گزارش سازمان ملل متحد: طالبان هنوز هم حفظ روابط با القاعده

اسلام آباد — طالبان در افغانستان هنوز هم حفظ روابط نزدیک با القاعده شبکه ترور با وجود امضای قرارداد صلح با ای

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 14 خرداد 1399

اسلام آباد — طالبان در افغانستان هنوز هم حفظ روابط نزدیک با القاعده شبکه ترور با وجود امضای قرارداد صلح با ایالات متحده که در آن آنها متعهد به مبارزه با گروه های شبه نظامی و یک U. N. گزارش منتشر شده در روز سه شنبه گفت.

شورشیان به سرعت انجام می دهد و گزارش را "بی اساس و متعصب."

ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق امضا شده در قطر را در دوحه پایتخت در پایان فوریه به معنای اجازه می دهد برای سربازان آمریکایی به تدریج ترک افغانستان پس از 19 سال از جنگ و هموار کردن راه برای داخل افغانستان مذاکرات که شکل آینده سیاسی کشور.

تحت توافق با طالبان متعهد به مبارزه با گروه های تروریستی دیگر از جمله القاعده که آنها یک بار پناه — و جلوگیری از شبه نظامیان با استفاده از خاک افغانستان به مرحله حمله به آمریکا است.

اما جزئیات عملیات ضد تروریسم تعهد بودند هرگز به اطلاع عموم. زلمای خلیل زاد واشنگتن فرستاده صلح و معمار ایران می گوید: پنهان کاری لازم است برای حفاظت از عملیات اطلاعاتی دخیل در اجرای آن است.

خلیل زاد به خبرنگاران در واشنگتن روز دوشنبه که طالبان تعهد بود و خاص "از نظر حضور خود را در شرایط آموزش شرایط استخدام از نظر مالی در این قلمرو است که آنها در حال حاضر در حال کنترل است."

او اصرار داشت که "پیشرفت ساخته شده است و ما گام های آینده از نظر نیروی کاهش و مرتبط با تعهدات" در حال حاضر بستگی به طالبان تحویل در وعده خود را.

U. N. کمیته در پشت این گزارش گفت: چند نكته مهم القاعده بودند کشته و بیش از گذشته ماه اما شماری از رهبران این گروه یک بار به رهبری اسامه بن لادن در افغانستان باقی می ماند. در این گزارش گفت: آنها حفظ ارتباط با ترس از طالبان و شبکه حقانی یک متحد طالبان و هنوز هم نقش مهمی در عملیات های طالبان.

جهاد یا جنگ مقدس و تاریخ مشترک ادامه با اتصال به دو گروه های شبه نظامی. چند تن از رهبران القاعده از جمله Ayman al-Zawahri که موفق بن لادن به عنوان شبکه ترور رهبر ردیابی دخالت خود را در افغانستان به سال 1980 جنگ در برابر تهاجم اتحاد جماهیر شوروی که افغانستان mujahedeen یا مقدس رزمندگان نیز تامین شده توسط ایالات متحده برای سرنگونی مسکو سرباز است.

سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد صادر شده به زبان انگلیسی, بیانیه محکومیت U. N. گزارش. طالبان او گفت: "با توجه به دوحه توافق نمی خواهد اجازه می دهد هر کسی که به استفاده از خاک افغانستان در برابر هر کس دیگری و یا حفظ اردوگاه های آموزشی و یا استفاده از خاک ما به جمع آوری صندوق در برابر دیگران است."

منتقدان ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله ابراز نگرانی کرده اند در آن سروپا هشدار آن را می سازد نظارت بر شورشیان' انطباق دشوار است.

"یکی از بسیاری از مشکلات بسیار ناقص معامله است که خواسته های طالبان در مبارزه با تروریسم هستند دقت بسیار مبهم" گفت: Michael زندگی زیبا معاون مدیر آسیا برنامه در واشنگتن-بر اساس Wilson مرکز. او گفت: معامله نمی کند حتی ذکر القاعده با نام.

"حداقل واشنگتن باید خواستار آن است که طالبان بس تمام ارتباطات با ارشد القاعده ارقام" زندگی زیبا گفت.

U. N., گزارش, اما, توجه داشته باشید که طالبان مشارکت در مبارزه با داعش و گروه های وابسته در افغانستان است. این است که تبدیل شده است به طور فزاینده تهاجمی انجام حملات وحشتناک در پایتخت کابل ، این گروه همچنین معتقد شده اند به پشت, وحشیانه, حمله به یک بیمارستان زایمان در ماه گذشته که به کشته شدن 24 عمدتا مادران جوان و همچنین دو نوزادان تازه متولد شده.

در روز شنبه تلفنی گفتگو با خبرنگار خلیل زاد همچنین گفت: طالبان شده اند مهمی در نبرد با نیروهای آمریکایی و افغان در برابر داعش.

"داعش در حال کار بر علیه صلح و ... شده اند مسئول ... برای برخی از حملات ناجوانمردانه به تازگی او گفت:" با استفاده از نام عربی برای داعش.

هنوز زندگی زیبا هشدار داد در برابر underplaying طالبان روابط به القاعده است.

"اگر ایالات متحده به سادگی به حملۀ طالبان بر ادامه روابط به گروه تروریستی که نیروهای آمریکایی وارد افغانستان برای از بین بردن نزدیک به 19 سال پیش, پس از آن شما می خواهم برخی از واقعا بد اپتیک به حداقل می گویند," او گفت:.

این مقاله در نوشته شده بود توسط KATHY GANNON از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب