7 مکان‌ها برای دریافت تخفیفات در قلعه بادی

در ضلع جنوبی و سمت راست درِ ورودی این قلعه راه پلهای جهت دسترسی به برجهای نگهبانی قرار دارد و روزنههایی در تم

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

در ضلع جنوبی و سمت راست درِ ورودی این قلعه راه پلهای جهت دسترسی به برجهای نگهبانی قرار دارد و روزنههایی در تمام طول دیوارهای اطراف و برجها نیز ایجاد شدهاست. یکی از اصلیترین ویژگیهای قلعه بادی سبک بودن آن است. با داشتن این قلعه، فرزند شما هم میتوانید بازیهای روزمره خود را درون آن انجام دهد و هم با پریدن روی آن امکان ورزش و در نهایت تناسب اندام و حس سرزندگی و شور و هیجان برای او فراهم شده است. قلعه بازی خانگی است و در زمان کمی قابلیت باد شدن و نصب را دارد و میتوان به وسیله انواع پمپ باد برقی و پمپ باد دستی میتوانید بدنه را پر باد کرده و استفاده نمایید . این قلعه در دوران آبادانی ۳۰۰ متر طول و ۱۰۰ متر عرض داشته و اینک در قسمتهای شمال و جنوب قلعه آثاری از بقایای معماری به چشم میخورد و نیز در قسمت شمال قلعه برج دیدهبانی وجود دارد و ورودی قلعه نیز از این سمت میباشد و دلیل آن وجود پلکانهایی است که قسمتی از آن باقیمانده است و این پلکانها روی صخرههای طبیعی کنده شدهاند. از نام اصلی این قلعه اطلاعات قطعی و درستی در دست نیست و نام فعلی آن برگرفته از نام روستایی است که در محدوده آن واقع است و قدمت اثر بر اساس یافتههای سفالین مربوط به هزاره اول و قرون میانه اسلامی است. Th is w as gener ated with the ᠎help of G SA C​on᠎tent Gen erator Demover sion !

در تاریخ کرمان، از قلعه راین در قرن اول ه.ق نام برده شدهاست. از قرن ششم هجری پس از ساخته شدن شهر جدید خرمآباد این قلعه نیز به نام خرمآباد معروف شد و احتمالاً نام فلکالافلاک در دوره قاجار به آن اطلاق شدهاست. در چهار سوی این دژ، دروازههایی برای فراهم ساختن امکان دروننشد و بروننرفت از آن ساخته شدهاست. گفته میشود قدمت آن به دوره ساسانیان بر میگردد. بلندای این دژ قلعه استوار از کف زمینهای پیرامونی با در نظر گرفتن ساختمانهای آن بیشینه پنج طبقه نزدیک به ۲۲ متر میرسد. امیره حسام الدین دباج فومنی (مظفرالسلطان)، فرمانروای بیهپس اولین قدرت منطقهای بود که از اطاعت از صفویان سرپیچی کرد، و قلعه رود خان را بازسازی کرد تا از آنجا به مقاومت بپردازد ولی موفقیتی به دست نیاورد و به دربند گریخت و نهایتاً دستگیر و در تبریز اعدام شد. برای نفوذ به درون بنا بایستی حتماً از دروازه گذشت و از کوهستان راهی برای درون شدن، نیست. در نتیجه هم کودکتان از روزی که داشته نهایت استفاده را میکند و با زمانی که شما برای خرید میگذارید خسته نمیشود و هم شما با خیالی راحت میتوانید برنامههای خود را عملی کنید.

پارک ساحلی فریدونکنار محیطی امن داشته و در نتیجه میتوانید با خیال راحت و همراه با خانواده در این پارک چادر بزنید. همزمان با برداشت برنج، پرندههای مهاجر هم به این منطقه مهاجرت میکنند و میتوانید نمونههای زیبایی از آنها را ببینید. قدمت این قلعه به دوره ساسانیان میرسد. در قسمت جنوبی قلعه دو آب انبار مجزا در کنار هم که یکی به صورت مسقف و دیگری روباز است وجود دارد. صبا مال که تقریباً در محدوده مرکز شهر (خیابان کارگر جنوبی) قرار میگیرد، در کنار سالنهای سینما، فروشگاههای متنوع و مراکز مختلف خود، شهربازی هم دارد. تمام آیتمهای پارک بعثت با نظم خاصی در کنار یکدیگر قرار گرفته و با جویهای آب و صفهای منظم درختان سرو، تزیین شدهاند.پارک بعثت شیراز با هوای پاک و مطبوع گزینه مناسبی برای پیادهروی، ورزش روزانه و گردشی بهیادماندنی به شمار میرود. شهربازیهای روباز شیراز هم از این موضوع مستثنی نیستند. برای استفاده از برخی لوازم بازی باید حتما لباس مناسب آن وسیله را به تن کنید، مادران باردار و افرادی که بیماریهای خاص دارند، مجاز به استفاده از برخی لوازم بازی در این پارک نیستند.

در حال حاضر آثاری از تونل وجود ندارد، اما از حصار بند و آثار مخروبه دیوارهای قلعه و همچنین بقایا آثار برجی از برجهای قلعه لشتان در ضلع جنوب غربی قلعه بر فراز «شاهینکوه» به چشم میخورد. واژگون شدن قلعه بادی در ایالت تاسمانی استرالیا به شکلی غم انگیز جان تعدادی کودک را گرفت. برخی از کارشناسان، ساخت قلعه را در دوران ساسانیان و مقارن با حمله عربها به ایران دانستهاند. ابعاد خشتهایی که در ساخت این بنا مورد استفاده قرار گرفتهاست با یکدیگر متفاوت بوده و همین امر بیانکنندهٔ ساخت و تکمیل قلعه در دوران مختلف تاریخی است. اشاره کرد. و طرح ها بر اساس سفارش مشتری نیز چاپ می شود و در ساخت سرسره مورد استفاده قرار می گیرد. نارنجقلعه دارای اتاقهای متعددی بودهاست که در حال حاضر قسمتهایی از این اتاقکهای کوچک تودرتو، موجود است و بسیاری از آنها نیز به علت قرار گرفتن در طبقات پایین و ریختن راهروها هنوز کشف نشدهاست.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن