چگونه Kibbeh هموار راه را برای این پناهندگان سوری آزادی

فاطمه آشپزخانه آرام است. این شش ساعت در شب و صدای در حال ندبه به سیگنال شروع حکومت نظامی. خیابان های امان در

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 20 تیر 1399

فاطمه آشپزخانه آرام است. این شش ساعت در شب و صدای در حال ندبه به سیگنال شروع حکومت نظامی. خیابان های امان در حال ترک مغازه در حال توقیف مدارس و مساجد خالی مرزی مهر و موم شده است. هر کسی که از خانه خود قبل از 10 صبح و صبح روز بعد دستگیر خواهد شد. هزاران نفر که اقدام به سرپیچی از حکومت نظامی گرفته شده توسط غربت نظامی گشت.

به فاطمه به دام افتاده در خانه نیست واقعا سخت ترین بخشی از این عدم اطمینان از اینکه قادر به پرداخت هزینه اجاره بها و مواد غذایی به طور پیوسته رو به کاهش درآمد. اما او آماده است و امیدوار حتی. این اولین بحران او را از طریق زندگی می کردند.

در 2013, فاطمه رها خانه اش در حومه سفر 60 مایلی جنوب به Amann—اردن پایتخت از مرز. کویر شهرستان متولد شد و در حال تبدیل شدن به شناخته شده به عنوان "مهد انقلاب" پس از یک گروه از پسران جوان اسپری رنگ "مردم می خواهند به سرنگونی رژیم" در یک ساختمان است. پسران بودند بازداشت و شکنجه توسط پلیس جرقه اعتراضات گسترده علیه رژیم اسد. بی رویه بمباران توپخانه و حملات هوایی شروع به پاره شدن از طریق ازرع ترک زادگاه انقلاب باز هوا قبر.

"وجود دارد هیچ جایی که امن بود. هیچ جا وجود دارد برای رفتن به جایی که ما می تواند احساس محافظت شده" فاطمه به یاد می آورد. "بهترین چیز برای ما این بود که به ترک. همه اقوام من و همه من می دانستم که. همه ما باقی مانده است. ما نمی آوردن هر چیزی با ما." با وجود این شهرستان جمعی از پرواز آن شد و هر خانواده برای خود. فاطمه در زمان تمام پول او—500 اردن دینار یک کیسه به مدت یک شب و پنج فرزند ، گواهی تولد, آلبوم عکس مبلمان و ترکه خانواده پشت سر گذاشته شد "از آنجا که ما فکر می کردیم این بود که به طور موقت می گوید:" فاطمه. "تصور ما این بود که تنها برای چند هفته یا چند ماه و نه سال." سرانجام خبری که خانه اش ویران شده بود از او در امان.

یکی از 12 میلیون آواره سوری در سراسر جهان و فاطمه وارد شدند در یک شهر نه بر خلاف او فرار کرد. سوری به اشتراک گذاری همان زبان و فرهنگ و آب و هوا و مواد غذایی به عنوان سرباز اردنی پس از اسکان مجدد نیست مانند در حال حرکت به یک کشور دیگر. علاوه بر این مانند بسیاری دیگر در منطقه و فاطمه در حال حاضر زندگی خانواده در هر دو طرف متخلخل مرز. اما وقتی که می آید به اشتراک گذاری منابع و زايمان بند ناف از تنش میان مهاجر و محلی شهروندان تدابیر با هر ورود.

هنگامی که او حل و فصل در امان آغاز شد و به دنبال کار فاطمه بود ملاقات با محدود اردن قوانین کار کنترل چگونه پناهندگان به کسب درآمد—بدون در نظر گرفتن تخصص و تحصیلات و تجربه کاری. محدود اجازه کار ایجاد اشتغال دشوار است به امن و کارفرما حمایت مورد نیاز است. چند شغل که مجاز تمایل به در, کشاورزی, ساخت و ساز, و مهمان نوازی که در آن دستمزد کم و کار طاقت فرسا. با بسیاری از مشاغل محروم از دسترس او و فاطمه و فکر در مورد گزینه های خود را. او می دانست که او را مجبور به شروع به کوچک, کار در خانه خود را. او می دانست که او می تواند و فروش پر kibbeh.

از فروشگاه ما


قبل از جنگ عضوي از ازرع پوشانده بودند در گیاهان. یک چشم ندیده ممکن است اشتباه آنها را برای علف های هرز, اما فاطمه می داند که هر یک نام و آشپزی استفاده است. برخی از آنها آشنا: بادرنجبویه بابونه و مریم گلی و مرزنجوش سبزی قاصدک; دیگران نمی توانند به راحتی ترجمه شده است. در حالی که گیاهان فرار کرده اند کشت در مناطق خشک آب و هوا در جنوب سوریه از حومه شهر به طور معمول علوفه آنها. حداقل آنها استفاده می شود.

فاطمه مادر بزرگ محلی ماما به ارمغان آورد او را به این تپه به عنوان یک دختر جوان به جمع آوری گیاهان و به اشتراک گذاشتن دانش دائره المعارف از گیاهان محلی و خواص دارویی آن. "من می خواهم به تماشای او را مخلوطهای مختلف از گیاهان وحشی. من دیدم که چگونه زنان خواهد او را در گیاهان و بهتر" فاطمه توضیح می دهد. سفر با مادر بزرگ خود را در مامايي بازديد piqued فاطمه علاقه به تبدیل شدن به یک دکتر اما مدت کوتاهی پس از تبدیل چهارده او ازدواج کرده بود. "این نه لزوما چیزی که حق انجام" فاطمه می گوید: با نگاهی به گذشته, اما آن را سفارشی. قادر به به طور رسمی به مطالعه طب سنتی و او تبدیل به گیاهان دارویی برای ادامه خود یادگیری است.

در حال حاضر به جای درمانی گیاهی مخلوط فاطمه توسعه دستور العمل های. او برای اولین بار شروع به فروش شیشه makdous درب-به-درب اما درآمد به اندازه کافی برای نگه داشتن شناور اجازه دهید به تنهایی به گسترش است. زمانی که او آموخته است که از همسایگان در مورد مراقبت از, یک سازمان غیر انتفاعی و مرکز جامعه است که تا به حال برنامه های کمک مالی و کمک مالی کسب و کار برای پناهندگان و فاطمه و کاربردی برای هر دو. او انتظار نیست زیاد بودن یکی از هزاران نفر در همان مخمصه ضربه زدن به همان منابع. اما در عرض چند ماه به او آموخته است که درخواست شده بود تایید شده است.

این کمک نقدی در یک جمع کوچک از 130 دینار در زمان نزدیک به سه سال می رسند اما آموزش برنامه بلافاصله آغاز شده است. فاطمه رو به کار توسعه مناسب طرح کسب و کار و دریافت از 1200 دینار در اعطای پول است. با آن او خریداری یک فریزر, یخچال و فریزر جدید و یک پردازنده مواد غذایی—تجهیزات اساسی مورد نیاز برای افزایش تولید و در نهایت خودش پرداخت دستمزد زندگی می کنند.

همه چیز را او می دانست رفت و به تکمیل خود را پر kibbeh است که به طور معمول متشکل از گوشت چرخ کرده و ادویه جات ترشی جات و بلغور گندم به شکل بیضی و عمیق سرخ شده. آن را محبوب mezze ظرف در سراسر خاور نزدیک و با وجود آن همه جا و فاطمه و احساس او می تواند آن را خود. او یکی از معدود صنعتگران که باعث می شود گیاهی kibbeh—تبادل بره برای نخود فرنگی و سیب زمینی و هویج—چیزی که او شروع به سرهم بند با پس از دریافت درخواست های گیاهی مواد غذایی در طول روزه و دیگر meatless تعطیلات. در حال حاضر این محصول تو رفتگی در دیوار.

مسلح با ابزار مورد نیاز برای مقیاس بالا تولید و با اعتماد به نفس در او دستور و پشتیبانی شده توسط دو, دیگر, آشپز پس از سال ها از نزدیک ثابت کار فاطمه و در نهایت تا به حال یک لحظه مکث تنفس و به اطراف نگاه. "من شروع به دیدن زنان بودند که آسیب پذیر و در همان موقعیت بود که من در زمانی که من برای اولین بار به اینجا آمدند."

نزدیک به 30 درصد از خانواده های آواره سوری در اردن یک زن در راس و در عین حال تنها نه درصد از کسانی که زنان کسب درآمد. خانواده به طور متوسط یک خانه کامل پس از شروع کسب و کار از خانه منطقی است اما بدون چالش. تنها وجود دارد نه به اندازه کافی فضا و اطلاعات در مورد کمک های مالی و آموزش های مورد نیاز برای رشد نیست و به طور گسترده ای در دسترس است. فاطمه بازگشت به مواد غذایی تسکین خطوط او یک بار وابسته و شروع به صحبت کردن به زنان دیگر است.

"من می خواهم به آنها بگویم," فاطمه می گوید: "چرا شما در ایجاد کسب و کار خود را? حتی اگر شما می توانید مدیریت در آغاز و سپس شما رشد با هم." او شروع میزبانی وب رایگان آموزش در خانه خود و در مراقبت از مراکز دیگر مشتاق بازرگانان. برخی از آورده قصد دارد برای عربی, دسر, در حالی که دیگران می خواستند به پیچیده دست-حکاکی شکلات. و برای کسانی که بدون برنامه ریزی ؟ فاطمه توصیه می شود کسانی که زندگی در نزدیکی دامنه کوه که در آن جوت گل خطمی وحشی رشد می کند را انتخاب کنید و بسته نرم افزاری به طور گسترده ای خورده تلخ سبزی برای فروش. برای هر طرح او خودداری ساده است: "شروع با چیزی کوچک و از آن, شما می تواند رشد کند. فقط شروع است."

تقاضا برای خانه مواد غذایی است که به طور کلی قوی در امان با توجه به Taghreed سعید به هماهنگ کننده برنامه از توانمندسازی اقتصادی در مراقبت از اردن. اما وضعیت اقتصادی باعث می شود آن را دشوار برای کارآفرینان را به ایستادگی کردن. وجود دارد تقریبا به عنوان بسیاری از purveyors از makdous و kibbeh به زنان وجود دارد به نام فاطمه است که چرا سازمان های روی زمین اند چرخد و شامل تجزیه و تحلیل بازار و استراتژی نام تجاری به عنوان بخشی از دوره های آموزشی.

مرور اردن مقررات قانونی است که در حال حاضر به اندازه کافی دشوار برای کسب و کار مواد غذایی, اما هیچ یک از سعید به من اطمینان می تواند پیش بینی کرده اند که چگونه همه گیر خواهد مسطح کردن تمام رو به رشد حس امکان. در اوایل ماه مارس فاطمه فروخته 400 قطعه از kibbeh هر روز بیشتر به رستوران معروف در امان. در حال حاضر او نمی تواند از نظر قانونی فروش هر چیزی. هر چند او دریافت کرده است چند under-the-جدول سفارشات فاطمه نمی توان انجام آنها را. او بازی آن را امن است. این kibbeh می توانید صبر کنید.

فاطمه است روزه ماه رمضان و تفکر در مورد غذا هنگامی که ما صحبت در این آوریل گذشته. "ما از کسانی که عشق غذا به طوری که این امر شده واقعا شلوغ فصل به دلیل وعده های غذایی بزرگ است که مردم در غروب," او توضیح می دهد. ماه رمضان است و یک فصل از انعکاس مسلمانان در سراسر جهان و در هر روز است bookended با دو متمایز وعده های غذایی; برای اولین بار با عجله خورده قبل از طلوع آفتاب و دوم فراغت مشترک بین خانواده ها پس از غروب آفتاب. تحت مقررات منع رفت و آمد هر چند جشن شکستن سریع رام بدون دوستان و همسایگان به شریک شدن. "قبل از این مستند اقدامات آغاز شده بودم رزرو برای کل ماه. من رفته ام از داشتن کسب و کار به هیچ چیز" آه فاطمه. "اما این چیزی است که هر کس تحت تاثیر قرار نه تنها من."

نامحدود وقفه نشده متوقف فاطمه حرکت رو به جلو. با هوش 50 ساله, چرخ نگه دارید, تبدیل, حتی اگر آنها در حال چرخش در محل. "برخی از مردم می گویند که با سن و سال من من به یک محل که در آن من می توانم بیشتر," او می گوید که حکومت نظامی آژیر می دهد راه را برای شب دعوت به نماز. "من زندگی را از طریق بسیاری از تراژدی اما من اجازه ندهید که غم و اندوه به من. من جاه طلبی برای ایجاد نگه دارید."

دارای مواد غذایی کشیده شما را از یک زمان دشوار است قبل از ؟ به ما بگویید در مورد آن را در نظرات.


tinyurlis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن