چینی آمریکایی جنگ جهانی دوم دامپزشکان و خانواده در انتظار در کنگره مدال طلا

به عنوان این coronavirus-تحت تاثیر قرار یادبود روز آمد و رفت تیک تاک ساعت است به شدت دیگر در گذشته برای به رس

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 7 خرداد 1399

به عنوان این coronavirus-تحت تاثیر قرار یادبود روز آمد و رفت تیک تاک ساعت است به شدت دیگر در گذشته برای به رسمیت شناختن برخی از جانبازان باقی مانده. آن را تبدیل به خصوص دردناک برای خانواده ها از حدود 20, 000 آمریکایی چینی که زندگی در هاوایی و در سرزمین اصلی و ژاپنی nisei و فیلیپینی نیروهای مبارزه برای کشور در جنگ جهانی دوم در میان تبعیض در جامعه است.

کنگره مدال طلا شد به اهدا می شود جمعی از جانبازان--حدود 90 درصد از آنها در حال حاضر متوفی--در مارس 29 مراسم در رهایی سالن در پایتخت کشور است. کنگره تصویب به رسمیت شناختن قانون در اواخر سال 2018 است.

جزئیات بعدی: نظامی توقف-حرکت سفارشات برداشته شود بلافاصله در برخی از پایگاه های

اولین منطقه ای مراسم بود که در اوآهو در مارس 17 در Hilton Hawaiian Village. اما شیوع کروناویروس منجر به تعویق افتادن این برنامه با سقوط هدفمند برای واشنگتن به رسمیت شناختن و هاوایی مراسم هفته پس از آن.

"من کار با (خانه ) سخنران (نانسی ) پلوسی کارکنان--و به آنها گفت: ما برای اولین بار در صف. هیچ کس می گذرد به تصویب ما " گفت: بازنشسته مسلح ، ژنرال رابرت G. F. Lee سابق هاوایی دولت یاور عمومی و با همکاری رئیس چینی آمریکایی جنگ جهانی دوم به رسمیت شناختن پروژه-هاوایی.

اما فقط پس از ماه مارس لی گفت: حداقل شش بیشتر از جانبازان فوت کرده اند. جدید کروناویروس در ضمن باعث لغو سالانه روز یادبود شهدای در Punchbowl گورستان و هاوایی امور جانبازان گورستان در Kaneohe. ممکن است آمریکایی آسیایی و جزایر اقیانوس آرام ماه میراث.

جمعیت چینی زندگی در ایالات متحده در طول جنگ تخمین زده می شود بیش از 100,000 با حدود 29,000 در هاوایی است. در مورد 20,000 داوطلب خدمت سربازی و یا پیش نویس در سراسر کشور و از هاوایی جانبازان است برخی از نام های معروف و کمبود شجاعت است.

هونولولو لیست شامل ارتش سروان. فرانسیس وای که موفق به دریافت مدال افتخار پس از مرگ برای پیشرو و صف آرایی سربازان در برابر انتظار نیروهای ژاپنی در حمله لیته در فیلیپین در سال 1944.

وو کو کنگ, هوایی ارتش, نیروهای, اولین چینی آمریکایی خلبان جنگنده. دانشگاه هاوایی فارغ التحصیل داوطلب برای وظیفه پس از پرل هاربر حمله و پرواز P-51 موستانگ بود که "چینی شانس" در یک طرف و "هیچ Tickee هیچ Washee" از سوی دیگر است. کنگ کشته شد در عمل در 14 ماموریت بیش از بلمبرگ آلمان در سال 1944.

"هیچ tickee هیچ washee" بود "عبارت کلیشه ای نسبت به چینی رختشویی کارگران در قرن گذشته که تنها به یک مشتری زمانی که (دریافت ) ارائه شد" با توجه به ویکیواژه.

گوردون Paiea چانگ-هون از چینی-انگلیسی-هاوایی, پس زمینه بومی فارغ التحصیل از آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده, کلاس, از سال 1934.

چانگ-هون دریافت نیروی دریایی صلیب و ستاره نقره ای برای آشکار شجاعت و دلاوری به عنوان افسر فرمانده این ناو Sigsbee در سال 1944 و 1945.

یک ناوشکن با نام خود بر روی آن USS چانگ-هون که مستقر در پرل هاربر.

لی به نقل از دیگران-سرجوخه اد گالو) و بعد از آن وزیر بهداشت ، دانیل Akaka Army Corps of Engineers, سایپان همراه با مسلح ، مشعر Fong با نیروهای هوایی که اول شد, آسیایی, آمریکایی, سناتور ایالات متحده.

Randall اعظم زندگی می کند که در سان فرانسیسکو اما قوی روابط خانوادگی به هاوایی بود با 5 تکاور گردان پیاده نظام در طول حمله به نرماندی در سال 1944.

"او وجود دارد فرستاده و به آنها گفت:" هی شما چینی آمده بود واحد کوک, '" Lee مرتبط است. اما اعظم می خواهم که هیچ یک از آن. او می خواست در این مبارزه است.

"بنابراین او گذشت تمام رنجر آزمون و این مرد فرود آمد در نرماندی با تفنگداران کوچک Pointe du موقت و در زمان آلمانی ها با K-نوار چاقو" لی گفت.

دوم ستوان دای هو چون در ضمن دریافت کمیسیون از دانشگاه هاوایی ROTC برنامه. او اختصاص داده بود به 18 جنگنده کنترل اسکادران در ویلر هوایی ارتش زمینه که در آن او پیشنهاد شد به سرعت. در اکتبر 1944 چون شد عمده با واگذاری به عنوان فرمانده 18th, جنگنده کنترل اسکادران--نادر انتساب در آن زمان برای یک چینی آمریکایی است.

ژاپنی آمریکایی nisei سربازان موفق به دریافت نشان طلای کنگره در سال 2011. فیلیپینی دامپزشکان اهدا شد مدال در سال 2017.

"حتی اگر برای nisei و فیلیپینی (جانبازان ) ما تا به حال اقدام به این 25 سال بعد از جنگ جهانی دوم یا 50 که بسیاری از جانبازان بودند زنده" لی گفت: "آنها به ما بگویید, 'کشیدن آن را ما نمی خواهیم به خوش گذرانی ما شاخ' - که فروتن نسل است."

اما در حال حاضر با بسیاری از چینی جانبازان رفته, بازماندگان آنها می گویند "بله او باید به رسمیت شناخته شده" لی گفت.

چینی جانبازان نیست بخشی از تفکیک واحد مانند ژاپنی و آمریکایی و نمی باید بسیاری از خدمات وحدت پس از جنگ.

"بسیاری از آنها آمد برای تبدیل شدن به حرفه ای, بازرگانان, ازدواج, شروع, خانواده فقط کمک--من می خواهم به آن تماس بگیرید تقریبا در سکوت--به پارچه ایالات متحده آمریکا" اد Gor هماهنگ کننده چینی آمریکایی جنگ جهانی دوم جانبازان به رسمیت شناختن پروژه گفت: NBC News.

باعث ضد چینی احساسات با هدف مهاجرت کارگران کنگره در سال 1882 تصویب قانون خروج چینی ها که ممنوع مهاجرت از کارگران چینی و یک سری از ضد قوانین مهاجرت دنبال کرد.

اما بسیاری از چینی ها در حال حاضر در ایالات متحده از جمله قلمرو هاوایی. شدند "deathly ترس به عقب برگردید و یک همسر و بازگشت (به هاوایی ) چرا که شما نمی ممکن است دوباره" لی گفت. "به طوری که بخش منحصر به فرد در مورد هاوایی است که تاریخ ازدواج آنها به هاوایی خانواده و شما باید تمام این هاوایی چینی اصل و نسب."

کنگره لغو خروج چینی ها عمل می کند در سال 1943. قبل از آن تنها کسانی که در چین متولد شده در ایالات متحده می تواند در خدمت لی گفت.

او به یاد می آورد داستان گفته شده توسط این دختر چینی از جنگ جهانی دوم دامپزشک که عصبانی بود در پیش نویس توجه کنید.

چرا که از خروج چینی ها عمل "او نمی تواند اموال خود را. او نمی تواند رای دادن. او نمی تواند انجام دهد این است که " لی گفت. مرد گفت: 'عصب از آنها' و او آن را انداخت و آن را در زباله می تواند. مادر خود را برگرفته از آن و راهپیمایی او را به القای ایستگاه."

مرد رفت به چین-میانمار-هند تئاتر در خدمت با مشهور پرواز ببر و در عرض یک سال به حال تبدیل شدن به یک تابعیت شهروند ایالات متحده است. او خود را برای دیدار با مادر و خانواده "بنابراین تمام خانواده سپاسگزار است که او در خدمت" لی گفت: با خنده.

سکه تولید مثل است که جانبازان و یا خانواده خود را دریافت نشان می دهد یک P-40 جنگنده که با کمک چین در مبارزه علیه ژاپنی ها یک مخزن شرمن و جنگی USS میزوری--سایت از ژاپن تسلیم در سپتامبر. 2, 1945 در خلیج توکیو--برای انتقال خدمات در روی زمین در دریا و در هوا.

جلو 3-اینچ سکه به تصویر می کشد چینی آمریکا مردان و زنان در یک ترکیب از لباس فرم و برجسته این واقعیت که آنها نیز خدمت در هر شاخه ای از خدمات و در هر تئاتر است.

که آیا آنها یا تبدیل به ایالات متحده شهروندان سکه اشاره می کند که آنها "با افتخار در خدمت به مردم آمریکا."

این مقاله نوشته شده توسط ویلیام کول از Honolulu Star-Advertiser بود و از نظر قانونی مجوز از طریق تریبون محتوای آژانس از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 Honolulu Star-Advertiser. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب