اپلای ویزا برای تحصیل در کشور مالزی

مالزی با داشتن یازدهمین بخش بالای دانشجویان بین المللی ورودی در سراسر جهان ، دعوت کلیدی برای هر دانشجویی است ک

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 25 تیر 1399

مالزی با داشتن یازدهمین بخش بالای دانشجویان بین المللی ورودی در سراسر جهان ، دعوت کلیدی برای هر دانشجویی است که به دنبال تحصیل در خارج از کشور است. با انتظار می رود 200000 دانشجو بین المللی تا سال 2020 در مالزی تحصیل کنند ، هجوم میهمانان خارجی باعث ایجاد شرایط جدید ویزای دانشجویی شده است.

در حالی که تنظیم شده تر است ، روند به هیچ وجه غیرممکن نیست: در واقع ، این امر بطور باورنکردنی قابل انجام است ، و در بیشتر موارد بطور مستقیم توسط موسسه میزبان شما اداره می شود.

بگذارید نمای کلی ما از روند ویزای دانشجویی در مالزی به روشن شدن امور کمک کند.

گذرنامه و ویزای دانشجویی


برای تحصیل در خارج از کشور در مالزی ، به کلیه دانشجویان بین المللی به پاسپورت و ویزا معتبر معتبر احتیاج دارند. طبق قانون مالزی ، فقط مؤسسات دولتی یا خصوصی مالزی تحت صلاحیت وزارت آموزش عالی یا وزارت امور داخله قادر به پذیرش دانشجویان بین المللی هستند.

برای به دست آوردن ویزای دانشجویی در مالزی ابتدا باید از طریق خدمات جهانی آموزش مالزی درخواست گذرنامه دانشجویی کنید. پس از تأیید گذرنامه موقت دانشجویی ، ویزای دانشجویی هنگام ورود به مالزی برای شما صادر می شود. یکبار گذرنامه کامل دانشجویی را یک بار در کشور دریافت خواهید کرد.

توصیه می شود که آیا موسسه میزبان شما دانشجویان بین المللی را قبول می کند یا خیر.

قبل از ترک


ویزای دانشجویی به محض ورود نامه تأیید ویزا (VAL) در پاسگاه مهاجرت برای شما صادر می شود.

هنگامی که توسط یک موسسه مالزی پذیرفتید ، آنها از طرف شما تقاضای گذرنامه دانشجویی را ارسال می کنند. قبل از انجام این کار ، باید مستندات مربوطه را در اختیار میزبان خود قرار دهید و هزینه های مربوط را بپردازید.

اگر درخواست شما موفق باشد ، اداره مهاجرت در مالزی نامه تأییدیه عبور دانشجویی را به میزبان شما صادر می کند. میزبان شما نامه کامل شده را در حالیکه در کشور خود هستید به همراه یک سند باند شخصی امضا شده به عنوان نوعی تأیید از شخصیت خوب شما برای شما ارسال می کند.

نامه تصویب به عنوان گذر موقت دانشجویی عمل می کند که شما را قادر می سازد به عنوان دانشجو وارد کشور شوید.

حدود 5-10 روز کاری طول می کشد تا درخواست خود را پردازش کنید و تصمیمی اتخاذ شود.

 

با این حال ، دانشجویان چین ، میانمار ، هند ، سریلانکا ، نپال ، بنگلادش ، پاکستان ، بوتان ، صربستان و مونته نگرو هم اکنون می توانند برای ویزای تک ورود به صورت آنلاین ، معروف به eVISA اقدام کنند. این برنامه های آنلاین اکنون در طی 48 ساعت پردازش می شوند.

به دانشجویان توصیه می شود اسناد را قبل از موعد میزبان خود ارسال كنند زیرا بدون اجازه تصویب اجازه ورود به مالزی را نمی دهند. هنگامی که پرواز خود را به مقصد مالزی رزرو می کنید ، باید تمام جزئیات دقیق ورود خود را به میزبان خود بگویید: فرودگاهی که وارد آن می شوید ، شماره پرواز ، تاریخ و ساعت رسیدن شما.

همه دانشجویان ، به جز دانشجویان جمهوری خلق چین (PRC) ، پس از تأیید نامه ، می توانند وارد مالزی شوند. دانشجویان PRC باید قبل از رسیدن ویزا ویزای تک ورودی را مستقیماً از سفارت محلی مالزی یا شورای مالزی دریافت کنند.

درباره شرایط اخذ ویزای تحصیلی  مالزی اطلاعات بیشتری کسب کنید

نقطه ورود
هنگام رسیدن به مهاجرت در مالزی ، باید نامه تأیید گذرنامه دانشجویی خود را مفید داشته باشید.

با ورود به فرودگاه ، نماینده ای از دانشگاه میزبان شما منتظر خواهد بود تا شما را در گمرک ملاقات کند و به شما در روند کار کمک کند.

سپس یک پاسپورت ویژه برای شما صادر می شود که به مدت دو هفته وارد کشور شوید.

قبل از این دو هفته باید به نزدیکترین اداره مهاجرت ایالتی خود بروید تا پاس کامل دانشجویی خود را دریافت کنید.

همچنین هنگام ورود به مالزی ویزا برای شما صادر می شود که به صورت تایید گذرنامه شما خواهد بود که حداقل برای شش ماه اعتبار داشته باشد.

پس از رسیدن
موسسه میزبان شما گذرنامه خود را طی دو هفته پس از ورود به مالزی به اداره مهاجرت ارسال می کند تا بتوانید یک پاسپورت کامل دانشجویی دریافت کنید.

این ممکن است از چهار شش هفته طول بکشد. وقتی گذرنامه خود را برگردانید ، یک برچسب Student Pass در داخل آن وجود دارد که باید سالانه آن را تمدید کنید.

چه مدارکی / مستنداتی را باید ارائه کنم؟


برای درخواست گذرنامه دانشجویی ، باید کلیه اسناد مندرج در زیر را به موسسه خود ارائه دهید. سپس موسسه شما این موارد را از طرف شما به اداره مهاجرت در مالزی ارسال می کند.

  • نامه رسمی پذیرش از موسسه میزبان شما
  • فرم تکمیل فرم گذرنامه دانشجویی
  • گواهینامه ها / نسخه های دانشگاهی
  • کپی از صفحه اطلاعات گذرنامه شما (نام / سن / چهره و غیره)
  • 1 عکس با اندازه گذرنامه
  • اثبات خرید بیمه درمانی مالزی
  • کپی از گزارش معاینه پزشکی شما
  • اثبات مهارت زبان انگلیسی
  • اثبات اینكه شما می توانید از نظر مالی خود را برای مدت زمان برنامه مطالعه خود حمایت كنید
  • یک سند باند شخصی که توسط موسسه میزبان شما امضا شده است

اگر آنها شما را به عنوان دانشجو پذیرفتند ، طبق قانون موظف است كه سند باند شخصی را امضا كند ، اما شما نیاز به پرداخت هزینه یك سند دارید. تا زمانی که همه هزینه های مربوط را پرداخت نکنید ، دانشگاه ها درخواست شما را تسلیم نخواهند کرد.

هزینه
هزینه اسناد اوراق قرضه شخصی بسته به کشور مبداء شما متفاوت است ، از 300 RM - 1500 RM (91 دلار - 457 دلار آمریکا).

 همچنین ممکن است هزینه دانشگاهی را برای دانشگاه میزبان خود پرداخت کنید.

به عنوان مثال ، دانشگاه ناتینگهام پردیس مالزی قبل از ارائه درخواست شما ، مبلغ RM 200 (48 دلار آمریکا) را پرداخت می کند.

این پول پس از اتمام دوره تحصیلی و فارغ التحصیلی از موسسه خود به شما بازگردانده می شود.

همچنین ممکن است شما نیاز به پرداخت هزینه های اضافی را به عنوان بخشی از برنامه عبور دانشجویی مانند هزینه های معاینه پزشکی و هزینه های بیمه درمانی که به کشور مبدا شما نیز بستگی دارد ، بپردازید. می توانید تخمینی از میزان این هزینه ها در وب سایت آموزش مالزی دریافت کنید.

دانشجویان بین المللی همچنین باید یکی از سه بسته بیمه درمانی را به عنوان بخشی از برنامه Pass Student دریافت کنند. هزینه ها از 500 RM - 850 RM (152 دلار - 259 دلار آمریکا) متغیر است.

هزینه سالانه گذرنامه دانشجویی 60 RYM (18 دلار آمریکا) است ، در حالی که هزینه ویزا ممکن است بسته به کشور مبدأ شما ، از 15 RYM - RYM 90 (4.50 دلار - 27 دلار آمریکا) باشد. کلیه هزینه ها باید مستقیماً به وزارت مهاجرت ایالتی پرداخت شود.

 


ویزای خود را نگه دارید


گذرنامه دانشجویی شما به مدت یک سال معتبر است و در صورت عدم رعایت شرایط تحصیل در کلاس ، یا انتخاب رشته درسی برای ترم بعدی ممکن است تمدید نشود. شما باید حداقل یک و نیم ماه قبل از تاریخ انقضای آن پاس خود را تمدید کنید.

این کار را می توان از طریق دانشگاه میزبان شما انجام داد که هرکدام یک پروسه تجدید جداگانه دارند که در وب سایت خود قابل بازیابی است. به عنوان مثال ، دانشگاه موناش در مالزی نیاز به ارسال مدارک خاص و همچنین هزینه 1000 روپیه (305 دلار) دارد که هزینه های بیمه درمانی را نیز در بر می گیرد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن