این است ترین نوشیدنی طراوت در جهان است ؟

من هرگز فراموش نکنید که من برای اولین بار طعم Rooh Afza های “تابستان نوشیدنی شرق” آسیای جنوبی شربت بود که یک عامل اصلی در خانه ما در حال رشد است. این بود که اگر چیزی تبدیل شده بود در درون من. من فقط می دانم آن را برای اولین بار از آنهایی که تلاش می کند پنیر یا یک بوسه اول. من می دانستم که هرگز چنین عطر و طعم می تواند وجود داشته باشد و آن می تواند من را چنین لذت بخش است.

این دو مواد تشکیل دهنده که به Rooh Afza امضای آن طعم گلاب و kewra است که همچنین به عنوان شناخته شده Screw Pine ذات است. این نام یک اسم بی مسمی است; من به اشتباه معتقد بودند برای سال ها در وجود برخی از نوع گل درخت کاج اما kewra است که در واقع گل سفید از گیاه pandanus. برگ های این گیاه به نام پندن هستند در همه جا طعم دهنده در بسیاری از جنوب شرقی آسیا دسر. گل است یک عنصر حیاتی در بسیاری از ویژه مناسبت ظروف در جنوب آسیا و به خصوص کسانی که در ارتباط با جوامع مسلمان.

سال پیش در دبیرستان, در حالی که من در آمدن به خانه از اتوبوس یک زن متوقف شد و من در کوچه و خیابان (او در راه رفتن یک cocker spaniel).

“دختر من می گوید شما خوب در ریاضی” او به من گفت. “آیا شما معلم پسر من?”

پسر او بود به عنوان شناخته شده “خپله” در محله ای که خانه را به یک ترکیب تصادفی از طبقه متوسط حرفه ای و فساد بچه ها از شمال که حمل شد تا میامی به ماندن با خود grandpa and grandma. در میان بچه های محله که قطع محلی, زمین بسکتبال خپله جوانترین و کوتاهترین (که چگونه او نام خود را). او عینک شلوار باد کرده و طراح پیراهن یقه دار. خواهر خود را ژل زده و sported گوشواره و تیره مخملی. آنها جذب شده Latinesque شهری زیبایی که شایع بود در میامی ، به تمام مفاهیم و اهداف آنها می تواند ام گذشت برای Latinos.

از فروشگاه ما

اما خپله بود که از پاکستان است. مادرش که با صحبت قابل توجه اردو لهجه گاهی اوقات من خوش آمد می گوید در درب پوشیدن shalwar kameez. او خوش برخورد و توجه همیشه به من ارائه یک آب و یک میان وعده و انضباط خپله هر زمان که او را از دست.

یک روز از او پرسید: اگر من می خواستم به سعی کنید چیزی “بسیار پاکستان” و دست من یخ-سرد شیشه ای پر شده با آنچه او به عنوان پانچ. من در زمان یک جرعه و بلافاصله در عشق سقوط کرد, درخواست آنچه در آن بود. او رفت و برگشت به آشپزخانه برای بازیابی بطری Rooh Afza به من گل زرق و برق دار برچسب و پر جنب و جوش روبی کنسانتره در داخل. او به من اجازه آن را نگه دارید و من آن خانه را به من نشان می دهد ،

برای سال های من و خانواده ام در ارتباط Rooh Afza با پاکستان احتمالا به دلیل خپله خانواده معرفی ما به آن است. علاوه بر این هر زمان که من نیاز به دوباره پر کردن من عرضه در محلی جنوب آسیایی, مواد غذایی, بطری, من رسیده در قفسه آمد از پاکستان است. به طور دقیق آنها را از Hamdard Laboratories در کراچی, پاکستان.

تا یک روز در حالی که خرید در هند مواد غذایی در لوئیزیانا من آمد در سراسر یک بطری Rooh Afza که نگاه کاملا متفاوت از آنچه که من تا به حال استفاده شده است برای سال ها. برچسب برجسته یک ظرفی شبیه بشاخ یا قیف از گیاهی—میوه ها و گل و سبزیجات و گیاهان در یک پس زمینه سیاه و سفید. آن را هنوز هم تولید شده توسط Hamdard Laboratories, اما من دیدم که این بطری خاص از هند آمدند. حتی بیشتر جذاب بود که علاوه بر افزایش یافت و kewra این هندی Rooh Afza همچنین برجسته نزدیک به یک دوجین دیگر های مختلف گیاهی از جمله چوب صندل, هویج, آناناس و حتی اسفناج.

Rooh Afza, but bottled in India.
Rooh Afza اما بطری در هند. عکس Rooh Afza

Rooh Afza شاید عمومی ترین محصول شناخته شده از Hamdard Laboratories در سراسر جنوب آسیا است. اما به برابر همدرد با Rooh Afza خواهد بود ناحق تقلیل. Hamdard Laboratories تاسیس شد در دهلی نو در سال 1906 به عنوان یک طب طبیعی شرکت که شاغل هندو بر اساس آیورودا شیوه های درمانی با فارسی بر اساس Unani اصول—تلفیقی از ایده های فرهنگی بود که همه بیش از حد معمول در شبه قاره هند. این شرکت در حال حاضر تولید نزدیک به 30 فرآورده دارویی برای درمان انواع بیماریها از گلو درد و ریزش مو به باروری و فشار خون.

اصلی شرکت آغاز شده به عنوان یک فروتن فروشگاه که در آن بیماران می تواند تشخیص برای بیماری های خود و پس از آن دریافت درمان مناسب برای آنها. همدرد بنیانگذار Hakeem Hafiz Abdul Majeed ایجاد Rooh Afza مدت کوتاهی پس از تاسیس شرکت خود را در سال 1907. هدف اصلی از این شربت برای مبارزه با خستگی و از دست دادن انرژی به علت حرارت بیش از حد. ترکیبی از عصاره های گیاهی در Rooh Afza است گفت: به خنک کننده خواص و انرژی فراهم می کند هنگامی که گرمای تابستان باعث می شود بسیاری از افراد تنبل.

تقریبا بلافاصله پس از تجزيه هند و پاکستان در سال 1947, Abdul Majeed جوان, پسر Hakeem محمد گفت: نقل مکان کرد به تازگی تشکیل کشور پاکستان و تاسیس یک شعبه از Hamdard Laboratories در کراچی. در سال 1953 او تاسیس شاخه دیگر در داکا شرق پاکستان در آن زمان (که بعدها تبدیل به ملت بنگلادش). در سال 1980 دکتر حکیم محمد یوسف هارون Bhuiyan در زمان بیش از بنگلادش شعبه Hamdard.

در پاکستان و هند و بنگلادش, Hamdard Laboratories ثبت شده است به عنوان یک نهاد وقف که یک سازمان غیر انتفاعی تحت قوانین اسلامی. به این ترتیب شرکت در هر کشور است که مسئول برای ارائه بورسیه های تحصیلی و مراقبت های پزشکی به بیماران نیازمند است. در پاکستان به عنوان مثال همدرد حفظ ده ها تن از رایگان درمانگاه ها در سراسر کشور که در آن بیماران می توانند تشخیص داده می شود رایگان بوده و تنها نیاز به پرداخت هزینه اسمی برای داروها. علاوه بر این شرکت اعزام موبایل بهداشت و درمان وانت است که توزیع داروها (دوباره شارژ رایگان) به لحاظ مالی بیماران نیازمند است.

ترکیبی از عصاره های گیاهی در Rooh Afza است گفت: به خنک کننده خواص و انرژی فراهم می کند هنگامی که گرمای تابستان باعث می شود بسیاری از افراد تنبل.

در یک کشور اسلامی مانند پاکستان اهمیت همدرد و نمادین ترین محصول Rooh Afza است به شدت احساس می شود در طول ماه مبارک رمضان. چرا که مسلمانان هوشیار پرهیز از مواد غذایی و نوشیدنی ها از طلوع تا غروب آفتاب برای یک ماه تمام در طول این تعطیلات Rooh Afza اغلب ویژگی های برجسته در قبل از وعده های غذایی روزه به منظور وفادار به حفظ سرد داخلی درجه حرارت در حالی که روزه. گل نوشیدن نیز یک ضرورت است که شکستن سریع آن را به عنوان گفته شده است که به طور موثر محافظت. همدرد حتی به رایگان فنجان Rooh Afza در سریع شکستن وعده های غذایی به نام iftars در سراسر کشور و خارج از مساجد به استقبال fasters با جایگزینی شیشه ای شیرین رفع خستگی.

شما می توانید پیدا کردن همدرد در خیابان, توزیع قبل از مخلوط Rooh Afza و آب را به هر کسی و هر کسی که نیاز به یک نوشیدنی در پاکستان را بدنام موج گرما در تابستان.

همانطور که برای من ؟ من مطمئن هستم که هر چیزی می تواند به من سرد شدن سریعتر و یا رفع تشنگی من بیشتر از یک لیوان سرد از Rooh Afza. پس از همه, که آنچه در آن در نظر گرفته شده بود به انجام بیش از 100 سال پیش. و آن را هنوز هم در خدمت همان هدف امروز.

1. Falooda

این نوشیدنی/دسر-ترکیبی کلاسیک مناسب برای بهره گیری از خارج در یک تنبل روز گرم تابستان است. دستور دهنده (و زمان falooda فن), Nikkitha Bakshani به طور معمول لذت می برد این در یک کافه یا رستوران اما چرا یک چاقو در ساخت آن در خانه ؟ ریحان یا دانه چیا که ضخیم و ژل زده پیوستن به ترد-جویدنی ورمیشل برنج, Rooh Afza-سرخ شیر و یک حرکت شبیه چمچه زنی بستنی در یک شیشه. فراموش نکنید که برای بالا همه چیز با تست و خرد شده و پسته برای حتی بیشتر کنتراست بافت.

2. رز-Swirled شکلات سفید پوست

شکلات سفید می تواند یک بیت یک-توجه—بیش از حد شیرین و تقریبا cloying. اما با علاوه بر این از گلگون, گیاهی, Rooh Afza به علاوه ترد خوش طعم پسته این پوست طول می کشد در یک تن از پیچیدگی و فتنه در عطر و طعم (به علاوه قشنگ صورتی چرخش به بوت).

3. شیرین Lassi با گلاب

Lassis—ضخامت مبتنی بر ماست نوشیدنی است که می تواند انحراف مرزه یا میوه ای شیرین و یا تند—یک تابستان مورد علاقه در شبه قاره. این خنک کننده و رضایت بخش بدون اینکه سنگین است. این دستور خاص برای یک نسخه شیرین از نوشیدن یک گل نور پرنیان از اضافه گلاب; اما شما کاملا می تواند جای گلاب به نام در این دستور با Rooh Afza شربت و کاهش قند یک قاشق سوپخوری یا دو. پاداش: این را نیز به این نوشیدنی های دوست داشتنی, نور صورتی رنگ است که مطمئن شوید که فورا به شما تشویق کردن.

4. گلگون شامپاین

به عنوان دیده می شود در یک Kir رویال, فرانسوی 75 یا بلینی, شامپانی به همراه آب میوه یا آب نارگیل یا شربت به همراه کمی شیرینی برابر بسیار sippable فوق العاده طراوت نوشیدنی در تابستان. این تکرار که ویژگی های Rooh Afza, آب رز و لیمو با هم مخلوط خشک شامپاین کمی مرموز اما کاملا خوشمزه است.


آیا تا به حال طعم Rooh Afza? بگویید و بگویید در نظرات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>