5 کتاب شما را به یک کیک کامل

این پست بخشی از جدید ما جامعه محور کتاب مسابقات بزرگ جامعه کتاب-Off. با کمک شما ما در حال پیدا کردن بهترین کتاب در سراسر دسته (از نان و ماکارونی و یک کاسه به weeknight-دوستانه, کیک کوکی ها به نام چند) و قرار دادن آنها را از طریق یک سری از بررسی دقیق در نظر گرفته شده تست شده و نوشته شده توسط هیچ یک دیگر از شما.


ماه گذشته F52ers آلیسون, ملیسا و ترزا پخته شده از طریق پنج عظیم tomes در اصول. شما می توانید پیدا کردن که در یکی تلقی ترین آموزشی مربوطه در دسترس سازمان و خوشمزه در اینجا.

ماه قبل از آن اعضای جامعه سارا, Amie و Emmie مشترک خود را قطعی احساسات در کتاب در نان است.

در این ماه ما در حال صحبت کردن در کیک. این کتاب که به شما تعلیم داده شده که نه تنها چیزی نان کت می کند اما علم پشت معکوس-خامه و هنگامی که به اداره کردن یک Ateco #849. در زیر ما سه شجاع(ترش) اعضای جامعه خواهد شد که پخت رویه خامهای کیک یا شیرینی لایه بندی راه خود را از طریق ما cakebook فینالیست. اما اول شما پنج بهترین کتاب در کیک عبارتند از:

از فروشگاه ما

عکس از آمازون

1. کریستینا طوسی است همه چیز در مورد کیک

کریستینا طوسی است که آشپز-صاحب شیر, بار, تلویزیون, شخصیت و نویسنده 4 کتاب. همه چیز در مورد کیک یک خود اعلام کرد راهنمای کیک از همه نوع. در آن شما پیدا کردن دستور العمل های برای bundt و پوند کیک, Crock-Pot و لیوان و کیک و طوسی را امضا قارچ و لایه کیک است. عضو جامعه سارا Bartol نوشت: “من عاشق, عشق, عشق طوسی فوق العاده خلاق کیک طعم. نه تنها آنها ایجاد عطر و طعم در دهان, اما آنها بصری بسیار چشمگیر هنگامی که به پایان رسید. در حالی که آنها را برای برخی تماس بیشتر-دشوار برای پیدا کردن مواد تشکیل دهنده در زمان و مراحل مختلف آنها آنقدر ارزش تلاش است.”

عکس از آمازون

2. میده Heatter را کیک

متولد در سال 1916 میده Heatter (با نام مستعار “ملکه دسر”) مشهور بود آمریکا آشپز شیرینی و نویسنده کتاب آشپزی که فوت کرد فقط در سال گذشته (در 102!). Heatter نوشته شده است کتاب در پای و تارت, کوکی ها, بزرگ کوکی ها; شکلات, کیک, بزرگ, دسر و بهترین دسر (همیشه!). از Heatter بزرگ طبقه نفوذ, یک عضو جامعه نوشت: “دسر گسترش نشان داده شده بر روی جلد کتاب بزرگ و دسر—از سال 1974—هنوز هم الهام بخش من است. میده Heatter ملکه است.”

عکس از آمازون

3. افزایش مالیات Berenbaum را کیک مقدس

نویسنده 11 کتاب (در حال حاضر در حال کار بر روی یک 12th), تلویزیون, شخصیت و پرکار وبلاگ نویس, افزایش مالیات Berenbaum است به عنوان احترام و بارها اشاره شده به عنوان یک عنوان مانند کیک مقدس ممکن است نشان می دهد. Berenbaum را طعمه شامل بیش از 200 دستور العمل های کره, میوه, سبزیجات, بریزید, صبحانه, اسفنج و جشن, کیک, به نام فقط چند دسته. عضو جامعه اموزش Katcher نوشت: از Berenbaum: “هر نویسنده یک استعداد بیشتری مبین یا دقیق تر و دلسوز دانشمند در آشپزخانه ؟ من فکر نمی کنم!”

عکس از آمازون

4. استلا پارک’ Bravetart

خود اعلام کرد سازمان سیا-آموزش پخت nerd و شیرینی جادوگر پارک’ (با نام مستعار BraveTart) اول (و بسیار خوبی دریافت) کتاب ارائه می دهد تا نه تنها 400 صفحات کلاسیک, دلتنگ, دستور العمل های دسر (از حرکت صعودی آناناس پایین کیک زرد کیک تولد) اما کمتر شناخته شده داستان در پشت آنها (کیک پنیر را یونانی—یا Gotham?—ریشه). عضو جامعه Emme هاین (به یاد داشته باشید Emmie?), نوشت: از کتاب: “Bravetart‘s هر دو خوب تحقیق عمیق شیرجه رفتن به سابقه آمریکایی, دسر و دقت آزمایش آشپزی. همه چیز را من ساخته ام خوشمزه است و او توضیح می دهد که علم در پشت برخی از غیر متعارف مراحل قرار داده است که دستور العمل های خود را یک سر و گردن بالاتر از دیگران است.”

عکس Penguin Random House

5. Odette ویلیامز’ کیک ساده

کودکان صحن طراح تبدیل به پرفروشترین کتاب آشپزی, نویسنده, Odette ویلیامز معتقد است که کیک می تواند و باید ازش لذت برد حتی—به خصوص—هنگامی که وجود دارد هیچ مناسبت. ویلیامز در مقدمه کیک ساده*: “پخت…برای یک دوست که با داشتن یک زمان برای خودتان به عنوان رشوه برای کسی که اسیر قلب خود را برای یک خانواده در درمان و یا اینکه آن را بارانی و شما گیر کرده در داخل با کودکان بیمار.” ویلیامز فراهم می کند پایه دستور العمل برای کیک های مختلف و پر کردن توانمندسازی خواننده به تدبیر درست کردن کیک برای ولع مصرف است.

به عنوان یک یادآوری در اینجا نحوه بررسی روند کار خواهد کرد: تنها, مارگارت, Reba و در حال برنامه ریزی برای آماده سازی هفت دستور العمل از هر کتاب است. آنها پس از آن در مجموع نوشتن یک نقد و بررسی برای هر کتاب همراه با یک بررسی نهایی انتخاب یک کتاب به عنوان مهمترین نمونه از این راهنما سوالات:

  • قابلیت اطمینان و دقت: آیا این دستور کار به عنوان نوشته شده است ؟
  • مستقل از عامل/درخواست تجدید نظر: چرا این کتاب ؟
  • دسترسی: در حال تجهیزات و مواد مورد نیاز در دسترس به طور متوسط خانه بیکر?**
  • تزئینی تکنیک: آیا این کتاب به طور موثر نشان می دهد که چگونه به کیک نگاه لذیذ و/یا مثل عکس ؟

جن رز

“من نامزد کیک ساده چون من عاشق ترکیب و مطابقت سبک از دستور العمل در این کتاب است. امکانات به نظر می رسد بی پایان و پیشنهاد ترکیب الهام گرفته و خوشمزه است. و عکاسی خیره کننده است یک نگاهی به این کتاب و من بلافاصله دستور داد آن را به عنوان هدیه برای مادرم.”

مارگارت Winchell

“من نامزد Odette ویلیامز’ کیک ساده به دلیل آن را نشان دهنده خیلی از چگونه من می خواهم به پخت—مصرف این دستور کیک و که پر کردن و که پوشش زیرا آنها فقط صدا خیلی خوب با هم. ویلیامز مجموعه کتاب به این ترتیب تصدیق کرد که اینها فقط تعداد انگشت شماری از پایه دستور العمل های است که بسیاری از دیگران هستند و بر اساس و پس از آن فراهم می کند چندین ایده هایی برای تغییرات در هر یک از آنها. آن را می سازد پخت کیک بیشتر احساس ساده و بسیار قابل اعتماد در حالی که هنوز هم اجازه می دهد برای خلاقیت فردی.”

Reba Toloday

“من فکر می کنم استلا پارک’ Bravetart باور نکردنی پخت کتاب. پارک’ تحلیلی و بی امان به روش تست اجازه می دهد تا هر دو تازه کار و با تجربه نانوا توانایی سعی کنید یک دستور و نه تنها انتظار می رود بلکه تجربه موفقیت است. من عاشق استلا رویکرد و شور و شوق نسبت به همه آمریکایی, دسر و همچنین تعهد خود را به یک پروژه است. هیچ کلید های میانبر در اینجا! “

در ارتباط باشید برای جن مارگارت و ربا را بررسی و قضاوت که از این پنج نهایی کتاب در کیک!

از این که به شما رای دادن ؟ به ما بگویید در مورد آن را در نظرات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>