ما می بندد چین هوستون کنسولگری تشدید تنش

واشنگتن — ایالات متحده دستور داد چین برای بستن کنسولگری خود را در هوستون, افزایش تنش میان بزرگترین اقتصادهای

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 2 مرداد 1399

واشنگتن — ایالات متحده دستور داد چین برای بستن کنسولگری خود را در هوستون, افزایش تنش میان بزرگترین اقتصادهای به عنوان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن رمپ تا فشار علیه چین پیش از انتخابات ماه نوامبر. پکن را محکوم منظور روز شنبه به عنوان "ظالمانه" و گفت: این امر در قرعه کشی شرکت پاسخ اگر نه معکوس.

فیزیکی بسته شدن کنسولگری یکی از چین شش ماموریت در ایالات متحده مشخص شده دراماتیک گام در به طور فزاینده ستیز که روابط را تیره و تار شده است نه تنها با conronavirus همه گیر اما اختلافات بر تجارت, حقوق بشر, دلار هنگ کنگ و چین ابراز وجود در دریای چین جنوبی است.

قبلی مغلوب ساختن پیشی جستن دولت علیه اقدامات مقامات چینی, دانش آموزان و محققان شامل ممنوعیت سفر به, ثبت نام, شرایط و مراحل دیگر در نظر گرفته شده برای کاهش این کشور رد پا در ایالات متحده است. دولت نیز اعلام کرد خود را بی درنگ رد عملا همه چینی دریایی ادعا می کند در دریای چین جنوبی است.

این اقدامات را به عنوان تهمت به دنبال مقصر چین برای شیوع کروناویروس در آمریکا که در آن موارد باید افزایش یافت, تهدید چشم انداز خود را برای انتخاب مجدد.

وزارت امور خارجه گفت: این دستور کنسولگری بسته ظرف مدت 72 ساعت پس از وی از سوی مامورین که چینی عوامل سعی در سرقت اطلاعات از امکانات در تگزاس از جمله تگزاس A&M سیستم پزشکی در سطح ایالت و دانشگاه تگزاس مرکز سرطان دکتر اندرسون در هوستون.

وجود نشانه کارکنان کنسولگری در حال آماده شدن برای ترک: مقالات بودند که سوخته در کنسولگری زمینه اواخر سه شنبه شب — تمرین مشترک زمانی که یک پست دیپلماتیک است که توقیف در کوتاه توجه کنید.

سخنگوی وزارت خارجه مورگان Ortagus در بیانیه ای گفت که بسته شد "برای محافظت از آمریکایی مالکیت معنوی و آمریکایی ها اطلاعات خصوصی."

"ایالات متحده نمی خواهد تحمل (چین) نقض حاکمیت ملی ما و ارعاب مردم ما فقط به عنوان ما قابل تحمل نیست (چین) ناعادلانه تجارت, شیوه های سرقت از مشاغل در آمریکا و دیگر فاحش رفتار," او گفت:.

شهادت در برابر کنگره در روز چهارشنبه معاون وزیر امور خارجه, Stephen Biegun اظهار تاسف کرد که روابط امروز "وزن توسط تعداد فزاینده ای از اختلافات" از جمله تجاری جاسوسی مالکیت معنوی و سرقت و رفتار نابرابر از دیپلمات های کسب و کار و روزنامه نگاران.

این عوامل منجر به مغلوب ساختن پیشی جستن اقدام کنسولگری او گفت: کمیته روابط خارجی سنا.

وزارت دادگستری در روز سه شنبه اعلام کرده بود که کیفرخواست دو هکرهای چینی به اتهام تلاش برای سرقت دارویی اسرار از شرکت های ایالات متحده مربوط به COVID-19 همه گیر است که در چین نشات گرفته. اگر چه هیچ نشانه ای از کیفرخواست و کنسولگری اقدام شد مربوط به ایالات متحده به مدت طولانی اتهام چین که درگیر در فعالیت های نابکار سراسر کشور از جمله از آن هوستون کنسولگری.

حتی قبل از اینکه آمریکا اعلام کرد که بسته شدن بود که منتقل خصوصی به تهران در روز سه شنبه چین به شدت محکوم آن است. یک سخنگوی وزارت خارجه آن را به نام "ظالمانه و غیر قابل توجیه حرکت خواهد کرد که خرابکاری در روابط بین دو کشور."

"یک جانبه بسته شدن چین سرکنسولگری در هوستون در یک دوره کوتاه از زمان بی سابقه ای تشدید آن اقدامات اخیر علیه چین" سخنگوی وزارت خارجه وانگ Wenbin گفت: در اخبار روزانه مطبوعاتی در پکن. او هشدار داد شرکت اقدامات متقابل اگر آمریکا نمی معکوس خود را.

وانگ متهم به ایالات متحده باز چینی کیسه دیپلماتیک بدون اجازه چند بار مصادره چینی اقلام برای استفاده رسمی و اعمال محدودیت در چینی دیپلمات آغاز ماه اکتبر گذشته و دوباره در ماه ژوئن. او همچنین گفت که دیپلمات های ایالات متحده در چین در تعامل با نفوذ فعالیت های.

در هوستون آتش نشانان در پاسخ به گزارش از مقالات سوزانده شدن در کنسولگری زمینه های سه شنبه شب اما بودند منع ورود. اولین پاسخ "گفته شد که مردم در داخل کنسولگری که آنها سوزاندن کاغذ از آنجا که آنها در حال تخلیه از ساختمان" هوستون شهردار سیلوستر ترنر گفت.

آتش ظاهرا در محل کنسولگری حیاط است که در مرکز این ساختار با توجه به آتش نشانی. ترنر گفت: او در ابتدا درک نمی کنند که چرا این ساختمان تخلیه شد. "این قطعا یک غیر منتظره و عجیب و غریب به نوبه خود از وقایع" او گفت:.

ماموریت های دیپلماتیک خارجی تحت عمل حقوقی مصونیت اعطا شده توسط قانون بین المللی است و ممکن است وارد شود بدون اجازه. با این حال نابودی اسناد محرمانه در یک مرکز که سفارش داده شده و یا در غیر این صورت مجبور به بستن در اطلاع کوتاه, از جمله ایالات متحده ماموریت غیر معمول است. اخیرا در ایالات متحده آمریکا و روسیه کنسولگری در سان فرانسیسکو ساخته شده در اخبار برای سوزاندن مقدار زیادی از مواد که از آن دستور داده شد بسته در سال 2017.

گذشته از دیپلماتیک انشعابات بسته شدن هوستون کنسولگری آن را مشکل تر برای چین به ارائه کمک به شهروندان خود در جنوب ایالات متحده و برای اتباع ایالات متحده به دنبال ویزا و خدمات دیگر وجود دارد.

علاوه بر سفارت خود در واشنگتن و ماموریت خود را به سازمان ملل متحد در نیویورک چین کنسولگری در نیویورک و شیکاگو و لس آنجلس. در آشکار پیشنهاد برای دفع متقابل بسته شدن یک آمریکایی ماموریت دیپلماتیک در چین, وزارت امور خارجه گفت: چینی ها که آن را نمی خواهد بازگشایی کنسولگری خود را در ووهان با توجه به دو مقامات ایالات متحده که مجاز به بحث در مورد این موضوع علنا صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود.

به کنسولگری ایالات متحده در ووهان شد توقیف در اواخر ماه ژانویه در ارتفاع از شیوع کروناویروس است که آغاز شده اما وزارت امور خارجه تا به حال مطلع در کنگره در اوایل ماه ژوئن است که در آن برنامه ریزی برای بازگشایی آن احتمالا در این تابستان.

علاوه بر ووهان ایالات متحده دارای چهار کنسولگری های دیگر در چین در شانگهای و گوانگجو چنگدو و Shenyang — همراه با سفارت خود در پکن و یک کنسولگری در هنگ کنگ.

در بازتاب اقتصادی چین اهمیت هوستون گروه کسب و کار ابراز تاسف اعلام کرد و گفت: این کنسولگری مهم بوده است در ساختمان تجارت, سرمایه گذاری و فرهنگی. آن اشاره کرد که هوستون کنسولگری چین بود برای اولین بار در آمریکا هنگامی که آن را باز کرد و در سال 1979.

بیشتر هوستون همکاری ابراز امیدواری کرد که چین می خواهد اقدامات فوری برای رسیدگی به مالکیت فکری و نگرانی های امنیت سایبر.

___

Moritsugu گزارش از پکن است. ژوئن Lozano در هوستون تگزاس کمک کرده است.

این مقاله در نوشته شده بود توسط کن MORITSUGU و متی لی از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.



tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن