بیکن هک برای حتی بهتر BLTs

شما احتمالا می دانید و عشق ارین مک داول از پخت آن را تا درجه یک سری ویدئو و یا همه شگفت آور, Food52, ی دستور غذاها یا اولین کتاب او بی باک بیکرو یا آینده او کتاب, کتاب در پاییا—شما ایده را دریافت کنید. ارین بهترین است.

به همین دلیل است که به عنوان به زودی به عنوان او در پست آنچه او را از غذا خوردن در Instagram من توجه است. مانند این آخر هفته او ساخته شده یک BLT او راه: با کاهو و گوجه فرنگی, بله, بلکه با ریحان و پیاز. و حتی بیکن خاص است زیرا از دوره. به عنوان بسیاری از پیروان او پرسید: چرا و چگونه آن را نگاه کنید تا ترد, بنابراین, براق, پس, خوب?

عکس های ارین مک داول

ارین بود خوشحال برای به اشتراک گذاشتن تمام جزئیات:

عکس های ارین مک داول

“من غیر روحانی کردن نوار در یک فویل پوشیده ورق پخت و نم نم آنها را با کمی شکر قهوه ای و مقدار زیادی از فلفل سیاه و سفید. من پخت در 375 درجه فارنهایت تا زمانی که ترد [یادداشت سردبیر: در 400°F, ما معمولا شروع به چک کردن بعد از حدود 15 دقیقه]. سپس در حالی که آن را هنوز هم داغ من حذف بیکن از سینی و تداخل قطعات بر روی یکدیگر است. آنها به عنوان سرد کارامل شرکت و بیکن با هم نگه می دارد ساخت ساندویچ ساده تر برای خوردن بیش از حد!”

حق بازگشت نیاز به ایجاد یک ارین-سبک راه-بهتر BLT در فوری.

در ضمن اجازه بدهید به ما در نظرات می دانم که چگونه شما را BLT. و در اینجا حتی بیشتر بیکن محتوای چون شما می دانید شما می توانید هرگز به اندازه کافی.

بهترین راه برای طبخ بیکن تا کنون? ما مقاله نویس الا Quittner می یابد خوردگی کشت و تکنیک در برابر هر یک از دیگر. چدن در مقابل نچسب? آیا با شروع در آب در واقع کار می کند ؟ و آنچه در مورد مایکروویو ؟ دست و پنجه نرم کردن.

نویسنده کتاب آشپزی Chrissy Teigen را سیر بو داده بیکن را هر تخم مرغ غش کردن. به عنوان سردبير ارین الکساندر قرار داده و آن را: “من فکر نمی کنم من به طور کامل آماده به آن را دوست دارم تا آنجا که من. کسانی که ریزه بلورهای سیر بو داده اضافه شده هر دو مزه و غنی ملایم شیرینی است که شگفتی های کار کرده با بیکن ذاتی چرب دودی طعم.”

بهتر بیکن به دلیل…قطع برق? با تشکر از قطع برق. پس از 10 دقیقه در دمای 400°F شما را از فر خارج و اجازه دهید روی حرارت باقی مانده مراقبت از بقیه. “پنج دقیقه بیشتر اقدام به خرید شما بیشتر ترد و کمتر جویدن. یکی دیگر از پنج ارائه می شود که shatteringly ترد بیکن که من خیلی دوست دارم” Gary Schiro می نویسد. “تا زمانی که شما لازم نیست آن را ترک وجود دارد برای یک ساعت زمانی که چربی بیکن ممکن است شروع به سفت شدن شما خوب است.”

این پست شامل محصولات به طور مستقل انتخاب شده (و عاشق) ما ویراستاران و نویسندگان. به عنوان یک آمازون, دانشیار, Food52 را بدست آورده یک کمیسیون وابسته در مرحله مقدماتی خرید از محصولات ما به لینک.

از فروشگاه ما

اما مواد غذایی سردبیر در Food52. قبل از این او از بسیاری از شغل های عجیب و غریب همه در همان زمان. فکر می کنم در: هم بزنید سرخ کردن رشته فرنگی “در پرواز” پخت ده ها تن از شیرینی در ساعت 3 صبح, بررسی رستوران ها و نوشتن مقالات در مورد همه چیز از چگونه به استفاده از پس مانده غذا, پوره سیب زمینی به تاریخ از پای در کارولینای شمالی. در حال حاضر او زندگی می کند در نیوآرک نیوجرسی با شوهرش و خود را گربه کره. باشید هر سه شنبه برای انجام پخت و پز, ستون, بزرگ, کوچک, ی دستور غذاها, همه چیز در مورد عطر و طعم بزرگ و کوچک لیست مواد تشکیل دهنده. و ببینید چه چیزی او را تا به در Instagram at @emmalaperruque.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>