گزارش سازمان ملل متحد یادداشت کاهش در تعداد غیر نظامی افغان کشته

کابل — گزارش سازمان ملل از ماموریت در افغانستان روز دوشنبه با اشاره به کاهش تعداد کشته و زخمی در خشونت ها در

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 9 اردیبهشت 1399

کابل — گزارش سازمان ملل از ماموریت در افغانستان روز دوشنبه با اشاره به کاهش تعداد کشته و زخمی در خشونت ها در سه ماه اول سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته اما تأکید کرد که هنوز تلفات سنگین جنگ همچنان به تحمیل بر جمعیت غیر نظامی است.

این گزارش گفت: 533 نفر از جمله 152 کودکان درگذشت به دلیل جنگ در این کشور جنگ زده در سه ماهه اول سال 2020 و صدها نفر دیگر زخمی شدند. که به نمایندگی از 29 درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه در سال 2019 و با کمترین تلفات رقم برای سه ماهه اول سال از سال 2012.

این گزارش آمد به عنوان پولیس کابل گفت: مهم بمب متصل به یک خودرو ساز در پایتخت در روز دوشنبه اما باعث تلفات شده است.

بر اساس این گزارش طالبان و دیگر مخالفان دولت با گروه های تروریستی مانند داعش و گروه های وابسته در افغانستان شد مسئول برای اکثریت تلفات غیر نظامی در طول سه ماه اول – یا 55%. طالبان مسئول بودند برای به عنوان بسیاری از 39 درصد از تلفات غیرنظامیان در این گزارش گفت: افزایش 22 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد را رد کرد U. N. گزارش به عنوان یک تلاش "برای سرپوش گذاشتن بر جنایات علیه غیرنظامیان مرتکب شده توسط نیروهای آمریکایی و افغان."

"افغان ها شاهد هستند که بسیاری از تلفات غیرنظامیان هستند به دلیل بی رویه بمب, موشک, حمله به روستاها و شهرها و همچنین حملات نظامی خانه" مجاهد گفت.

U. N. گزارش گفت: نیروهای افغان و متحدان آنها مسئول بودند برای 32 درصد از تمام تلفات غیرنظامیان در سه ماهه اول سال 2020 است. این گزارش همچنین گفت که طرفدار دولت و نیروهای مسئول بیشتر کودک از تلفات طالبان و سایر شبه نظامیان و بیش از دو بار به عنوان بسیاری از مرگ و میر کودکان — عمدتا به دلیل تلفات وارده در حملات هوایی و آتش غیر مستقیم در عملیات زمینی علیه داعش.

کودکان و زنان همچنان به طور نامتناسبی تحت تاثیر خشونت آن گفت:, و اضافه کرد که سازمان ملل از ماموریت مستند شده است که 152 کودکان و زنان 60 کشته در خشونت از Jan. 1 - 31 مارس است.

این گزارش همچنین برجسته اخلال افزایش خشونت ها در ماه مارس زمانی که آن امیدوار است که دولت افغانستان و طالبان را شروع مذاکرات پس از توافقی که امضا شد توسط طالبان و ایالات متحده در پایان ماه فوریه.

U. N. ماموریت در افغانستان به خصوص در مورد تشدید خشونت ها در ماه های مارس و افزایش تلفات ملکی در این گزارش گفت: در خصوص, در مورد چشم انداز مثبت در تلفات ملکی در ماه گذشته در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی افغان عمدتا به زمین و درگیری های غیر مستقیم آتش و حملات هوایی.

U. N. گزارش یک روز پس از زلمای خلیل زاد ایالات متحده امریکا به افغانستان به نام این کشور را از اختلافات رهبران تعیین تفاوت های خود را کنار گذاشته و به مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس و COVID-19 بیماری ناشی از ویروس و پیشبرد متوقف آمریکا در مقابله با طالبان است.

دبورا لیون, U. N. رئیس نماینده خاص امریکا برای افغانستان تکرار است که درخواست تجدید نظر کرد و گفت او به نام "در همه طرف ها برای به دست گرفتن فرصت" و "تمرکز تلاش های مشترک در مبارزه با یک دشمن مشترک COVID-19 بیماری همه گیر."

"برای حفاظت از جان بی شماری از غیر نظامیان در افغانستان به ملت امید آینده ای بهتر ضروری است که خشونت متوقف شده است با استقرار آتش بس و مذاکرات صلح را آغاز," او گفت:.

افغانستان گزارش کرده است 1,703 موارد و 57 مرگ و میر ناشی از کوروناویروس.

این مقاله در نوشته شده بود توسط رحیم FAIEZ از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب