دولت افغانستان منتشر شده صدها نفر از زندانیان طالب از زندان

کابل — دولت افغانستان منتشر شد صدها نفر از زندانیان طالب از زندان سهشنبه تک آن بزرگترین آزادی زندانیان پس از

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 7 خرداد 1399

کابل — دولت افغانستان منتشر شد صدها نفر از زندانیان طالب از زندان سهشنبه تک آن بزرگترین آزادی زندانیان پس از ایالات متحده و افغانستان به امضا قرارداد صلح در اوایل این سال است که جادوها تبادل زندانیان بین طرف متخاصم.

دولت اعلام کرد و آن را آزادی 900 زندانیان طالبان به عنوان سه روز آتش بس با شورشیان تساوی به پایان رسید. طالبان تا به حال نام برای آتش بس در ایام تعطیلات عید فطر که نشانه پایان اسلامی ماه رمضان.

وجود انتظارات که زندانی آزاد می تواند منجر به کاهش خشونت طالبان و مقامات با توجه به تمدید آتش بس ارشد طالبان رقم را تایید کرد به گزارش آسوشیتد پرس.

"اگر این تحولات مانند اعلام و از زندانی منتشر, ادامه, از آن است که ممکن است به جلو حرکت کند با تصمیم گیری مانند گسترش مختصر آتش بس و به حرکت در جهت مثبت با برخی از مسائل جزئی" طالبان رسمی گفت.

این زندانیان منتشر شده از زندان بگرام که در آن ایالات متحده آمریکا هنوز هم مدعی اصلی پایگاه نظامی در شمال کابل و از زندان پلچرخی آزاد شدند, زندان, در لبه شرقی افغانستان سرمایه است.

اواخر بعد از ظهر AP شاهد نمرات مردان ریختن از بگرام ترکیب احتمالا زندانیان. آن را بلافاصله ممکن است به منظور بررسی تعداد آنها و یا اینکه همه آنها از اعضای طالبان. آنها حمل و نقل در شش اتوبوس پارک شده در خارج از زندان است.

یک مقام رسمی در بگرام گفت: 525 مردان بود منتشر شد اما او در خواست نامش فاش نشود چرا که او مجاز به صحبت با رسانه ها.

هیچ شماره داده شده بود چگونه برای بسیاری از زندانیان خواهد بود منتشر شده از زندان پلچرخی آزاد شدند.

در یک صدای جیر جیر اواخر روز سه شنبه طالبان سیاسی سخنگوی سهیل شاهین در دوحه گفت: شورشیان گروه برنامه ریزی شده برای انتشار "تعداد قابل توجهی" از دولت بگیرد. او به نام دولت افغانستان آزادی 900 "خوب در حال پیشرفت است."

زندانی آزادی بخشی از مقابله آمریکا با طالبان امضا شده در فوریه. 29 اجازه می دهد تا برای خروج احتمالی از امریکا و ناتو از افغانستان به پایان آوردن این کشور جنگ طولانی و امریکا طولانی ترین دخالت نظامی.

زمانی که این قرارداد امضا شد آن را تبلیغ افغانستان به عنوان بهترین فرصت برای صلح پس از چند دهه از جنگ. اما اختلافات سیاسی در کابل و تاخیر در زندانی مبادلات کاهش مقابله پیشرفت به سمت داخل افغانستان مذاکرات در نظر گرفته دومین و حساس ترین مرحله از توافق.

بر اساس این توافق کابل به انتشار 5,000 طالبان زندانی در حالی که شورشیان به رایگان 1,000 اسیران بیشتر مقامات دولتی و نیروهای افغان قبل از داخل افغانستان مذاکرات می تواند آغاز خواهد شد.

رئیس جمهور اشرف غنی به حال استقبال طالبان اعلام آتش بس در ایام تعطیلات است.

جاوید فیصل امنیت ملی سخنگوی در کابل خواست طالبان برای تمدید آتش بس و گفت: دولت خواهد آزادی 900 زندانیان شنبه. که می تواند به 2000 تعدادی از زندانیان طالب از زندان منتشر شد تا کنون تحت ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله است. طالبان می گویند که آنها منتشر کرده اند 240 اسیران.

اما طالبان هنوز برای تایید اینکه آیا کسانی که تا کنون منتشر شده توسط دولت در میان 5,000 نام شورشیان داده بود آمریکا مذاکره زلمای خلیل زاد معمار از Feb. 29 مقابله.

دوم طالبان رسمی گفت: AP که کسانی که تا کنون منتشر شد و طالبان از لیست, از جمله عموی ولایت Hibatullah Akhundzada. کلیدی در تصمیم گیری است که نام خود را در لیست ملا Nooruddin Turabi ارشد شکل که به تازگی از بهبود COVID-19 بیماری ناشی از کوروناویروس.

Turabi بود خیلی می ترسید معاون و فضیلت وزیر در دوران حکومت طالبان شناخته شده برای ضرب و شتم مردان بودند که دریافتند گوش دادن به موسیقی یا نه حضور در مسجد. او یک بار سیلی زد یک فرمانده طالبان که صحبت با یک زن روزنامه نگار.

هر دو طالبان صحبت کرد به AP خواست نامش فاش نشود به این دلیل که آنها مجاز به صحبت با خبرنگاران.

بسیاری از افغان ها ابراز نا امیدی در آهسته و اغلب متوقف کرده است. بسیاری از شناخته شده اند تنها جنگ در میهن خود را برای چند دهه گذشته.

"اگر هر دو طرف متوقف کردن این جنگ و نشستن در میز مذاکره ... شاید من جوانترین کودکان تجربه یک زندگی خوب است که ما هرگز تجربه" گفت: سید آقا یک راننده کامیون از شرق ولایت لوگر.

آقا 45, زخمی شد, در مارس گرفتار در آتش متقابل در طول یک نبرد بین طالبان و سربازان افغان.

"من صرف تمام زندگی من در جنگ" او گفت:.

___

Brodie از اسلام آباد گزارش داد.

این مقاله در نوشته شده بود توسط KATHY GANNON و TAMEEM اخگر از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن