بوسنی مسلمانان سوگواری مرده خود را 25 سال پس از سربرنیتسا

بوسنی مسلمانان در روز شنبه خوانده شده را علامت 25 سال پس از سربرنیتسا بدترین حملات در خاک اروپا پس از جنگ جها

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 21 تیر 1399

بوسنی مسلمانان در روز شنبه خوانده شده را علامت 25 سال پس از سربرنیتسا بدترین حملات در خاک اروپا پس از جنگ جهانی دوم با مراسم یادبود به شدت کاهش می یابد به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر کوروناویروس.

سازمان گفت: تعداد زیادی از مردم حضور سالگرد-معمولا در ده ها هزار نفر -- به احتمال زیاد به پایین تر از حد معمول به دلیل مستند اقدامات با هدف جلوگیری از گسترش COVID-19.

اقدامات برنامه ریزی شده برای شروع در صبح است.

سپس در 1100 GMT باقی مانده و نه قربانیان شناسایی بیش از سال گذشته خواهد بود گذاشته و به استراحت در یادبود در گورستان Potocari یک روستا فقط در خارج از اتهام نسل کشی است که در خدمت به عنوان پایه ای برای سازمان ملل متحد و حفاظت از نیروی FORPRONU در طول جنگ است.

در 11 ژوئیه 1995 پس از گرفتن بد بخت شهر نیروهای صرب کشته و بیش از 8000 مسلمان و مردان و پسران در جنگ بالکان در چند روز.

قسمت -- برچسب عنوان نسل کشی توسط دو دادگاه های بین المللی -- آمد و در پایان یک 1992-1995 جنگ بین بوسنی کروات مسلمانان و صربها که ادعا کرد برخی از 100,000 زندگی می کند.

تا کنون باقی مانده است نزدیک به 6,900 قربانیان پیدا شده است و شناسایی بیش از 80 گورهای دسته جمعی.

صرب بوسنی در زمان جنگ نظامی ژنرال Ratko mladic هنوز احترام به عنوان یک قهرمان توسط بسیاری از صرب شد و محکوم به زندگی در زندان توسط یک دادگاه سازمان ملل متحد در سال 2017 بیش جنایات جنگی از جمله جنگ بالکان شدند. او در انتظار تصمیم خود تجدید نظر شود.

خاورميانه دیگری صرب بوسنی در زمان جنگ رهبر سیاسی نیز محکوم به زندگی در زندان در لاهه.

جنگ در برابر انکار

سربرنیتسا تنها قسمت از جنگ بوسنی به عنوان نسل کشی توسط جامعه بین المللی است.

و در حالی که برای مسلمانان بوسنی شناخت مقیاس قساوت یک ضرورت برای صلح پایدار برای بسیاری از صرب -- رهبران و laypeople در هر دو کشور بوسنی و صربستان-استفاده از کلمه نسل کشی باقی می ماند غیر قابل قبول است.

در آستانه سالگرد صربستان جمهور Aleksandar Vucic توصیف جنگ بالکان به عنوان "چیزی که ما نباید و نمی تواند افتخار" اما او هرگز علنا ادا کلمه "نسل کشی است."

چند هزار صرب ها و مسلمانان در کنار هم زندگی می کنند فقیر در برگزاری یک مرده شهر در شرق بوسنی تنها با چند مغازه در مرکز آن است.

روز جمعه در شهر صربی شهردار Mladen Grujicic -- که انتخاب شد در سال 2016 پس از یک کمپین بر اساس انکار نسل کشی -- گفت که "جدید وجود دارد شواهد هر روز که رد زمان ارائه همه چیز را که اتفاق افتاده است."

رهبر سیاسی صرب های بوسنی میلوراد Dodik نیز در توصیف این قتل عام به عنوان یک "افسانه است."

اما روز جمعه عضو مسلمان بوسنی مشترک ریاست جمهوری Sefik Dzaferovic گفت: "ما به گونه ای خستگی ناپذیر اصرار بر حقیقت و عدالت و نیاز به سعی کنید همه کسانی که مرتکب این جرم است."

"ما به مبارزه در برابر کسانی که انکار نسل کشی و جلال عاملان آن گفت:" در یادبود مرکز جایی که او با حضور جمعی نماز.

به منظور اجتناب از جمعیت زیادی در شنبه دهندگان باید دعوت از مردم برای بازدید از این بنای یادبود مرکز بیش از تمام ماه جولای.

تعداد مختلف نمایشگاه به نمایش از جمله نقاشی های بوسنی هنرمند Safet Zec.

یکی دیگر نصب و راه اندازی تحت عنوان "چرا شما اینجا هستید ؟" ایالات متحده-بوسنی هنرمند آیدا Sehovic شامل بیش از 8000 فنجان قهوه گسترش در گورستان چمن.

"ما هنوز نمی پاسخ به این سوال که چرا آنها دیگر در اینجا" او به خبرگزاری فرانسه گفت.

"چگونه می تواند این اتفاق افتاده در قلب اروپا که نفر کشته شدند در چنین یک راه وحشتناک در سازمان ملل متحد در منطقه حفاظت شده? نه به ذکر این واقعیت است که نسل کشی هنوز هم محروم شود."

این مقاله در نوشته شده بود توسط Rusmir Smajilhodzic از Agence France Presse بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 Agence France Presse. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب