قبرس: ما آموزش نظامی آسیب نمی رساند و روسیه و چین روابط

نیکوزیا, قبرس (AP) — قبرس دولت روز جمعه گفت که ایالات متحده تصمیم به ارائه آموزش و پرورش و آموزش به جزیره ملت

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 21 تیر 1399

نیکوزیا, قبرس (AP) — قبرس دولت روز جمعه گفت که ایالات متحده تصمیم به ارائه آموزش و پرورش و آموزش به جزیره ملت و نیروهای مسلح نمی خواهد مانع روابط با یا روسیه یا چین.

قبرس وزیر دفاع Charalambos Petrides گفت: "هیچ سوال" از اخلال در این کشور در روابط با روسیه و ورود در ایالات متحده برنامه های آموزشی به این معنا نیست "که ما قطع روابط با دیگر کشورها است."

Petrides سخنان و تکرار نیکوس آناستاسیادس رئیس جمهور که مورد ستایش قرار داد تصمیم ایالات متحده اما اشاره کرد که روابط قبرس با روسیه و چین "هرگز مزاحمت."

"یک کشور کوچک مانند قبرس در تلاش برای ایجاد بهترین روابط ممکن است با تمام دائم شورای امنیت و کشورهای عضو" آناستاسیادس گفت: در یک گاز ترمینال پیشگامانه مراسم پنج شنبه.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo روز چهارشنبه گفت که ایالات متحده آمریکا را برای اولین بار ارائه آموزش نظامی و آموزش کمک های مالی به قبرس پس از کسب موافقت کنگره.

"این بخشی از تلاش های ما برای بهبود روابط با کلید شرکای منطقه ای برای ترویج ثبات در شرق مدیترانه" Pompeo گفت.

اعلام این خبر باعث انتقاد از وزارت امور خارجه ترکیه که سخنگوی Hamit Aksoy گفت: حرکت خواهد نه کمک به تلاش ها برای reunify قومی تقسیم قبرس و نه "اطمینان از صلح و ثبات در شرق مدیترانه."

ترکیه و قطع روابط دیپلماتیک با قبرس بعد از جزیره کشور شد شکاف در امتداد خطوط قومی در سال 1974 زمانی که ترکیه حمله کرد و در پی یک کودتا با هدف اتحاد با یونان است. تنها از سوی ترکیه به رسمیت می شناسد ترکیه به قبرس و اعلام استقلال و اعزام بیش از 35000 نفر از نیروهای جدایی طلب شمال.

قبرس در تلاش برای تقویت روابط با آمریکا اما نه به قیمت از روابط خود را با مسکو یا پکن که از آن حمایت اغلب شمارش در سازمان ملل متحد.

محور بهبود قبرس-ایالات متحده روابط شرق مدیترانه انرژی و همکاری های امنیتی عمل می کنند که قانونگذاران ایالات متحده تایید شده در سال گذشته است.

آموزش نظامی و کمک های مالی به قبرس بود شامل این قانون که بر ایالات متحده برای حمایت از همکاری بین یونان و اسرائیل بر اساس به تازگی کشف شده فلات قاره سپرده گاز در منطقه است.

این عمل همچنین می بالابر 33 سال تحریم تسلیحاتی در قبرس در شرایطی که کشور جزیره ای را انکار می کند و کشتی های جنگی روسیه دسترسی به پورت های آن به صورت "سوخت گیری و نگهداری" با توجه به وزارت امور خارجه ایالات متحده.

این مقاله در نوشته شده بود توسط MENELAOS HADJICOSTIS از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن