مرگ و میر از حمله در کابل زنان و زایمان کلینیک افزایش به 24

افغانستان — مقامات روز چهارشنبه افزایش مرگ و میر از یک حمله تروریستی در بیمارستان های زنان و زایمان در کابل ب

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 27 اردیبهشت 1399

افغانستان — مقامات روز چهارشنبه افزایش مرگ و میر از یک حمله تروریستی در بیمارستان های زنان و زایمان در کابل به 24 از جمله مادران و پرستاران و دو بچه. یک روز پس از تیراندازی داد و بیداد, 20 نوزادان تحت آزمایشات پزشکی, دروغ گفتن swaddled در پتو در بیمارستان كربس.

شبه نظامیان به حال هجوم به بیمارستان سهشنبه, تنظیم کردن ساعت-طولانی ضربات با پلیس. به عنوان جنگ با تفنگ یا تپانچه خروشان افغانستان نیروهای امنیتی انجام نوزادان و کوره در رفته ، درمانگاه در دشتی Barchi, بیشتر شیعیان محله در افغانستان سرمایه است که توسط کمک های بین المللی گروه پزشکان بدون مرز.

یک زن به هنگام تولد به تیراندازی کردند کمک گروه در بیانیه ای گفت شنبه. آن گفت: زن و بچه خود را به خوبی انجام شد.

وزارت کشور در ابتدا گفت: از 16 نفر کشته و بیش از 100 زخمی شدند. وحید Majroh, معاون بهداشت وزیر, در روز چهارشنبه افزایش مرگ و میر به 24 و گفت: 16 نفر زخمی شدند.

از آن تخلیه, 21 نوزادان گرفته شد به کابل آتاتورک بیمارستان که در آن پزشک سید شانس گفت: یک نوزاد به حال یک استخوان شکسته و منتقل شد به یک بیمارستان کودکان. دیگر 20 نوزاد "هستند در سلامت خوب و تحت مشاهدات ما," او گفت:.

خارج آتاتورک بیمارستان اضطراب بستگان منتظر اخبار.

قربان علی 27 ساله پدر آمد به دیدن نوزاد او دختر, Bakhtawar بود که در میان کسانی که تخلیه از دشتی Barchi. نام او در یک بند نوزاد داده شد و پس از او به دنیا آمد بامداد سهشنبه یک کودک نارس.

علی گفت که زمانی که او شنیده ام در مورد بیمارستان حمله.

"من بلافاصله با عجله به بیمارستان وجود دارد اما نمی تواند پیدا کردن شوهر یا نوزاد," او گفت:. همسر خود را به نام او مدت کوتاهی بعد, گریه و گفت: او تا به حال موفق به فرار از حمله به, اما نمی تواند بهبود می یابند نوزاد خود را. این دو با عجله به آتاتورک در بیمارستان پس از شنیدن نوزادان تخلیه شدند وجود دارد و به آنها تسکین پیدا Bakhtawar.

"خدا را شکر ... فرزند من و همسرم هر دو شد" گفت: علی.

اما دیگران نمی شد خیلی خوش شانس. خانواده 35 ساله پرستار مریم Noorzada که مشغول به کار در دشتی Barchi با پزشکان بدون مرز, همچنین شناخته شده توسط خود فرانسوی مخفف پزشکان نمی تواند پیدا کردن او پس از جستجو در تمام کابل بیمارستان.

او برادر در قانون, مهدی جعفری چشمان پر از اشک گفت: خانواده را نمونه DNA برای دیدن اگر سوخته بلامعارض بدن باقی مانده در سردخانه بود ،

"ما سوگواری از دست دادن چند نفر و ما نشانه آن است که حداقل یکی از همکاران نیز کشته شد" پزشکان بدون مرز گفت: در آن بیانیه است.

هیچ کس مسئولیت این حمله را به طالبان اصرار آنها درگیر شدند. در گذشته اکثر حملات در دشتی Barchi به اقلیت شیعه هزاره, جامعه, اجرا شده توسط گروه دولت اسلامی.

در یک سخنرانی تلویزیونی ساعت پس از این حمله رئیس جمهور اشرف غنی به نام امنیت به حملات طالبان. پس از ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق صلح امضا شده در اوایل سال جاری دولت افغانستان گفت که حفظ یک موضع دفاعی.

"طالبان داده نشده تا مبارزه و کشتن افغانها به جای آنها افزایش یافته و حملات خود را بر هموطنان ما و مکان های عمومی" با وجود تماس های مکرر آتش بس غنی گفت.

طالبان و گروه داعش در حال رقبا. افغانستان و مقامات آمریکایی می گویند دولت اسلامی وابسته در افغانستان تضعیف شده است در ماه های اخیر به عنوان یک نتیجه از ایالات متحده حملات بمب گذاری در این گروه دژ شرقی ننگرهار استان و همچنین عملیات نظامی توسط نیروهای امنیتی افغان و حملات توسط طالبان.

در جریان حمله روز شنبه یک بمب گذار انتحاری با حمله به مراسم تشییع جنازه یک طرفدار دولت شبه نظامی فرمانده و سالار سابق در Nangarhhar را Khewa منطقه, کشته شدن 32 نفر و زخمی شدن 133 با توجه به ظاهر عادل سخنگوی این استان را در بخش بهداشت و درمان. پیشتر گزارش کرده بود 24 کشته و 68 زخمی در بمب گذاری.

مرده شامل عبدالله لالا جان یک عضو شورای ولایتی در حالی که پدرش نور آقا, یک نماینده مجلس شد و زخمی در حمله. گروه دولت اسلامی مسئولیت این ننگرهار بمب گذاری در بیانیه ای که اواخر روز سه شنبه در آن رسانه ها بازوی Aamaq.

___

آسوشیتد پرس نویسندگان Tameem اخگر در افغانستان و ali neaz یوسف در قاهره کمک به این گزارش.

این مقاله در نوشته شده بود توسط رحیم FAIEZ از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن