آشپز جی جی جانسون در هارلم و جامعه سالاد گوجه فرنگی

COVID-19 تغییر صنعت رستوران به عنوان ما آن را می دانستند. و حتی به عنوان کسب و کار شروع به بازگشایی در سراسر کشور بی شماری وجود دارد چالش های پیش رو. در این مجموعه رستوران با کیفیتما در حال چک کردن در با چند تا از مورد علاقه ما آشپز-slash–آشپزی نویسندگان و دیدن چگونه آنها در حال برگزاری است. در طول راه شما امضا دستور العمل های را در صفحه اصلی—و پیدا کردن چگونه شما می توانید از سرآشپزها و کارکنان خود. امروز می دانم جی جی جانسون.


جی جی جانسون احساس می کند مانند او هارلم رستوران Fieldtrip در حال انجام کار او را همیشه در تلاش برای. در حالی که جهانی همه گیر منجر به گسترده دست دادن شغل در صنعت مواد غذایی, این رکود در آورد و مورد خاصی وضوح به آشپز. به عنوان مدارس و دفاتر و سایت های ساخت و ساز تعطیل جانسون متوجه پایه مشتری خود را تغییر. خود را به طور منظم “روزمره کارگر در هارلم” به عنوان جانسون تماس آنها آهسته تر جایگزین چهره های جدید—محلی که بازدید کرده بود رستوران—تر از همیشه قبل از.

“هدف ما این بود که همیشه به شیر بیشتر به جامعه محلی از مردم که زندگی در اطراف ما است که به طور بالقوه می تواند راه رفتن و باور نبود یک محل برای آنها” جانسون به من گفت از طریق تلفن. او به یاد می آورد در شروع این بیماری همه گیر که بسیاری از رستوران ها در منطقه بسته شد و بسیاری از مردم محلی در بر داشت خود را رفتن به takeout نقاط دیگر یک گزینه نیست. “آن مردم را مجبور می دانم که ما بودند.”

Fieldtrip که باز در سال 2019 است چه جانسون خواستار یک “جامعه مبتنی بر تجربه ناهار خوری,” با تمرکز بر برنج از جهانی غذاهای.

“من جهان سفر, پخت و پز در غنا و سنگاپور و هند و اسرائیل است. برنج است که همیشه در مرکز میز. و نه به عنوان یک چاره اندیشی موقت است—آن است که ستاره از جدول” جانسون توضیح داد. “مردم را به مبارزه بر برنج و [آن را] خواهد بود که اولین چیزی که در بشقاب شما. من متوجه شدم که من در سفر است که هر فرهنگ یا یک دانه برنج است که کشت وجود دارد و یا آنها تا به حال یک ظرف برنج.” این منجر شد او را به عبارت “برنج فرهنگ” است که به اخلاق Fieldtrip.

به عنوان COVID-19 ویران شهر نیویورک آن را به سرعت روشن شد به جانسون همسر که یک پرستار است که جوامع از رنگ سیاه در درجه اول جوامع گرفتن ضربه سخت تر توسط این ویروس بیش از دیگران در این شهرستان است. همسر او می گویند او و همکاران او به سختی زمان برای خوردن, اجازه دهید به تنهایی فکر می کنم در مورد سفارش غذا; Johnson بلافاصله شروع اهدای برنج کاسه از Fieldtrip به بیمارستان. “سپس به من گفت:” آنچه در مورد [دیگر] بیمارستان ها در اطراف ما ؟ آنها در حال گرفتن ضرب و شتم تا همان راه است؟’ این پزشکان و پرستاران مشتریان ما هستند. اجازه دهید آنها را تغذیه.”

جانسون راه اندازی Fieldtrip را “خرید یک کاسه” برنامه که در آن هر کسی که بازدید از وب سایت رستوران می تواند خرید غذا برای اولین پاسخ دهندگان. این پروژه خیلی از موفقیت است که پس از 11 هفته در اکثر بیمارستان ها در این منطقه تا به حال بیش از کارگران می تواند غذا خوردن.

“‘که نیاز به مواد غذایی در حال حاضر؟'” جانسون گفت: او mused. پاسخ روشن بود: خانواده ها با بچه ها در خانه. با همه گیر مربوط به تعطیلی مدارس بسیاری از کودکان که تکیه بر مدرسه رایگان برنامه غذا تلاش شد با مواد غذایی دسترسی داشته باشید.

“در شهر نیویورک دیده ایم این هر سال… زمانی که مدرسه می شود اجازه دهید آن را بسیار سخت برای کودکان به وعده های غذایی” جانسون اشاره کرد. “بنابراین ما همکاری با مدیسون پسران و دختران باشگاه. آنها در حال حاضر به یک وعده غذایی گرم سایت در تابستان آنها تا به حال تمام تدارکات در محل. آنها تا به حال خانواده های آنها می دانستند که چگونه به جامعه است.”

جانسون قادر به ارائه این برنامه با تولید جعبه و Fieldtrip وعده های غذایی—هنگامی که ما صحبت در اوایل ماه ژوئن او شده است می خواهم به انجام این کار برای بیش از یک ماه است. جانسون همچنین تسهیل استفاده از این پروژه با محلی HeadStart فصل در برانکس یکی دیگر از منطقه که ضربه سخت بود ویروس و متعهد به توزیع 15,000 وعده های غذایی از طریق تجدید نظر در مواد غذایی NYC.

هر چند او موفق این طرح در سراسر ساعت, آن را متوقف کرده جانسون از پخت و پز در خانه با خانواده اش. “من به خرید CSA جعبه از بازارهای کشاورزان محلی…من شده است در تلاش برای حمایت از همه کسب و کارهای محلی در صنایع غذایی. من پخت و پز در خانه تا آنجا که من می توانم.”

او تا سال 2018 آشپزی بین هارلم و بهشت: آفریقایی-آسیایی-آمریکایی برای پخت و پز بزرگ شب Weeknights و هر روز (مستروف با سرآشپز رستوران و خواننده اپرا الکساندر Smalls و نویسنده ورونیکا اتاقهای) یک عهد به آفریقایی و آسیایی diasporas’ تاثیر جهانی, آشپزی از طریق لنز هارلم جانسون که در آن پخته شده است و زندگی را برای سال. هر چند Johnson توسعه یافته بیشتر از جیمز ریش برنده جایزه کتاب دستور العمل با Smalls در حالی که کار به عنوان آشپز در یک سابق تکرار هارلم را به سیسیل Steakhouse این ظروف هنوز هم در دسترس برای آشپز خانه به دنبال چیزی به امشب.

که ما به ارمغان می آورد به ترکه گوجه فرنگی. هنگامی که جانسون و من صحبت کرد, تابستان بود و بلندی وعده سال بهترین گوجه فرنگی همراه با آن است. هیچ دستور العمل در بین هارلم و بهشت است که به نظر می رسید بیشتر جذاب تر از خود موروثی سالاد گوجه فرنگی است که در لایه بیش از یک citrusy ماست پانسمان.

“زمانی که من در غنا, تمام خود را به گوجه فرنگی شبیه ترکه گوجه فرنگی است که ما هیجان زده در مورد اینجا” جانسون گفت: با توجه به چگونه گوجه فرنگی را خوردند در آن سفر با الهام از این دستور غذا. ماست—رنگی هایلایت زرد با پودر کاری—ارائه می دهد چربی جبران اسیدی گوجه فرنگی و ترشی پیاز. هر چند این دستور نیست در منو در Fieldtrip جانسون هنوز هم فکر می کند برنج به خصوص روز برنج خواهد بود لذت همراهی—دانه را سنگین تری بافت شبیه به گوجه فرنگی خیس نان لواش یا شما می خواهم پیدا کردن در توسکانی panzanella یا گرزه فتوش.

آیا او را در خانه پخت و پز از مزرعه محلی-منابع تولید و یا حمایت از محله رستوران ها از طریق takeout جانسون تاکید می کند که همه خواران باید تجربه جدید مواد غذایی است. “حمایت از سیاه و سفید متعلق به رستوران که [شما] ممکن است هرگز تا کنون رفته به قبل از…بهترین راه برای یادگیری در مورد فرهنگ است که از طریق مواد غذایی,” او گفت:. “هنگامی که شما سفر شما فکر می کنم شما در حال سفر برای زیبا آب یا هتل شگفت انگیز…اما این مواد غذایی است که همیشه به شما گفتن در مورد فرهنگ. انجام این کار در جامعه محلی شما است.”

از فروشگاه ما

tinyurlis.gdv.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>