تجزیه و تحلیل: خطرات رشد پس از انفجار بازدید برنامه هسته ای ایران

دبی, امارات متحده عربی — مرموز انفجار و آتش سوزی در اصلی ایران تاسیسات هسته ای ممکن است متوقف شود تهران از سا

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 27 تیر 1399

دبی, امارات متحده عربی — مرموز انفجار و آتش سوزی در اصلی ایران تاسیسات هسته ای ممکن است متوقف شود تهران از ساخت سانتریفیوژ پیشرفته اما به احتمال زیاد نمی کند جمهوری اسلامی در حال رشد آن در حال افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده.

محدود کردن که ذخایر نمایندگی یکی از مهمترین اصول توافق هسته ای که قدرت های جهانی رسیده با ایران از پنج سال پیش با این توافق که در حال حاضر در ژنده پوش پس از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک جانبه انصراف امریکا از آن دو سال پیش.

بزرگتر که ذخایر رشد می کند کوتاه تر به اصطلاح "برک آوت زمان" می شود — زمانی که ایران نیاز به ساخت سلاح هسته ای اگر آن را به انجام این کار. و در حالی که تهران اصرار دارد که برنامه اتمی آن برای مقاصد صلح آمیز آن را تمدید کرد تهدید به خروج از یک کلید منع گسترش پیمان به عنوان ایالات متحده تلاش می کند به گسترش ملل تحریم تسلیحاتی ایران با توجه به پایان می رسد در ماه اکتبر.

همه این افزایش خطر رویارویی در ماه های آینده.

مقامات ایرانی به احتمال زیاد به رسمیت شناخته شده که به آنها متوجه شدم دامنه جولای 2 انفجار در نطنز ترکیب در مرکزی ایران در استان اصفهان. آنها در ابتدا به عنوان آتش توصیف سایت به عنوان یک "برگ ریزان" حتی به عنوان تحلیلگران بلافاصله به اسوشیتد پرس گفت که این انفجار رخ داد نطنز جدید و پیشرفته سانتریفیوژ مونتاژ تسهیلات.

روز بعد ایران اذعان آتش زده است که تسهیلات و افزایش احتمال خرابکاری در سایت قبل بود که هدف استاکس نت ویروس های کامپیوتری. هنوز هم از آن شده است مراقب باشید که نه به طور مستقیم سرزنش ایالات متحده آمریکا و یا اسرائیل که مقامات به شدت به آنها اشاره شده در آتش است. ادعای مسئولیت این حمله را تنها مطرح سوء ظن از نفوذ خارجی در این انفجار است.

یک اتهام مستقیم با تهران را افزایش می دهد فشار بر ایران حکومت دینی شیعه به پاسخ چیزی ظاهرا نمی خواهند به انجام است.

انفجار و آتش, اما, نمی, اعتصاب نطنز زیرزمینی سانتریفیوژ سالن. که در آن هزاران نفر از نسل اول سانتریفیوژ گاز هنوز هم چرخش غنی سازی اورانیوم تا 4.5 درصد خلوص. در ضمن غنی سازی نیز از سر گرفته است و در ایران Fordo تاسیسات هسته ای ساخته شده درون یک کوه به محافظت از آن را از بالقوه حملات هوایی. ایران همچنان به آزمایش با قبلا ساخته شده سانتریفیوژ پیشرفته نیز هست.

انفجار "در نطنز بود و بالاتر از همه یک ضربه به ایران قصد دارد برای حرکت به مراحل پیشرفته خود در پروژه هسته ای" نوشت سیما شاین سر از ایران برنامه در موسسه مطالعات امنیت ملی در اسرائیل که هنگامی که مشغول به کار در این کشور موساد سرویس اطلاعاتی.

درخشش هشدار داد: "با این حال, آن را نمی خواهد از ایران ادامه داد: انباشت اورانیوم غنی شده در حال انجام پس از ایران شروع آن تدریجی نقض توافق هسته ای."

همانطور که از ماه ژوئن آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: ایران تا به حال بیش از 1500 کیلوگرم (3300 پوند) اورانیوم غنی شده. 2015 توافق محدود ایران به داشتن تنها 300 کیلوگرم (661 پوند) اورانیوم غنی شده به تنها 3.67% دور در زیر سلاح-سطوح درجه از 90% است.

در حال حاضر در 1,500 کیلوگرم ایران به مواد به اندازه کافی برای یک سلاح هسته ای اگر این تصمیم به دنبال یک. که ذخایر هنوز به مراتب کمتر از روز قبل از 2015 معامله زمانی که تهران تا به حال به اندازه کافی برای بیش از یک دوجین بمب و تصمیم به تسلیحاتی خود را ذخیره.

ایران همچنین نیاز بیشتر به غنی سازی اورانیوم که جلب توجه بین المللی بازرسان هنوز هم قادر به دسترسی به آن اتمی امکانات. و آن را هنوز هم نیاز به ساخت یک بمب. اما "تائید" ایران نیاز به جمع آوری سلاح — تخمین زده می شود حداقل یک سال تحت 2015 معامله تنگ است.

این همه می آید پس از یک سری از حوادث سال گذشته به اوج خود رسید در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا که به کشته شدن یک ژنرال ايراني در بغداد در ماه ژانویه به دنبال تلافی جویانه ایران موشک بالستیک حمله هدف قرار دادن سربازان آمریکایی در عراق است. کسانی که در تنش باقی می ماند و حتی امروزه به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس بلعد هر دو ایالات متحده آمریکا و ایران.

ایران در حال حاضر نشانه های تمایل به استفاده از برنامه هسته ای خود را به عنوان یک اهرم به عنوان یک دیرینه سازمان ملل متحد تحریم تسلیحاتی در تهران تنظیم شده است به پایان می رسد در ماه اکتبر. که بان کی مون اتحاد منع ایران از سال 2010 از خرید عمده خارجی سیستم های سلاح مانند جت های جنگنده و تانک.

ایران را تهدید به اخراج بازرسان آژانس و خروج از هسته ای منع گسترش پیمان میان ایالات متحده فشار مبارزات انتخاباتی. کره شمالی که در حال حاضر دارای سلاح های هسته ای این کشور تنها به خروج از این پیمان است.

اخراج بازرسان آژانس و به طور بالقوه خاموش کردن دوربین های خود را در حال حاضر به تماشای ایران تاسیسات هسته ای را کور و آنها را از بودن قادر به دیدن اگر ایران هل آن غنی سازی اورانیوم نزدیک به سلاح های درجه سطح. اما که همچنین می تواند ایران بیگانه چین و روسیه که هر دو خواست همه احزاب به باقی می ماند در ایران.

ایالات متحده امیدوار به گسترش تحریم, خواستار تهدیدات ایران بیش از آن که تمدید یک "مافیای تاکتیک است." اما واشنگتن صادر کرده است خود را تهدید و ادعا آن می تواند به استناد "snapback" از تمام U. N. تحریم ها بر ایران بودند که کاسته تحت توافق هسته ای مگر اینکه تحریم طولانی مدت است — با وجود داشتن سمت چپ اتمی توافق.

به عنوان برگ برنده مبارزات انتخاباتی پیش از انتخابات نوامبر او ممکن است بیشتر مایل به گرفتن خطرات آن برجسته است که او به دنبال از طریق در سال 2016 وعده انتخاباتی به خروج از ایران و یک خط سخت تر در تهران.

جمهوری اسلامی ایران به نوبه خود ممکن است بیشتر مایل به گرفتن خطرات را به عنوان به خوبی.

"ایالات متحده دیپلماتیک مبارزات انتخاباتی و همچنین به عنوان مظنون به خرابکاری اسرائیل و ادامه حملات به نیروهای آمریکایی در عراق را افزایش خواهد داد به طور کلی تنش با ایران و معرفی جدید عدم اطمینان به محاسبات رهبران ایران و" گروه اوراسیا هشدار داد در یک تجزیه و تحلیل در روز سه شنبه. "است که می تواند القاء ایران را خطرناک تر اقدام در عرصه هسته ای و یا مقابله به مثل را برای ... snapback در عراق یا منطقه است."

این مقاله در نوشته شده بود توسط جان GAMBRELL از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن