفریقایی-آمریکایی است که آنها آزاد بودند. او تابیده حساب از اوایل Juneteenth احزاب برای شواهد از مواد غذایی و طعم و چگال آن سنت به روشن و قرمز مایل به زرد sorbet. در Juneteenth شما را قرمز غذا “به نماد خون میلیون ها نفر از بردگان که جان در برده داری” او توضیح می دهد. “که قدیمی بود مثل آنها را بگویید ، بنابراین شما می خواهم که قرمز مخملی کیک توت فرنگی, کیک توت فرنگی, پانچ و چای ترش.”

Alabanza را Juneteenth سلیقه مانند یک بهار روز تقریبا به ترش آن را به عنوان شیرین با رنگ بین هندوانه و گیلاس. عطر و طعم خود را نشان می دهد در مرحله شروع با تمشک بوسه به دنبال گرمسیری آغوش ترش. عناصر و صاف به یکدیگر با شکر که مقدس کالا از نیشکر-کشاورزی جنوب–و یک جرعه از آهک. طعم و مزه است که یک لحظه از جشن مقطر به یک بستنی احساس خوردن میوه به عنوان یک فرد آزاد برای اولین بار.

نسبت به سال گذشته Juneteenth 2020 شکل دادن به بزرگتر از همیشه است. “مردم باز به یادگیری آنچه در آن به معنی برای امریکا و جامعه” می گوید Alabanza و او احساس می کند می تواند ایجاد در این زمان از حرکت در اطراف نژادی عدالت است. “در تمام صداقت به آن کمک کرده است راه اندازی این نام تجاری است که من نشسته است به مدت دو سال” او اذعان می کند. اما بیشتر از آن می تواند شروع درمان به صورت سیاه و سفید جامعه در مقیاس انبوه. “این که آیا شما در حال آموزش پدر و مادر و یا ساخت کیک آن را در مورد ساخت یک فضا برای زیبایی به در آمده است. من بستنی است یک قطعه کوچک از این است.”

در حال حاضر Alabanza است تمرین آشپزی او کیمیاگری ریسندگی گاهی اوقات تلخ گذشته به شکوه طعم. “ما باید از طریق این درد وجود دارد اما شادی بود.”

طعم Juneteenth در دسترس خواهد بود برای تحویل در تمام تابستان در نشویل منطقه است. اشباع بستنی شروع خواهد شد با تمرکز بر ماهانه بستنی اشتراک و محلی تحویل با ملی دسترسی به زودی.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im