صفر تا صد تیونینگ بدنه خودرو + مراکز تقویت بدنه در تهران، مشهد، تبریز

در ویکیانبار پروندههایی دربارهٔ سیستم صوتی خودرو موجود است. خودرهایی با تجهیزات الکتریکی زیاد از جمله نمایشگر

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

در ویکیانبار پروندههایی دربارهٔ سیستم صوتی خودرو موجود است. خودرهایی با تجهیزات الکتریکی زیاد از جمله نمایشگر و سیستم صوتی قوی در فصل تابستان که کولر ماشین هم روشن میشود نیاز به برق زیادی دارند که این برق بالا مساوی است با آمپر بالا در سیستم الکتریکی خودرو. تراشیدن سرسیلندر و نصب توربوشارژ از روش هایی هستند که ممکن است به گوش خیلی از شما خودره باشد. سرسیلندر هایی با تعداد سوپاپ بیشتر به طرز فوق العاده ای میتواند روی افزایش توان خروجی موتور تاثیر گذارد. حتی تعداد سرنشین های ماشین هم سبب کاهش توان موتور می شود چرا که سبب سنگین شده خودور می گردد. استفاده از بنزین سوپر برای عملکرد بهتر ماشین همیشه توسط متخصصین توصیه شده است. هر یک از این دو گروه میتوانند با حضور در این رویداد تجارب فراوانی را در زمینه تقویت موتور خودرو به دست آورند و از تزئینات داخلی و خارجی دیدن کنند. پراید در ایران به دلیل پایین بودن هزینه ساخت و قطعات جانبی سالها پرفروشترین خودروی ایران بود اما با مقایسه فناوری خودروهای جدید با قیمت کمتر در کشورهای خارجی برای مثال مدلهای هیوندای اکسنت، شورلت آویو، فورد فیستا، تویوتا یاریس، هوندا فیت، کیا فورت و نیسان سنترا باعث انتقادات فراوانی به این خودرو در سالهای گذشته شدهاست. شرکت خودروسازی ام جی که یک شرکت بین المللی چینی محسوب می شود با اعمال سیاست های جدید خود تلاش می کند سهم بیشتری در بازارهای رو به رشد خودروهای الکتریکی داشته باشد و به همین دلیل اخیرا یک خط تولید پیشرفته برای ساخت باتری خودروهای الکتریکی در تایلند تاسیس کرد. اکسیژن و هوایی که مستقیماً از بیرون به درون موتور خودرو وارد می شود، یکی از عناصر مهم در جریان احتراق خودرو محسوب می گردد. اما با تغییر چند مورد نسبتاً ساده و بدون دانش خاص و به کمک یک مکانیک، می توانید از عهده ی آن برآیید و به این ترتیب تیونینگ ساده ای را بر روی خودروی خود انجام دهید. اینجاست که کمک گرفتن از یک کارشناس باتجربه و خبره، اهمیت خود را بهخوبی نشان میدهد. با توجه به علاقه عده ای از افراد به تیون کردن خودرو خود و افزایش شتاب و سرعت خودرو، روش هایی هستند که میتوان با بکار گرفتن آن ها این کار را انجام داد. کاربرد فیلتر در خودرو گرفتن و زدودن آلودگی ها و ناخالصی های هوای ورودی است.

همچنین اگر این مسئله را جدی نگیرید ، باعث شل بسته شدن فیلتر می شود و روغن به تمام ماشین سابیده می شود و عملکرد موتور مختل خواهد شد و موادر خطر ناک تر ممکن است باعث آتش سوزی از زیر کاپوت شود . همان طور که فیلتر هوا در قسمت ورودی به موتور تاثیرگذار است،اگزوز هم در بخش خروجی هوای موتور، نقش بسیاری در قدرت موتور خواهد داشت. اگر در این مطلب ما را همراهی کنید به برخی از این موارد اشاره ای خواهیم داشت. لوله ی اگزوز و مسیر آن با پیچ و تاب زیادی همراه است تا ضمن به بیرون راندن دود بتواند صدای خروجی از خودرو را نیز کاهش دهد. تا سال ۲۰۰۹ میلادی، صنعت ساخت وسایل نقلیه موتوری ایالات متحده ۸۸۰۰۰۰ کارگر یا تقریباً ۶٫۵٪ از نیروی کار تولیدی ایالات متحده را استخدام میکرد. گاهی اوقات با افرادی مواجه می شوید که بیش از هر چیزی به خودرو علاقه دارند. هر کشور انطباقهای خود را از این مقررات دارد. ادبلو که تحت عنوان مایع اگزوز دیزل (Diesel Exhaust Fluid DEF) نیز شناخته می شود مایعی است که از ترکیب اوره و آب دیونیزه شده تشکیل شده است، این مایع در سیستم اگزوز پاشیده می شود و به کاهش انتشار اکسید نیتروژن تولید شده توسط موتورهای دیزلی کمک می کند. هدف اصلی ایجاد ناحیهای با فشار کم در زیر خودرو است تا نیروی مخالفی به سمت بالا وجود نداشته باشد که در برابر نیروی رو به پایین ایجاد شده توسط اسپلیترها و اسپویلرها مقاومت کند. قانون کلی در مورد یک موتور درو نسوز (از هر نوع) این است که انجام تغییرات کوچک در سیستم سوخت رسانی و جرقه موجب ایجاد تغییرات بسیار بزرگ در عملکرد و مصرف سوخت خودرو می باشد.شایان ذکر است که ایجاد این تغییرات به صورت اصولی و استاندارد نیاز به دانش پایه در زمینه شناخت خودرو و مسائل مربوط به آن داشته و انجام این تغییرات بدون دانش کامل در بسیاری موارد نتیجه معکوس نظیر کاهش نیروی تولیدی موتور و افزایش مصرف سوخت را بدنبال خواهد داشت غیره پس دقت کنید! که در صورت تعویض آن ها با مدلهای جدید High-Flow علاوه بر کاهش آلودگی هوا شاهد پرقدرت شدن توان موتور شوید. ژائو فنگ، مدیر ارشد شرکت SAIC Motor-CP، که در حال سرمایه گذاری مشترک با شرکای این شرکت است در رابطه با توسعه این خط تولید جدید گفت که طراحی این پارک در راستای حمایت از تحول تایلند به سمت تبدیل شدن به یک جامعه سبز و کم کربن است. موتور تمامی خودروها در هنگام تولید، دارای یک گشتاور مشخص و توان تولیدی معلوم هستند. چیپ ست ecu همان کامپیوتر خودرو است که تمامی قسمت های خودرو را کنترل می نماید. کامپیوتر خودرو یا ECU یکی از مهمترین قطعات خودروهای امروزی است که تقریباً تمامی قطعات و پارامترهای موتور و حرکات خودرو را کنترل می کند. پیک خودرو هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد.

در این رابطه چند روش را بیان کردیم. ارتقای اجزای تشکیل دهنده اگزوز که متشکل از مانیفولد دود، کاتالیزور و منبع اگزوز است، میتواند قدرت موتور و توان خروجی را افزایش دهد. میزان روان کنندگی این نوع از روان کننده ها از انواع سنتی بیشتر است. از دیگر مزایای این روان کننده ها محافظت از موتور در شرایط بد است. در فیلم زیر، 10 تا از بهترین و ساده ترین راه هایی که میتوانید برای تقویت موتور خودوریتان انجام دهید آورده شده است. با کنار گداشتن مسئله تقویت تعلیق و ترمز پراید، روشهای زیادی برای تقویت این خودرو از نظر قوای محرکه وجود دارد که میتوان به چهار بخش کلی آنها را تقسیم نمود: تقویت با حجم استاندارد، حجم زدن، ترکیب موتور با قطعات بلوک های بزرگتر و در نهایت نصب موتورهای قدرتمندتر خانواده مزدا، فورد و نیسان. سیستمهای حسگر تشخیص موانع به راننده اطلاع میدهند که وسیله نقلیه آنها چقدر به یک جسم نزدیک است - معمولاً اندازهگیری فاصله را به اینچ ارائه میدهند تا اینکه چقدر نزدیک هستند. بسیاری از آنها با ظهور اتومبیل رانی انبوه رواج بیشتری یافتهاند. با استفاده از توربو شارژ و سوپر شارژرها و نصب این سیستم و اضافه کردن آن به خودرو می توان تیونینگ اتومبیل و گشتاور و قدرت موتور را به صورت فوق العاده ای افزایش داد. با توجه به این موضوع، بسیاری از متخصصان پزشکی و حوزههای قضایی توصیه یا الزام میکنند که کودکان زیر سن، قد و/یا وزن خاص در صورت لزوم در صندلی کودک و/یا در صندلی عقب سوار شوند. البته این به این معنی نیست که استفاده از بنزین معمولی همیشه سبب آسیب جدی به ماشین می شود. برای تیونینگ کردن اتومبیل در خودروهای اسپرت سعی شده که این مسیر حتی المقدور بدون پیچ وتاب باشد؛ و این بدان معنی نیست که ما بدون هیچ آگاهی و دانشی صرفا مسیر را صاف و اگزوزی بدون پیچ و خم درست کرده و در موتور نصب کنیم. تیونینگ کردن اتومبیل در واقع به معنی افزایش توان و قدرت موتور و همین طور زیبا سازی ظاهری خودروست. بسیاری از افراد، زیبایی ظاهری خودروی خود را در کاهش ارتفاع خودروی خود میبینند اما این کار میتواند به جلوبندی و فرمان پذیری راحت خودرو نوربرت پرفورمنس آسیب وارد کند. در سال ۱۳۵۷ با توجه به نیاز به خودرویی جدید و اینکه تولید جایگزینی برای پیکان در دستور کار شرکت قرار گرفته بود، قراردادی با پژو بسته شد و تولید پژو ۳۰۵ در برنامه قرار گرفت اما با وقوع انقلاب ۱۳۵۷، در جریان مصادره اموال و داراییها، همه اموال و داراییهای برادران خیامی، از جمله ایران ناسیونال و شرکتهای مربوط به آن مصادره شد و در اختیار دولت قرار گرفت و این قرارداد نیز فسخ شد. او با تأکید بر اینکه دیگر در جهان خودرویی نداریم که ۱۵ لیتر در صد کیلومتر مصرف کند، گفت که دیگر دوران آن گذشته که با تغییر یک کاپوت، بگوییم طرح جدید زدهایم، خودروسازان باید پلتفرم عوض کنند. دادههای ارائه شده توسط انجمن خودرو آمریکا نشان میدهد که هزینه مالکیت یک خودرو در ایالات متحده حدود ۲٪ در سال افزایش مییابد.

آمار بیمه در ایالات متحده حاکی از افزایش ۳۰ درصدی تعداد سالمندان کشته شده در مقایسه با سال ۱۹۷۵ تا ۲۰۰۰ میلادی بودهاست. هوای خنک چون چگالی بالاتری دارد و نتیجتا تعداد مولکول های ان نیز بیشتر است. جالب است بدانید که تیونینگ و تقویت کردن خودرو طرفداران بسیاری دارد و این در حدی است که شرکت های مطرح و بزرگی در سراسر جهان، تیونینگ و تقویت بسیاری از محصولات کارخانه های مشهور و بزرگ خودروسازی را انجام می دهد. به کمک افزایش راندمان حجمی بسته به تکنیک مورد استفاده می توان از ۵% تا بیش از۱۰۰% موتور یک خودرو را تقویت کرد و یا مشخصه های توان و گشتاور موتور را در دورهای متفاوت تغییر داده و اصلاح کرد. اتصال این کابل بسیار آسان بوده و کافی است فقط پیچ قطب منفی باطری را باز کرده و یک سر کابل را به آن بسته و از طرف دیگر کابل را به یکی از پیچهای بدنه متصل کنید. برای تقویت سیستم اگزوز میتوان از لوله های اگزوز اسپرت که قطر بیشتری دارند و همینطور مبدل کاتالیزرو آن ها ارتقا یافته است استفاده نمود. تغییر سیستم اگزوز یکی از راه هایی است که تاثیر بسزایی بر روی تقویت موتور ماشین دارد و از مرسوم ترین روش های تقویت موتور است. هر دو سوپر شارژ و توربو شارژ، قدرت قابل توجهی تولید می کنند (تا 50 درصد افزایش قدرت موتور) اما با هم تفاوت هایی دارند. این را می دانید که هر چه وزن یک خودرو بیشتر شود برای حرکت، نیاز به قدرت بیشتری دارد. پیشتر گفتیم که معمول ترین و اولین کار جهت افزایش قدرت موتور یک خودرو تغییر در راندمان حجمی آن موتور می باشد. یا ممکن است خودرو در استانه مشکلی باشد که خود متوجه آن نباشید. این کابل هیچ عوارض یا مشکلی را در خودرو به وجود نمیآورد بلکه هر زمان که خودرو نیاز به آمپر بالا داشته باشد میتواند این جریان را از دو کابل عبور دهد. کیت تزریق آب مسافت پیموده شده گاز را بیشتر کرده و سبب از بین رفتن رسوبات کربن شده و محفظه احتراق را تمیز نکه میدارد. تقویت اگزوز، کاهش وزن خودرو، نصب کیت تزریق آب و… چه سرسیلندرهایی برای تقویت موتور استفاده شود؟ استفاده از رینگ های سبک نیز راه دیگر کاهش وزن خودرو است. همین مورد سبب میشود که سرعت خودرو که متاثر از این 2 عامل است، محدود گردد. با توجه به رشد چشمگیر دانش و صنعت الکترونیک در سالهای اخیر، امروزه میتوان اینگونه بیان نمود که تمام فناوریهای پیشرفته مورد استفاده در خودروها، برای نیل به عملکرد مطلوب، از سیستمهای کنترل الکترونیکی خودرو یا سیستمهای مکاترونیکی خودرو استفاده میکنند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت norbert performance.

آخرین مطالب