با مشاهده قبال ایران و اسرائیل راه اندازی ماهواره های جاسوسی

اورشلیم — اسرائیل گفت: آن را با موفقیت راه اندازی جدید ماهواره های جاسوسی به فضا در روز دوشنبه به عنوان رهبران آن اشاره کرد این بود که پشت یک آتش سوزی گسترده در ایران سایت های هسته ای در هفته گذشته — به طور بالقوه تشدید طولانی در حال اجرا پنهان جنگ.

اگر اسرائیل مسئول این آتش سوزی در به شدت غنی شده نطنز تسهیلات آن را علامت دیگر در یک سری از حملات شجاعانه در برابر برنامه هسته ای ایران نسبت به اسرائیل در حالی که همچنین خطر ایران مقابله به مثل در یا اسرائیل یا غرب اهداف.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر مورد ستایش قرار داد راه اندازی جدید Ofek 16 ماهواره ای, جدیدترین علاوه بر این به یک ناوگان مستقر در طول دو دهه گذشته.

“موفقیت Ofek 16 ماهواره ای بسیار افزایش توانایی ما برای اقدام علیه اسرائیل را دشمنان دور و نزدیک یکسان,” او گفت: کابینه خود را. “آن را تا حد زیادی گسترش توانایی ما برای عمل بر روی زمین و در دریا در هوا و همچنین در فضا.”

نتانیاهو را اشاره نمی کند ایران یا هفته گذشته آتش. اما جمهوری اسلامی ایران این است که اسرائیل در صدر نگرانی های امنیتی و هدف از آن ماهواره هوش-جمع آوری کردند.

در ابتدا پس از بازی پایین پنجشنبه گذشته آتش مقامات ایرانی بیش از آخر هفته تایید فروغ شد و بسیار قدرتمند تر از ابتدا نشان داد که سانتریفیوژ پیشرفته در بالا-مرکز مخفی شده بود آسیب دیده است. ایران و آژانس گفت: آسیب به سانتریفیوژ استفاده می شود که برای غنی سازی اورانیوم برای هر دو غیر نظامی و اهداف نظامی می تواند تاخیر در تحقیق و توسعه برای “میان مدت است.”

جدید عکس های ماهواره ای منتشر شد دوشنبه توسط Planet Labs, Inc. نشان داد که آسیب های گسترده ای به سانتریفیوژ تاسیسات. تصویر گرفته شده در یکشنبه, نشان می دهد, سقف ظاهرا دور زده انفجار و آوار پراکنده در سراسر زمین است.

ایران نه به طور مستقیم مقصر آتش سوزی در اسرائیل یا هر کس دیگری.

اسرائیل که نتانیاهو در تلاش برای توسعه سلاح های هسته ای است نه تایید و نه تکذیب دخالت در آتش است. اما در حال رشد توده ای از شواهد اشاره شده است نسبت به اسرائیل — یکی از معدود کشورهای با انگیزه و قابلیت آن را بکشد.

در یک سخنرانی در روز یکشنبه وزیر امور خارجه اسرائیل گابی اشکنازی اشاره کرد که در آن اسرائیل را در دراز مدت استراتژی برای جلوگیری از ایران در به دست آوردن توانایی ساخت سلاح هسته ای است. او هیچ اشاره ای به نطنز حادثه اما اشاره کرد که اسرائیل می گیرد “اقدامات است که در حال better left unsaid.”

یک گروه که خود را به “یوزپلنگ از میهن” ادعا کرده است برای آتش. این واقعیت است که کارشناسان ایران هرگز از شنیده می شود این گروه که ایران و گروه های مخالف را رد دخالت کرده و سوالات مطرح شده در مورد امکان دخالت خارجی. این گروه ادعا اعضای آن بودند مخالفان از ایران سرویس های امنیتی مراجعه به این سایت به عنوان “کاشان” خانه از یک جامعه یهودی به جای مدرن نام نطنز ،

اسرائیل و ایالات متحده بر این باور هستند که ایجاد کرده اند “استاکس نت” ویروس های کامپیوتری که حمله به برنامه هسته ای ایران از یک دهه پیش. در آن زمان اشکنازی بود که اسرائیل را نظامی رئیس ستاد.

اخیرا اسرائیل کشف آنچه آن را به نام ایران “هسته ای archive” مجموعه ای از هزاران نفر از اسناد و مدارک ضبط شده توسط عوامل موساد از تهران انبار در سال 2018 است. اسرائیل می گوید اسناد و مدارک ثابت کند که ایران در نظر گرفته شده برای توسعه سلاح های هسته ای و مخفی خود را از تلاش های جامعه بین المللی است. در اوایل این سال اسرائیل مظنون به فلج یک پورت ایران در هک حمله در پاسخ به ادعایی ایران حمله سایبری که هدف اسرائیل تامین آب است.

در نطنز آتش آمد کمتر از یک هفته پس از انفجار در منطقه شرق تهران است که تحلیلگران بر این باورند پنهان یک سیستم تونل زیرزمینی و موشکی تولید سایت.

ایران همواره ادعا کرد برنامه هسته ای خود برای مقاصد صلح آمیز تنها. آژانس بین المللی انرژی اتمی U. N. s دیده بان هسته ای ایران شده است غنی سازی اورانیوم به حدود 4.5 درصد خلوص — زیر درجه سلاح اما بالاتر از شرایط 2015 آمریکا بین المللی و ایران. کارگران همچنین انجام آزمایشات پیشرفته سانتریفیوژ با توجه به آژانس. ایران می گوید آن نقض یک پاسخ به رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تصمیم به عقب نشینی آمریکا از مقابله و تحمیل درد تحریم های اقتصادی است.

یوئل Guzansky یک عضو ارشد در موسسه مطالعات امنیت ملی سابق ایران متخصص اسرائیل را در شورای امنیت ملی گفت: آن را دشوار است به اطمینان گفت که آیا اسرائیل درگیر در آتش به طور مستقیم یا با غرب یا عرب همکاران. او همچنین گفت که همه چیز اتفاق می افتد که در ایران لزوما نتیجه جنگ سایبری یا خرابکاری.

“با این که برخی از چیزهایی که اتفاق افتاده در ایران در هفته گذشته هستند نه تصادف,” او گفت:.

او گفت: عاملان این آتش ممکن است تا به حال چندین اهداف بحرانی ترین برای کند کردن برنامه هسته ای ایران. آنها همچنین ممکن است می خواستم برای ارسال یک پیام به ایران است که هزینه را برای ادامه تحقیقات هسته ای. ممکن است فشار به رسم ایران بازگشت به مذاکرات است. برخی از بازیکنان بین المللی ممکن است حتی رویای دامن زدن به تغییر رژیم.

“همه چیز است و نه مربوط به اسرائیل است. اما من فکر می کنم اسرائیل باید نگران ایران پیشرفت” Guzansky گفت.

روز دوشنبه پرتاب ماهواره به نظر نمی رسد به طور مستقیم متصل به تحولات در نطنز با توجه به طولانی آماده سازی درگیر است.

فراتر از برنامه هسته ای اسرائیل احساس خطر ایران برای توسعه موشکهای دوربرد خود را برای حمایت از خصمانه گروه های شبه نظامی و ایران را با ادامه حضور نظامی در سوریه است. اسرائیل معتقد است ایران در تلاش است برای کمک به لبنان, گروه شبه نظامی حزب الله به منظور توسعه یک هدایت-برنامه موشکی.

اسرائیل را تایید نمی تعدادی از آن عملیاتی ماهواره اما Amnon هرری سر از وزارت دفاع فضایی و ماهواره ای دولت ذکر شده حداقل دو دیگران: Ofek 5 راه اندازی شد در سال 2002 و Ofek 11 راه اندازی شد در سال 2016.

تهدیدات خارجی نیاز به “نظارت مستمر” او گفت. “شما می توانید فرض کنیم که هنگامی که شما بیش از یک ماهواره به صورت موازی در آسمان شما را در رسیدن بهتر بازدید بار بیش از اهداف مورد علاقه.”

الکس فیشمن دفاع تحلیلگر از Yediot Ahronot روزانه گفت: سوء ظن است که اسرائیل درگیر شد در هفته گذشته آتش ساخته شده حس داده ایران مشکلات اقتصادی و coronavirus بحران است.

“کسی تصمیم گرفت که یک پنجره از فرصت باز کرده بود که ایران در پریشانی و که در حال حاضر زمان برای حمله به هر کجا که ممکن است,” او نوشت.

این مقاله در نوشته شده بود توسط JOSEF FEDERMAN از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز [email protected]

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>