نابغه اسرار به کارلا سالن پوسته پوسته دوغ بیسکویت

هر هفته در نابغه ی دستور غذاها—اغلب با کمک شما!—Food52 مدیر خلاق و مادام العمر نابغه-شکارچی کریستن Miglore است کشف دستور العمل های است که تغییر راه شما طبخ.


هر کسی می تواند یک بیسکویت—حتی اگر شما نمی رشد نوازش کردن خمیر و حتی اگر شما دارای بیکر شهود و یا دست های سرد و یا مناسب برش. کارلا سالن را از آن مطمئن شوید.

Carla—که ما می دانیم و عشق از سرآشپز بالا و به جویدناو برنده جایزه کتاب آشپزی و الهام بخش حولا-hooping در Instagram—آغاز شده و در اواخر خودش. او ممکن است شده اند در نشویل عشق ترد-کف بیسکویت می خورند در بازدیدکننده داشته است به مادر بزرگ خود را اما نمی پخت آنها را در کنار او.

Extra-crispy edges, please.
فوق العاده ترد لبه لطفا. عکس کریستن Miglore

در سال 1990 کارلا شروع یک ناهار تحویل خدمات “به عنوان یک اتفاق است,” او می گوید و می خواستم به ارائه بیسکویت با دودی ترکیه—اما او تا به حال به تدریس خود را چگونه به آنها را برای اولین بار. “این یک فرایند” کارلا به من گفت. داشتن فقط در لندن زندگی او آغاز شده و با یک بیسکویت دستور از سرپرست به عنوان یک پایه و سپس اضافه شده در راهنمایی او می خواهم برداشت از مادر بزرگ او. “من به معنای واقعی کلمه در زمان چیزی از انگلستان و جنوب این دستور و mushed آنها را با هم برای من دستور کامل,” او گفت:.

او شده است با تکمیل آنها پس از کار در کلاهبرداری از او را خوشحال اکتشافات (مانند بهترین راه برای به دست آوردن هنوز-مناقصه بیسکویت از تکه) و گفتگو با دیگر بیسکویت obsessives (مانند ناتالی دوپری که غنی اش دوغ با ترکیب گوشت خوک—Carla می رود برای خامه ترش). و هنگامی که او راه اندازی رستوران او کارلا سالن آشپزخانه جنوب در بروکلین در سال 2016 چرا که او آموزش بیسکویت تازه کار (و چون آخرین بیسکویت نیاز به فقط به عنوان خوب به عنوان اولین) او را به مطمئن شوید که دستور او بود که هر دو مبتدی پسند و سازگار است. ما همه ذینفع.

اسرار به او کرکی پوسته پوسته به طور کامل unintimidating بیسکویت در حال جمع به این دستور از کارلا سالن غذای روحو به زندگی به ارمغان آورد در ویدئو بالا که در آن کارلا پیاده روی من را از طریق بهترین بیسکویت من تا کنون ساخته شده است (به طوری که شما می توانید آن را انجام بیش از حد).

وجود دارد بیشتر نابغه مندرج در این دستور العمل و در کارلا مربیگری از من می تواند انجام عدالت به اینجا اما زیر من برجسته کردن آنچه که من در بر داشت تعجب آور ترین, مفید, و به یاد ماندنی قطعات از روش:

مالش زن و شوهر قاشق غذاخوری کوتاه (یا خنثی نفت در خرج کردن) به مواد خشک را قبل از آوردن کره. این باعث می شود به صورت فوق العاده ترد لبه. اما آن را نیز کت آرد پروتئین جلوگیری از آنها را از ارتباط و تشکیل اضافی گلوتن—با نام مستعار نگه می دارد بیسکویت مناقصه و سخت تر به کار زیاد. (کارلا بزرگ شرلی Corriher پخت علم و فن بیش از حد.)

رنده در یک منجمد چوب از کره—یا با دست با جعبه اهنی یا در یک پردازنده مواد غذایی—را سازگار جیب کره به پف کردن و پوسته پوسته لایه بدون نیاز به دانستن دقیقا چگونه خمیر باید احساس. دو نابغه: غوطه دادن چوب از کره را در آرد در آغاز (و هر زمان از آن شروع به لغزنده).

کارلا را دوست دارد, ضخیم, غنی, کل, شیر, دوغ, اما اگر شما فقط می توانید پیدا کردن کم چرب (یا اصلا) ایجاد یک جایگزین با چربی به اندازه کافی برای دریافت کار انجام می شود: شیر کامل (یا دوغ کم چرب) به همراه خامه ترش (یا ماست) در ابعاد تقریبا برابر. باید آن را کمی ضخیم تر از کرم های سنگین. که سرکه-plus-شیر هک آن را قطع نمی در اینجا.

خود را به خمیر مرطوب تر از شما فکر می کنم آن را باید. خفاش آن را در اطراف در یک کت نازک آرد, مثل یک بچه گربه در حال بازی با یک توپ نخ به نگه داشتن آن از چسبیدن. سپس پت در چند سست تبدیل می شود مانند شما می خواهم در برابر یک نامه بسیار آرام تر از نسخه پف دار.

یک توخالی می تواند بهتر موقت بیسکویت برش از یک لیوان به دلیل آن اجازه می دهد تا هوا فرار کردن بالا (و بیسکویت نه گیر در خلاء به آرامی اسلاید از پایین).

پس از برش بیسکویت آنها بیش از تلنگر در ورق تابه. که برش-لبه های باریکش که در بالا بازده اضافی 1/8 به 1/4 اینچ از ارتفاع از بقیه بیسکویت زیر خرج کردن می تواند آزادانه.

پخت بیسکویت خود را با فاصله بر روی یک کره ورق پان (نه پوست) به صورت فوق العاده ترد کف و لبه های ترد همه در اطراف.

اما به عنوان فوق العاده به عنوان کرکی-کامل-تایمر بیسکویت ها همه در خود را به عنوان کارلا یادداشت “همه چیز در مورد چگونه شما آنها را بخورند.” برای او: کره ذوب شده دو نوع مربا نجات ترد پایین برای آخرین بار. شما ؟

یک نابغه دستور العمل های به اشتراک گذاری—از کلاسیک آشپزی, یک منبع آنلاین و یا در هر نقطه ، شاید چیزی ایده آل برای مبتدیان ؟ لطفا راه من (و به من بگویید چه بسیار در مورد آن هوشمند) در [email protected].

از فروشگاه ما

این پست شامل محصولات به طور مستقل انتخاب شده (و عاشق) ما ویراستاران و نویسندگان. به عنوان یک آمازون, دانشیار, Food52 را بدست آورده یک کمیسیون وابسته در مرحله مقدماتی خرید از محصولات ما به لینک.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>