50 سال پس از آپولو 13 فرد Haise مذاکرات ویروس تاسف

BILOXI, از دست ندهید. (AP) — پنجاه سال پس از آپولو 13 لعنتی به فضا حمل بیلاکسی بومی فرد Haise جونیور فرمانده

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 1 اردیبهشت 1399

BILOXI, از دست ندهید. (AP) — پنجاه سال پس از آپولو 13 لعنتی به فضا حمل بیلاکسی بومی فرد Haise جونیور فرمانده جیمز لاول جونیور و جان Swigert جونیور به ماه را "بدشانس 13" به نظر می رسد به کار دوباره.

سالگرد 50 از 11 آوریل 1970 راه اندازی شد مشخص شده با نه مراسم در سراسر کشور است. رویدادهای برنامه ریزی شده بود در کندی و جانسون فضای مراکز و مارشال پرواز مرکز و یک آخر هفته بزرگ بود که در راه در بیلخی کامل با ضیافت عمومی رونمایی از سکوی پرتاب یک مجسمه Haise در بیلخی فانوس و یک سر مرتکب خطا شدن فرد داده می شود دور در بیلخی Shuckers' بازی.

اما جدید کروناویروس همه گیر به پایان رسید آپولو 13 بزرگداشت قبل از آن آغاز شد.

Haise می گوید: او نه خرافی در مورد شماره 13 — که ظهور کرده است تا چندین بار در طول این ماموریت و در زندگی است.

در 13 آوریل سال 1970 دو روز پس از راه اندازی یک مخزن اکسیژن منفجر شد در هیئت مدیره آپولو 13 در 13:13 نظامی زمان 1:13 p. m. میسیسیپی زمان. Haise گفت: او می دانست که راست و سپس آنها خواهد سقط جنین در ماه فرود.

"آن را به حال شده است یک فرصت بسیار منحصر به فرد," او گفت:, و قادر به راه رفتن بر روی ماه چه Haise گفت به نظر او بزرگترین پشیمانی در زندگی خود.

"من از دست رفته من شانس و نا امید شده بود بار دوم زمانی که آنها لغو شد (ماموریت آپولو) 18 و 19" او گفت:.

او در بیلخی و یکی از تنها 24 نفر به پرواز به ماه. Haise گفت: Apollo 13 فضانوردان می تواند مورد نظر خود را به محل فرود آنها گذشت در عرض 137 مایل دریایی از ماه به تیرکمان بچه گانه بازگشت به سمت زمین است.

ناسا می کند مجازی آپولو 13

سال گذشته Haise در حال حاضر 86, سفر و صحبت در بسیاری از حوادث به جشن 50 سالگرد اولین فرود ماه توسط آپولو 11. او آموزش دیده با نیل آرمسترانگ و خدمه به عنوان یک پشتیبان در این ماموریت است.

اجازه نمی coronavirus لغو تمام 50th anniversary سلام به آپولو 13, ناسا ایجاد یک وب سایت کامل با عکس ها و ویدیو به مناسبت. پادکست امکانات Lovell و Haise به خاطر سپردن سرنوشت ساز میشن.

ماموریت نامیده می شوند هر دو "یک موفق به شکست" و "ناسا بهترین ساعت." از "آپولو 13" فیلم بازیگران Tom Hanks, Bill Paxton and Kevin Bacon نشان داد برخی از درام از پرواز. Lovell رادیو call-out "هوستون ما یک مشکل" تبدیل به یکی از معروف ترین نقل قول در NASA history. عکس های گرفته شده در ماموریت مرکز کنترل زمانی که آپولو 13 در نهایت دوباره رادیویی تماس بگیرید و بعد با خیال راحت پاشش در اقیانوس آرام نمادین است.

"هدف ما از 50 سال پیش بود که برای نجات ما شجاع خدمه پس از ارسال آنها را در اطراف ماه و بازگشت آنها را با خیال راحت به زمین گفت:" ناسا مدیر جیم Bridenstine. "هدف ما در حال حاضر به بازگشت به ماه به ماندن در یک راه پایدار," او گفت:. "ما در حال کار سخت برای اطمینان حاصل شود که ما لازم نیست برای پاسخ به این نوع اضطراری در Artemis اما به آماده پاسخ به هر گونه مشکلات ما پیش بینی نیست."

قمری بود که به دست گرفته اند Haise و Lovell به زمین بر روی ماه عوض شد "قایق نجات" را به خدمه خانه برگشت. بسیاری از سیستم های داخل آسیب دیده فضاپیما تا به حال به پایین صفحه. به عنوان درجه حرارت کاهش یافته است, یخ تشکیل شده در ابزار و Haise که شد بیمار مبتلا به عفونت ادراری گفت: او هرگز احساس سرد.

هنگامی که غواصان باز هچ پس از فرود "یک ابر بزرگ از هوای سرد ریخت که فضاپیمای" او گفت:.

تمام مراحل LED به ماه

Haise شد 36 زمانی که او در پرواز آپولو 13 و او Lovell و Swigert اهدا شد کنگره مدال آزادی است. Haise هنوز بیمار و از دست رفته اخیر نوار رژه در شیکاگو اما او و خانواده اش افتخار در رژه طریق مرکز شهر نیواورلئان. Haise شد به زودی بازگشت و شهادت قبل از کنگره با دیگر فضانوردان آپولو 13 و دی o'hara, پرستار, به, فضانوردان به همراه او روزانه عکس.

Haise گفت: او در حال نوشتن یک کتاب در مورد زندگی و حرفه خود را. در حالی که او را بیشتر شناخته شده به عنوان قمری خلبان آپولو 13 که نه آنچه به نظر او بزرگترین دستاورد است.

"احتمالا یکی از بزرگترین و اولین پرواز شرکت شاتل فضایی," او گفت:. او و گوردن فولرتون بودند اولین پرواز شاتل فضایی خارج از 747 هواپیما و سرش را به یک فرود.

بسیاری از دستاوردهای به عنوان یک آزمون خلبان و فضانورد آمد که Haise بود که کار به عنوان یک توله خبرنگار برای روزنامه هرالد در حال حاضر خورشید هرالد تصمیم گرفته به کشور خود خدمت می کنند.

"جنگ کره را چه تغییر," او گفت:.

پدرش او را تشویق به تبدیل شدن به یک سفارش افسر. در سن 18 سالگی با دو سال کالج در Perkinston و داشتن هرگز پرواز در هواپیما Haise شد هوانوردی نیروی دریایی دانشکده افسری و سپس دریایی سپاه خلبان جنگنده.

"من واقعا خوش شانس بودم چون همه چیز مرتب کردن بر اساس به محل سقوط کرد برای من مسیر شغلی-حکیم" او گفت:.

او لزوما دیدن 13 به عنوان یک شماره بد اگر چه در سال 1973 او سقوط کرد در حالی که پرواز یک Convair BT-13 و سوزانده شد بیش از 50 درصد از بدن خود را.

او قبل از پرواز آپولو 13, Haise گفت برخی از نامه ها را از افرادی که در مورد یک ماموریت که با نام. او همچنین یک نامه گفت: در ایتالیا, که در آن او گفت: "آنها ادعا 13 بود یک تعداد خوش شانس."

در حال حاضر به عنوان ایتالیا مبارزه با کروناویروس گفت: مردم با وجود احساس ارتباط با آپولو 13 که غلبه سختی و استقامت.

این مقاله در نوشته شده بود توسط مریم پرز خورشید هرالد از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب