نیجریه برنج سرخ شده که من به مادرم

مواد غذایی خوب است که ارزش هزار کلمه—گاهی بیشتر. در خانواده من دستور نویسندگان به اشتراک گذاری داستان از غذاهای که به آنها معنی دار هستند و عزیزان خود.


من مادرم هستم. در هر خط من صحبت می کنند, هیچ, هر کلمه. هر نوسان لگن. هر قابلمه برنج سرخ شده با عجله spooned به قرمز Freezinhot کولرهای با نقوش گل پر از سیاه شدن تکه های گوشت سوخته نیست, فقط رنگی با روغن داغ و مرغ سرخ شده در روغن بادام زمینی بنابراین این عطر تازه بادام زمینی بو داده همچنان شیرین است. هر بطری از Limca و Goldspot بسته بندی شده به رنگ زرد Thermocool کولر و هر بسته از سیب یا پرتقال کاپری Sonne. رشد من فکر کردم او ‘wahala’—او میل شدید برای fussing و نگرانی بیش از حد بود. من نمی دانم آنچه در آن به معنای سپس به مسئول برای کودکان.

من در حال حاضر.

پدر و مادر من عاشق مواد غذایی است. مادر من بود جمع-crafter آورده است که در دستور العمل و آنها را ترکه. مانند میگو کوکتل یاد گرفتم از دوستان خود در باشگاه لاینز که من بالا نمرات در مواد غذایی و تغذیه, کلاس ها و دستور العمل برنج سرخ شده که خاله E. او آشپز خواهر کوچکتر او آموخت. پدرم اکسپلورر خریداری شده که هر ابزار و دستگاه او می تواند پیدا کردن پاپ کورن ساز یام کوبنده و جوجهگردان اجاق و کوره که در آن او ما را تنها و لیمو در صبح شنبه.

شام یکشنبه بود و من بچه بزرگ عمل می کنند ، او همیشه مانند یک تلاش بزرگ است که شما می خواهم فرض دوشنبه شد و سختی بر او. من فکر می کنم به من فقط چند سال پیش—زمانی که من مشغول به کار تمام وقت و چگونه روزهای یکشنبه می ترسم من چون 3 p. m. همیشه زود آمد و قبل از اینکه شما آن را می دانستند جمعه شد بر شما. مادر من نیست که به نظر می رسید کاملا unfazed با آن همه است. هیچ احساس وحشت و نگرانی هیچ تمایل به حلقه بر روی نیمکت در یکشنبه شب bemoaning آخرین ساعت از تعطیلات آخر هفته خود را. اگر هر چیزی وجود دارد هیجان برای هفته که باقی مانده است.

My brother with a bottle of Limca
برادر من با یک بطری Limca عکس از آشپزخانه پروانه
A Freezinhot enamel cooler
یک Freezinhot مینا کولر عکس از آشپزخانه پروانه

برخی از شب ما تا به حال Jollof, برنج, اما بیشتر بار آن نیجریه سرخ شده با برنج. ما به ندرت تا به حال برنج سفید دشت که در نظر گرفته شد به طور منظم کرایه. روزهای یکشنبه به مراتب از به طور منظم آنها ویژه و ساخته شده برای عشق.

در حالی که بخش مورد علاقه من در مورد سهشنبه مواد غذایی بود—بعد از کلیسا وجود دارد صبحانه یا ناهار با زد یام و egusi یا okro و البته برنج سرخ شده—وجود دارد و دیگر چیزهایی که برای نگاه به جلو به. مانند پدر باز کردن آینه به صف دم دستی پر از گنجینه های. شما می توانید نقشه سفر آنها—پدر و مادرم—گرفته بود از این شانس و به پایان می رسد که ایستاده بود: بریتانیا قرمز و سبز و نوشابه جریان هلندی Bols رقاصه twirling در جین و تکه های طلا. بهترین بخش ؟ ما هفته درمان از نوک درخت پودر (فکر می کنم Kool-Aid منهای طعم فلزی) و یا نوک درخت صمیمی که در بطری که بعد از آن الهام گرفته از طراحی Astro نوزاد لامپ گدازه.

روزهای یکشنبه نیز برای بازی suwe, یک بازی شبیه لی لی با گچ جعبه و سنگ برای استفاده از نشانگر. آن را همیشه به نظر می رسید مانند ما تا به حال به اندازه کافی هنگام تماس و آمد برای خواب نیمروز. ما مقاومت می کرد اما پدر و مادر ارائه شده ما هیچ اتاق تکان دادن. حقیقت این است که هنگامی که سر ما ضربه بالش ما بودند. این خنده دار چگونه پدر و مادر ما می دانستم که دقیقا همان چیزی است مورد نیاز ما چگونه ما متقاعد شده بودند که آنها نمی کند.

یک ساعت بعد ما می شود تا تجدید و انتظار برای تلویزیون آمده است. در آن روزها وجود نداشت و 24 ساعته تلویزیون بدون کابل قطعا هیچ جریان و ما نمی غمگین برای آن ، اگر شما هم در تلویزیون قبل از 4 بعد از ظهر همه شما می خواهم طولانی بود خیلی زیر و صدا و SMPTE رنگ میله های زندان. ما می دانستیم هر چند که یک بار برنامه نویسی از سر گرفته می شد و ‘قصه توسط مهتاب’ با عمه بازگویی نیجریه folktales.

در حالی که بخش مورد علاقه من در مورد سهشنبه مواد غذایی بود—بعد از کلیسا وجود دارد صبحانه یا ناهار با زد یام و egusi یا okro و البته برنج سرخ شده—وجود دارد و دیگر چیزهایی که برای نگاه به جلو به. مانند پدر باز کردن آینه به صف دم دستی پر از گنجینه های. شما می توانید نقشه سفر آنها—پدر و مادرم—گرفته بود از این شانس و به پایان می رسد که ایستاده بود.


برنج معشوق در نیجریه: Jollof و برنج سرخ شده هستند inarguably مورد علاقه های شما. در کل Jollof—کمتر پوسته پوسته و نه به عنوان درگیر—معمولا آماده شده اما روز وجود دارد که من ولع مصرف برای برنج سرخ شده با کبد و میگو را حل نمیکند تا زمانی که من پخته شده یک گلدان.

نیجریه برنج سرخ شده شامل دانه بلند آبپز (تبدیل) برنج یا (طلایی Sella) باسماتی پخته شده را در یک معطر زرد سهام—با تشکر از شما, زردچوبه—redolent با طعم گرم پودر کاری و آویشن خشک شده با مخلوط سبزیجات خرد شده خورده است. اگر شما می خواستم به آن را تا یک شکاف کوچک صورتی میگو (یا میگو) و پخته شده تکه کبد بودند راه را برای رفتن.

Growing up, I would pick out every single vegetable (except the carrots), just like one of my daughters does now.
رشد من را انتخاب کنید از هر واحد سبزیجات (به جز هویج) درست مثل یکی از دختران من می کند در حال حاضر. عکس از آشپزخانه پروانه

من مطمئن هستم که زمانی که نیجریه برنج سرخ شده با شد یک چیزی اما من شرط می بندم آن راه می رفت در کفش برنج سرخ کرده چینی است که بسیار محبوب دوم در نیجریه.

یک دهه 1930 سرشماری سوابق دقیقا چهار چینی ساکنان در نیجریه. 1950 و 60 افزایش یافت که تعداد 200 نشانه ای از چین رو به رشد سرمایه گذاری در نیجریه که یکی از آنها صنعت مهمان نوازی (بسیاری از هتل ها ساخته شده پس از آن باقی می ماند به این روز).

در سال 1971 جمهوری فدرال نیجریه و جمهوری خلق چین تاسیس روابط دیپلماتیک و این بود که احتمالا انگیزه ای است که باعث گسترش سریع از رستوران های چینی در سراسر کشور در 70s و 80s, از تاج طلایی و شانگری-لا در لاگوس به شرق باغ در پورت هرکورت و جید باغ در ورری که در آن ما زندگی می کردند.

که داستان کوتاه چگونه ظروف مانند زمینی سوپ ترش و شیرین, سس, گوشت, در, سبز, فلفل, اسپرینگ رول, butterflied میگو و برنج سرخ شده با شد عمیقا تعبیه شده در نیجریه خوردم.

شباهت بین چینی و نیجریه برنج سرخ شده, دیگر از, نام چند. Woks بزرگ هستند اما آنها نمی ویژگی در من پخت و پز. او گلدان را انجام داد و در آنها او پخته شده برنج در انبار است. سهام چیزی است که اصولا تعریف طعم نیجریه برنج سرخ شده, اما همچنین محدود کردن برنج را عمر پس ترک آن را به مدت یک شب در یخچال—اغلب توصیه می شود برای برنج سرخ کرده چینی—است ایده آل نیست.

این ادویه یکی دیگر از تفاوت: پودر کاری و آویشن خشک از ویژگی های برجسته به جای سویا یا سس صدف, روغن کنجد, یا دیگر چینی چاشنی. و سپس سبزیجات—هویج و نخود فرنگی و لوبیا سبز پیاز قرمز زمینی و فلفل. من مطمئن هستم که در آن ترکیبی از میگو و غنی از آهن کبد آمد, از, اما من می دانم که آنها را به عنوان استاندارد طلا از نیجریه سرخ شده با برنج.


مادرم می داند که او چه می خواهد و همیشه است. من از شنیدن داستان در مورد چگونه او همیشه به حال ذهن او در مجموعه آموزش و سپس داشتن خود مدارس است. در اوایل 80s, او با ترک شغل خود آموزش زبان انگلیسی در یک دولت فدرال و یک پرداخت در یک ساختمان دو چشمه مدارس, مدارس خصوصی که birthed در پشت خانه ما با خواهر و برادر من و من و ما, دوستان, بازی و یادگیری با هم.

به عنوان او تمام است که ساخته شده است زندگی او در خواب از او نگهداری تهیه و پالایش او سرخ شده با برنج.

در هر هفته وجود دارد یک تکنیک جدید اضافه شده از پر-پخت و پز برنج و سپس اضافه کردن گوشت سهام و آمیزه ای از تازه (هرگز منجمد) سبزیجات برای سرخ کردن سبزیجات برای اولین بار, سپس برنج قبل از پخت و پز در یک انبار; برای سرخ کردن شسته برنج خام نفت قبل از اضافه کردن سهام—یک راه یقین او گفت: برای نگه داشتن دانه های سفت و جداگانه. هر روش او را انتخاب دو چیز خاص: او اضافه خرد شده فلفل گذشته پس آنها را در خود حفظ رنگ پر جنب و جوش و بحران و نتیجه نهایی این بود که همیشه رو به آفتاب, زرد, برنج, بازتاب شادی او برای پخت و پز.

زمانی که برنج سرخ شده آماده بود نشستیم به خوردن. من همیشه خوردن برنج برای اولین بار چیدن هر واحد سبزیجات (به جز هویج) درست مثل یکی از دختران من می کند در حال حاضر. به عنوان سال گذشت من که کمتر و کمتر تا من غذا خوردن می تواند کل یک کاسه سبزیجات و تمام.
در حال حاضر من را در نیجریه برنج سرخ شده برای فرزندان من اغلب در روزهای یکشنبه. من با استفاده از باسماتی اضافه کردن یک چلپ چلوپ از شیر نارگیل و جست و خیز لوبیا سبز. آنها آن را دوست دارم زمانی که من حق آن را دریافت. و زمانی که من لازم نیست که نیست به نادر به عنوان من می خواهم امیدوارم که من از دست مامان و پخت و پز—هر دو قاره ها از ما دور است.

هر روز من یادگیری. من یادگیری است که من لازم نیست که برای مقاومت در برابر مثل مادر من. می توان آن را نشاط بخشی و الهام بخش است. من امیدوارم که بچه های من را می خواهید به یاد داشته باشید چیزهایی که من فکر می کنم در حال حاضر و ببخش این بار من کوتاه آمد و مرا با این وجود.

در حال حاضر من را در نیجریه برنج سرخ شده برای فرزندان من اغلب در روزهای یکشنبه. من با استفاده از باسماتی اضافه کردن یک چلپ چلوپ از شیر نارگیل و جست و خیز لوبیا سبز. آنها آن را دوست دارم زمانی که من حق آن را دریافت. و زمانی که من لازم نیست که نیست به نادر به عنوان من می خواهم امیدوارم که من از دست مامان و پخت و پز—هر دو قاره ها از ما دور است.

اما من مادر من در هر خط و هر کلمه و هر نوسان از باسن من هر قابلمه سرخ شده با برنج. با هر سفر من قصد دارم با من گاهی اوقات تمایلی کودکان هر صعود یک rockface هر جیغ و تماس به “مراقب باشید” “نگه داشتن روکش پلاستیکی” “don’t run/پرش/تعقیب او” “آیا فریاد/فریاد/فریاد.” با وجود همه نوجوانم شورش و غضبناک انکار من ،

من آن را ببینید در حال حاضر و آن دیگر هیچ شگفتی من—پس از همه, او یکی از اولین معلمان است. من احساس می کنم او را به زور از بسیاری جهات و من گمان می کنم که از لحظه به دنیا آمدم من از خون خود را از طریق و از طریق. هیچ کس به شما می گوید هر یک از این ، آن چیزی است که شما برای خودتان کشف. آنچه که شما زندگی می کنند ،

یک دستور العمل خانواده شما می خواهم برای به اشتراک گذاشتن ؟ ایمیل [email protected] برای یک شانس برای برجسته شود.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im