هفتاد و پنج سال پیش دو نفر ملاقات در روز آنها را آزاد از اردوگاه کار اجباری داخائو در آلمان است.

آنها تا به حال جان سالم به در وحشت و خود را از دست داد تمام خانواده — صدها نفر از مردم در بین آنها; عموزاده و خواهر و برادر و پدر و مادر خاله عمه و آنها به دور از زادگاه آنها ربوده شده است از.

این دو با تشکیل یک باند و تصمیم به شروع یک خانواده جدید. یک سال پس از آزادی در سال 1946 فرد و ان گیلبرت ازدواج کرد. آنها در ادامه به مهاجرت به ایالات متحده و به منظور بالا بردن سه فرزند. آنها ساخته شده است یک زندگی جدید است.

“پدر شده بود در اردوگاه های کار اجباری بیش از پنج سال و مادر بیش از چهار سال است. آنها هر دو در نزدیکی مرگ بار” خود را جوانترین دختر لنا گیلبرت گفت. “خود را تنها بقا روش بود که آنها مصمم به زنده ماندن قادر به مردم بگویید چه اتفاقی افتاده است. به عنوان مادر من می خواهم بگویم آنها جان سالم به در با دانستن این که یک روز در جهنم خواهد شد و آنها می خواهم که زندگی خود را دوباره آنها را به دنیا بگویید چه اتفاقی افتاده است.”

هر چند ان درگذشت در سال 2008 و فرد در سال 2009 لنا گیلبرت همچنان به او بگویید که پدر و مادر’ داستان.

او برنامه ریزی شده بود مراسم بزرگداشت سالگرد 75 از آزادی از اردوگاه داخائو که اتفاق افتاده در 29 آوریل 1945.

اجتماعی فاصله اقدامات در جای خود با توجه به coronavirus که مراسم به تعویق افتاده است — Gilbert امید آن می تواند رخ دهد در سال 2021 به جای. اما او هنوز هم می خواستم به یاد داشته باشید حوادث و تماس با توجه به جاری قدردانی خانواده اش احساس می کند برای سربازان آمریکایی که آزاد اردوگاه 75 سال پیش.

“من همچنان می خواهم به افتخار نه تنها پدر و مادر من’ بقا اما شجاع اعمال دیگران نگرانند و مردم که مفید هنگامی که پدر و مادر من بودند آزاد,” او گفت:.

در اصل ساخته شده و در سال 1933 بیش از 200 ، 000 نفر از سراسر اروپا در داخائو زندانی شدند و اردوگاه های فرعی بیش از آن 12 سال در عملیات 41,500 به قتل رسیدند قبل از ارتش 42nd Infantry Division, شناخته شده به عنوان رنگین کمان بخش وارد شده به مجموعه ای از زندانیان رایگان.

“من فکر می کنم این مهم است که ما مکث برای فقط یک لحظه از ما مشغول زندگی روزمره در 29 آوریل به یاد داشته باشید که 75 سال پیش سربازان آمریکایی در میان دیگران از طریق شجاعت و عزم و اراده آزاد مردم بود که به ناحق زندانی” گیلبرت گفت. “آنها آزاد این افراد پدر و مادرم افراد دیگر پدر و مادر و ما سپاسگزار برای آنچه که به دست سربازان آمریکایی انجام داد.”

جیم جانسون پدر تد جانسون عضو رنگین کمان بدست آورد. جیم گفت: پدر هرگز در صحبت های زیادی در مورد آنچه که او شاهد در طول جنگ اما آن را به وضوح نهفته او است.

“او وجود دارد او بوی مرگ زمانی که آنها سوزاندن بدن. او می خواهم بگو رفتارهای غیر انسانی بشر به آن نمی تواند دوباره اتفاق می افتد جیم. آن را نمی تواند دوباره اتفاق می افتد,'” جیم گفت.

تد جانسون در آن بزرگ شده, Fayette, یکی از هشت خواهر و برادر. او چهار برادر خدمت در نیروهای مسلح در طول جنگ جهانی دوم است. تد کوچکترین فرزند از پنج برادران و آنها نمی خواستم او را به پیوستن به ارتش, اما او اصرار داشت که او نمی تواند پشت سر گذاشت.

“او رفت و به پیش نویس هیئت مدیره و گفت:” به هیچ وجه من قصد دارم به ماندن در خانه در حالی که برادران من در حال تمام کردن مبارزه در جنگ'” جیم گفت. “او تبدیل 20 در حالی که او در فرانسه در رشته تیراندازی خمپاره در آلمانی.”

تمام پنج برادر خوشبختانه جان سالم به در برد و پس از جنگ تد قانون مورد مطالعه در دانشگاه آیووا قبل از رفتن به شروع به شرکت J-تک همکاران که هنوز عمل در سدار رپیدس.

“پدرم کمال پاتریوت” جیم گفت و تاکید کرد که پدرش ساخته شده مطمئن شوید که برای تحت تاثیر قرار دادن در کودکان عواقب ناشی از نفرت و تعصب است. “او نمی ظروف سرباز یا مسافر در اطراف اگر او را دیدم یک پوست سر وقتی که آنها آمدند تا در 1980s و 1990s یا کسی بی احترامی پرچم او تا به حال هیچ وقت برای آن است. او کاملا آوازی. “من وجود دارد, من در زندگی آن’,” او می گویند.”

تد جانسون و فرانک و ان گیلبرت یکدیگر را ملاقات کرد سال پس از آن روز در اروپا در داخائو همراه با دیگر جانبازان از رنگین کمان بدست آورد.

“هنگامی که همه آنها به کشف یکی دیگر وجود دارد یک لحظه پیوند … نگهداری آنها در تماس نزدیک با کسانی که نگرانند,” او گفت:.

با کمتر و کمتر بازماندگان هولوکاست و جنگ جهانی دوم جانبازان زنده به شهادت به جنایات جنگ آن است که در حال حاضر در حال سقوط بر روی فرزندان خود را به زنده نگه داشتن این داستان.

فرانک و ان گیلبرت شروع به اشتراک گذاری داستان های خود را علنا وقتی لنا بود و در مدرسه بالا است. در ابتدا آنها تمایلی اما لنا گفت: به عنوان نگهداری آنها به اشتراک گذاری داستان خود را, آنها به نظر می رسید به دست گرفتن قدرت از آن.

“آنها به عنوان سن آنها هر دو از من پرسید آیا شما همچنان به داستان ما پس از ما رفته است ؟” او گفت:.

جیم جانسون گفت که او امیدوار است او می تواند نگه داشتن اصول را از پدر خود زندگی می کردند زنده است.

“برای من او فقط القا ارزش های بزرگ در مورد انجام کار درست در مورد گفتن حقیقت است. من فقط بسیار افتخار به پسرش. من فکر نمی کنم چیزی وجود دارد من می توانم انجام داده اند به زندگی می کنند تا به آنچه که او انجام داده بود.”

راسل تنگ پدر دونالد تنگ شد همچنین یک عضو از رنگین کمان بدست آورد. تانگ گفت که او هرگز در مورد آنچه که او شاهد, اما صحبت کردن با افرادی مانند لنا گیلبرت و با دیگر اعضای رنگین کمان بدست آورد او پس از درگذشت پدر در سال 2001 به او یک درک جدید برای پدرش فداکاری.

“تحقق آنچه او در داخائو فقط باعث می شود من خیلی افتخار” راسل گفت. “به افتخار که ما در مورد مراقبت از مردم و انجام کار درست است.”

پس از جنگ پدر و مادر خود را مطرح هشت فرزند در شهرستان آیووا. راسل گفت: حافظه خود را همیشه با او به عنوان خاطرات بازماندگان پدرش کمک کرد تا آزاد.

آنها را از طریق رفت خشنترین بار. آنها فقط شگفت آور بسیار قوی, اراده, مردم,” او گفت:. “به نظر من آنها بزرگترین نسل وجود دارد که تا کنون بود و یا تا کنون خواهد بود.”

این مقاله نوشته شده توسط آلیسون Gowans از روزنامه Cedar Rapids, Iowa بود و از نظر قانونی مجوز از طریق تریبون محتوای آژانس از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 روزنامه Cedar Rapids, Iowa. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im