خلاصه ی سوپ سبزیجات که باعث می شود خود را

هر هفته در نابغه ی دستور غذاها—اغلب با کمک شما!—Food52 مدیر خلاق و مادام العمر نابغه-شکارچی کریستن Miglore است کشف دستور العمل های است که تغییر راه شما طبخ.


هنگامی که ما خودمان را پیدا کنید با یک باغ تاخت و تاز یک پاندورا CSA جعبه قطع سست شانس و به پایان می رسد در پشت crisper (و یا زمانی که ما فقط می خواهیم یک تغذیه کننده کاسه سبزیجات) یکی انجام پاسخ را می توان در soupe au pistou.

به عنوان اواخر غذایی نویسنده ریچارد اولنی توصیف ساده غذای فرانسوی “یک soupe au pistou است وماکارونی را که در لحظه ای از خدمت یک pistou [از نسل Genovese پستو] گنجانیده شده است. فراتر از آن نقطه تعریف هیچ دو یکسان هستند و با وجود, ایتالیایی, سوابق, همه حسد Provençal.”

Jealously.
حسد. عکس کریستن Miglore

اگر چه هیچ دو دستور همان حداقل ترین من دیده ام دنبال یک الگوی خاص: ریز ریز کردن یک مسافت از سبزیجات و سپس در روغن سرخ کرده و نرم کردن حداقل ترین معطر آنهایی که اگر نه همه آنها را در مراحل. برخی از تماس در یک ومزه سهام. دیگران اضافه کردن سهام, لوازم جانبی مانند همراه گیاهان شناخته شده در فرانسه به عنوان bouquet garni. تقریبا همه چرخش در یک سیر pistou در پایان.

این دستور اسلش یا ساده همه اما یکی از این مراحل است.

جودی ویلیامز, سرآشپز و صاحب محبوب شهر نیویورک رستوران Buvette و مالک مشترک از طریق Carota با شریک زندگی خود را ریتا Sodi می کند soupe au pistou با غیر معمول و بسیار موثر داری. هیچ sautéeing. فقط آب انبار است. حتی سیر در pistou. (1)

شما شمع هر گیاهی (2) را در یک قابلمه با آب و سپس ترک آن را به تنهایی به بجوش و خروش آمدن در حالی که برای خوب. در عین حال شما هنوز هم یک کاسه غنی spoonable سبزیجات رنج می برند نه از skirting جمعیت است. (3)

سوپ به تنهایی و بسیار ساده و تقریبا ritualistically ، شما دلپذیر شیرینی تابستان سبزیجات خامه ای لوبیا و گوجه فرنگی-رنگی براث—همه به کاهش هر چه ضخامت دوست دارید (جودی او را دوست دارد آهسته پخته تا زمانی که این فرنی مانند; معدن همواره brothier برای کمبود وقت و مرتب knifework). با توجه به نمک این است که کاملا خوب ناهار یا شام به خصوص با برخی از نان تست کره در سمت.

اما آن را هنوز هم بهتر. هر غنایی که از دست داده بود با پرش sautéeing و تنومند بازده سهام در یک لحظه زمانی که شما چرخش در pistou کمی بیشتر روغن زیتون و سراسیمگی از پنیر پارمسان. گرمای این سوپ آنلاک بوی ریحان و پارمسان, greedibly نوشیدنی تا روغن و تمام حس های ریاضت اقتصادی از بین رفته است.

(1) ساخت pistou می تواند به عنوان ساده به عنوان چاشنی ریحان تازه پارمسان و کمی نمک را در یک مینی پردازنده مواد غذایی و پس از آن باران نم نم در روغن زیتون به شما به عنوان ترکیب (که حتی می توان با یک دست به عنوان شما می توانید در ویدئو بالا)—اگر چه برخی از سوگند نتایج زیبا از تپش یک pistou در ملات.

(2) گیاهی لیست شما ببینید در این دستور یک پیشنهاد—جودی باعث می شود این سوپ در طول بهار و تابستان با استفاده از هر سبزیجات فراوان ،

(3) در حالی که من خارش به استفاده از این نابغه روش برای ساده تر سوپ مانند کرم بروکلی و یا دیگر سبزیجات که طعم را می توان دید به آرامی به چیزی شیرین و پیچیده, من نمی توصیه دخالت در طول مراحل با هر دستور غذا. من یک بار سعی کردم یک خورش گوشت گاو که در زمان همان اسب سوار رویکرد و نتیجه عجیب ترش و تخت تنها و بدون طعم که پاک کردن خوب و عمیق از کار افتاده.

یک نابغه دستور العمل های به اشتراک گذاری—از کلاسیک آشپزی, یک منبع آنلاین و یا در هر نقطه ، شاید چیزی ایده آل برای مبتدیان ؟ لطفا راه من (و به من بگویید چه بسیار در مورد آن هوشمند) در [email protected]—با تشکر از شما دوباره برای من سابق Food52 هم تیمی (و نویسنده ارشد این ابتکار عمل آموزش و پرورش در شورای روابط خارجی) آنی Crabill برای این یکی!

از فروشگاه ما

این پست شامل محصولات به طور مستقل انتخاب شده (و عاشق) ما ویراستاران و نویسندگان. به عنوان یک آمازون, دانشیار, Food52 را بدست آورده یک کمیسیون وابسته در مرحله مقدماتی خرید از محصولات ما به لینک.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>