بازار موفق دستگاه لیزر مو زائد بدن را بشناسیم

اشعه لیزر از پالسهای انرژی کاملا کنترل شده تشکیل شده است که توسط ملانین یا رنگدانه مو جذب میشود و به فولیکولها

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 16 تیر 1401

اشعه لیزر از پالسهای انرژی کاملا کنترل شده تشکیل شده است که توسط ملانین یا رنگدانه مو جذب میشود و به فولیکولهای فعال مو که در زیر پوست قرار گرفتهاند میرسند. این به این معنی است که استفاده از دستگاههای لیزر خانگی برای موهایی که خارج از یک لباس زیر معمولی قرار میگیرند مجاز است. این عوارض شبیه به مواردی است که معمولا بعد از اپیلاسیون یا هر روش دیگر برای رفع موهایتان با ان مواجه میشوید. برای رفع موهای زائد از دو نوع سیستم لیزری و غیر لیزری استفاده میشود. در سیستمها و دستگاههای غیر لیزری از فناوری IPL که بسیار شبیه به پرتوهای قدرتمند لیزر است، استفاده میکنند. ای پی ال برای تمامی نقاط بدن استفاده شده و سرعت بسیار بالایی هم دارد، اما در هر حال قدرت و اثرگذاری آن به اندازه سیستمهای لیزری نیست. لیزر الکساندرایت با سیستم خنککنندگی بسیار قوی که دارد، عوارض نادر و درد لیزر را به حداقل میرساند. به دلیل تابش پالس یکنواختی که این لیزر دارد، ریسک عوارض را هم به شدت کاهش میدهد.

به عنوان مثال ایجاد تاول و سوختگی روی پوست فرد به دلیل انتخاب اشتباه دستگاه است. مناطقی از پوست که قرار است تحت درمان با لیزر قرار بگیرند از هر نوع گرد و خاک، روغن یا مرطوب کننده به خوبی تمیز میشوند. البته، میتوان از یک کرم بیحسی موضعی ملایم برای کمک به رفع درد و حساسیت استفاده کرد، ضمن این که پس از چند جلسه اول، درمان کمتر دردناک خواهد بود، زیرا در هر جلسه تعداد موها کمتر و کمتر خواهد شد. عدم نیاز به رفع موهای زائد به طور منظم، به این معنی که شما وقت بیشتری “برای خودتان” خواهید داشت. پرتوهای این لیزر، مادون قرمز بیشتری داشته و با نادیده گرفتن ملانین پوست، فقط روی فولیکول مو تمرکز میکنند. پزشکان توصیه میکنند هنگامی که بعد از جلسه لیزر به خانه برمیگردید، از کرمهای ضد التهاب یا یخ برای رفع هر گونه ناراحتی استفاده کنید. در چه شرایطی برای افراد توصیه نمی شود؟ سعی کنید درباره دستگاه مورد استفاده آنها، کسی که لیزر را انجام میدهد ( اپراتور)،اعتبارنامهها، تعداد جلساتی که توصیه میکنند و هزینهها اطلاعات بگیرید.

با هر بار درمان به تدریج خواهید دید که موها کم و کمتر میشود. دقیق بودن: افراد متخصص میتوانند موها را به صورت هدفمند و بدون آسیب رساندن به پوست انتخاب کرده و تحت درمان قرار دهند. در حالی که طبیعت این درمان نسبتا ملایم است ، اما ممکن است به دلیل استفاده از لیزر احساسی شبیه به یک افتاب سوختگی سبک در پوست خود داشته باشید. لیزر دایود به دلیل سریع بودن دورههای تابش، جلسات درمانی کوتاهی بین 30 دقیقه الی 1 ساعت داشته و تاثیر آن تا حدی بیشتر از لیزر الکساندرایت است. لیزر دایود به دلیل طول موج بلندی که دارد برای افرادی با پوست تیره چندان مناسب نبوده و اغلب برای کاربرانی با پوست روشن و موهای ضخیم به کار میرود. این لیزر نیمه رسانا با طول موج 800 تا 810 نانومتر به نسبت سایر لیزرها در عمق بیشتری از پوست نفوذ میکند. لیزر بدن «بیورر» (Beurer) مدل «IPL 10000» همانطور که از اسمش پیداست از تکنولوژی نوری IPL برای از بین بردن موهای زائد استفاده میکند. تکنولوژی پیشرفته لیزر موهای زائد باعث میشود که لیزر صرفا فولیکول مو را هدف قرار داده و به پوست منطقه تحت درمان آسیبی وارد نکند.

در زمان انجام لیزر، تکنسین پوست را میکشد تا مسیر مستقیمی بین ریشه فولیکول مو و لیزر فراهم شود. اگر شما هم با پرسش از کجا بفهمیم دستگاه لیزر خوبه مواجه شده باشید، حتما در جریان تحقیقات، نام لیزر الکس یا الکساندرایت را شنیدهاید. در کلیینیک زیبایی رازی با لیزر موهای زائد به شما کمک میکنند تا با از بین بردن فولیکول موهای زائد در ناحیه تناسلی و تمام بدن پوستی صافتر و نرمتر داشته باشید. این دریچهی بزرگ کمک میکند که در زمانی کوتاه کار همهی قسمتهای بدن تمام شود. جوشهای اصلاح، موهای زیر پوستی و تحریک شدن پوست بدون شک از بدترین قسمتهای اصلاح با تیغ هستند، اما لیزر موهای زائد به شما کمک میکند تا برای همیشه تیغ اصلاح یا اپیلاسیون با موم را کنار بگزارید. جوش و موهای زیر پوستی شما را کلافه کرده است؟ اگرچه ممکن است رنگ پوست شما به طور کلی در محدوده مناسب برای انجام لیزر موهای زائد قرار داشته باشد، اما گاهی اوقات پوست اطراف ناحیه بیکینی کمی تیرهتر است. ممکن است انجام لیزر موهای زائد در این ناحیه به خاطر رنگ پوست آن ایمن نباشد، حتما باید درباره این مسئله در جلسه مشاوره خود صحبت کنید.

چنین مواردی اگرچه نادرند، اما لازم است بدانید چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید. این تغییرات موقتی هستند اما اگر احساس میکنید این مشکل ممکن است جدی باشد بلافاصله با پزشک خود صحبت کنید. قبل از شروع اولین جلسه لیزر، فرد متقاضی باید توسط پزشک مطب ویزیت شده، تا دستگاهی متناسب با رنگ و تایپ پوست و سابقه پزشکی ایشان انتخاب شود. اگر پوستتان تیره باشد، ممکن است لکههای روشنتری روی پوست خود مشاهده کنید. اگر رنگ پوستتان روشن باشد، ممکن است لکههای تیرهای روی پوستتان ایجاد شود. شدت نور را میتوان در ۶ حالت مختلف تنظیم کرد که به رنگ پوست و حساسیت پوست کاربر بستگی دارد. جلسات درمانی در فواصل مناسبی از هم انجام میشوند تا پوست ناحیه تحت درمان بتواند بهبود یابد و نیز زمانی که لازم است تا فولیکولهای مویی که در فاز استراحت بودند وارد فاز فعال رشد شوند طی شده و بتوان درمان را برای این فولیکولها اجرا کرد. اگر به عفونت پوستی، بثورات و یا تبخال مبتلا هستید، تا زمان بهبود از انجام این روش اجتناب کنید.

شما میتوانید یک بسته یخ روی ناحیه تحت درمان قرار دهید تا سریعتر بهبود یابید. لیزر فقط رشد موی شما را برای یک دوره به تاخیر میاندازد. اگر شما هم در این گروه قرار دارید نگران نباشید، چرا که در ادامه این مقاله میخواهیم به پرسش از کجا بفهمیم دستگاه لیزر خوبه پاسخ دهیم. در این مقاله به پرسش از کجا بفهمیم دستگاه لیزر خوبه پاسخ داده و بهترین فناوری های لیزر را به شما معرفی کردیم. برای اینکه به پاسخ پرسش از کجا بفهمیم دستگاه لیزر خوبه برسیم باید ابتدا فناوری و سیستمهای به کار رفته در آن را بررسی کنیم. شما باید در ابتدا جلسات متعدد درمانی را برای رفع موهای زائد به طور کامل انجام دهید. روش لیزر موهای زائد برای رفع موهای زائد منطقه بیکینی و دیگر نواحی بدن بسیار مفید است. قرمزی و سوزش پوست پس از انجام لیزر موهای زائد بسیار رایج است. همراه با قرمزی و سوزش ممکن است اندکی تورم نیز ایجاد شود.

البته ممکن است روی موهای روشن هم تأثیر بگذارد، اما کسانی که پوستی تیره دارند بههیچوجه نمیتوانند از لیزر استفاده کنند. اکثر مردم به یک دوره 6 تا 10 جلسهای درمان نیاز دارند که پس از آن رشد موها به طور چشمگیری کاهش یافته و پوست نرم و صاف خواهد شد. طبق تاییده FDA لیزر موهای زائد باعث کاهش دائمی موها میشود و نه رفع دائمی آنها. چند جلسه برای رفع موهای زائد بیکینی لازم است؟ مطمئن شوید که آنها تجربه و تخصص کافی برای لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی دارند. همچنین، احتمال درد و اسیب در مناطقی که موهای بسیار تیره و ضخیم دارند بیشتر است. لیزرها و تنظیمات خاصی وجود دارند که میتوانند برای افرادی با ترکیبی از مو و پوست تیره استفاده شوند، و بالاخره اخیرا لیزرهایی ساخته و آزمایش شدهاند که میتوانند به خوبی موهای رنگ روشن را برطرف کنند. تعداد جلسات لازم برای هر فرد بستگی به نوع مو و پوست شخص و این که بخواهد کدام منطقه را تحت درمان قرار دهد دارد.

علاوه بر این، از آنجا که مناطق مختلف بدن، چرخه رشد موی خاص خود را دارند، بنابراین رفع دائمی موها در هر منطقه بستگی به این دارد که فولیکولها در زمان درمان در چه فازی قرار داشته باشند. رفع موهای ناحیه بیکینی یا نواحی دیگر نسبتا سریع است، و هر جلسه فقط 15 تا 30 دقیقه طول میکشد. سریع بودن: هر پالس لیزر که بیش از یک ثانیه طول نمیکشد میتواند بیش از یک تار مو را تحت تاثیر قرار دهد. می خواهید برای همیشه از شر موهای زائد صورت و بدن خلاص شوید؟ این کار یکی از محبوبترین روشهای زیبایی است که مردم برای خلاص شدن از موهای زائد خود به آن اقدام میکنند. پس از آن میتوانید برای حفظ نتایج درمان، مجددا نواحی مقاوم و مناطق مستعد رشد مو را تحت درمان قرار داده و یا از شر موهایی که تک و توک باقی ماندهاند و یا دوباره رشد کردهاند خلاص شوید.

بعد از چند جلسه جواب می دهد؟ بعد از چه مدت نتیجه دیده میشود؟ طول موج کوتاه لیزر الکساندرایت باعث میشود این انرژی فقط جذب ملانین موجود در فولیکول مو شده و از رشد آن جلوگیری میکند. نور این لیزر با طیف مادون قرمز و طول موج 755 نانومتر است و برای عوامل مختلفی چون لیزر مو زائد، پاک کردن تتو و حتی رفع ضایعات پوستی به کار میرود. دستگاه IPL یکی از کم عارضهترین روشها برای رفع مو زائد بوده و برای رنگ و تایپ پوستی ایرانیان نیز بسیار مناسب است. قابل پیش بینی بودن : بیمار میتواند در عرض 7-10 جلسه لیزر موهای زائد به نتیجه مطلوب خود که رفع دائمی موهای زائد است دست پیدا کند. در هر زمان، 10 تا 20 درصد از فولیکولهای مو در فاز آنژن (فعال) قرار دارند، بنابراین برای اطمینان از این که تمام فولیکولها برای همیشه تخریب شدهاند و دیگر هیچ مویی رشد نخواهد کرد لازم است یک دوره چند جلسهای درمان طی شود. انرژی لیزر مو را گرم کرده ، و درست انتهای ریشه را بدون هیچ خطری و بدون آسیب رساندن به بافت یا پوست اطراف آن از بین میبرد. آیا رنگ پوست در لیزر موهای زائد تاثیر گذار است؟

همچنین بعد از انجام لیزر موهای زائد ممکن است متوجه تغییراتی در رنگ پوست خود شوید. رنگ مو و پوست تاثیری بر نتیجه لیزر دارد؟ همین موضوع باعث میشود لیزر اندیگ برای افرادی با پوست تیره، کمترین میزان عارضه را داشته باشد. دستگاه قدیمی و ضعیف میتواند باعث ایجاد درد شده و تعداد جلسات درمانی را هم افزایش دهد. با انتخاب اشتباه دستگاه یا قدیمی بودن فناوری، پروسه لیزر میتواند عوارض دردناکی برای فرد داشته باشد. گاهی اوقات ممکن است برخی عوارض جانبی جدی نیز بعد از انجام لیزر موهای زائد ایجاد شوند. ممکن است عوارض جانبی خفیفی را در هنگام انجام لیزر موهای زائد تجربه کنید. درمان لیزر موهای زائد زمانی موثر است که موها که در فاز فعال رشد (مرحله آناژن) قرار دادشته باشند. ممکن است در اینده بعضی موها مجددا رشد کنند، هرچند احتمالا نازکتر یا روشنتر خواهند بود. طبق گفتهی شرکت سازنده پس از ۳ تا ۴ بار استفاده، ۵۰ درصد موها از بین میروند. متاسفانه اغلب افراد متقاضی لیزر، اطلاعات چندانی از تجهیزات و دستگاه لیزر ندارند. اگر از اتلاف وقت و انرژی خود برای اصلاح، دکلره کردن، و اپیلاسیون خسته شدهاید، یک وقت مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر موهای زائد تنظیم کنید.

برای کسب نتایج مطلوب، شما معمولا به 3 تا 5 جلسه درمان در طول یک دوره 3 تا 4 هفتهای نیاز خواهید داشت. آی پی ال مخفف عبارت Intense Pulse Light است و با کمک لامپهای زنونی از نور چند طول موجی استفاده میکند. این نورهای چند طول موجی و ناپیوسته میتوانند اثرات گوناگونی روی پوست و مو زائد بگذارند. آفا عرضه کننده انواع دستگاههای بروز و جدید لاغری غیرتهاجمی، لیزر مو زائد و تجهیزات مراقبت از پوست است. لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی (بیکینی) یک راهکار عالی برای کسانی است که از شیو و اصلاح کردن خسته شدهاند. برای این که پوستی لطیف و بدون مو در این ناحیه داشته باشیم ممکن است نیاز باشد 4 تا 8 جلسه درمان انجام شود. مهمترین ویژگی این دستگاه دریچهی تابش نور آن است که مساحتی برابر ۷ سانتیمتر مربع دارد. دریچهی دستگاه نیز دارای فیلتر نور UV است تا هیچ اشعهی مضری از آن خارج نشود. در حال حاضر دیگر نباید از هیچ یک از دستگاههای لیزر خانگی یا IPL (دستگاههای نور پالسی شدید) روی ناحیه تناسلی استفاده شود. صرفنظر از کاربرد این واژههای خاص، همین فکر که دیگر هرگز هیچ مویی نخواهید دید باید شما را راضی کند.

چه نکاتی را باید قبل از لیزر مو رعایت کرد؟ نور IPL فولیکول مو را غیرفعال میسازد و از رویش مجدد مو جلوگیری میکند. در حال حاضر شرکت رابین مدیکال، بهترین دستگاه هانس آلمان را عرضه میکند. سوزش در عرض یک ساعت بعد از اتمام لیزر برطرف خواهد شد. نتایج درست بعد از اولین جلسه درمان قابل مشاهدهاند و این ثابت میکند که حتی اولین جلسه درمان نیز میتواند موثر باشد. اغلب افراد در زمانی که درمان با لیزر موهای زائد برایشان انجام میشود احساس میکند که انگار با یک نوار لاستیکی روی پوستشان ضربههای خفیفی زده میشود. در حال حاضر یکی از بهترین دستگاههای لیزر مو زائد در جهان، لیزر الکساندرایت است. این لیزر با ارسال پرتوهای خاص از کریستالی به نام الکسانداریت، موهای زائد را برای همیشه از بین میبرد. 7 کاربر به این مطلب رأی داده (اند). هزینه انجام این روش بسته به مقدار مویی که میخواهید تحت درمان قرار دهید، متفاوت خواهد بود، چون این مساله زمان لازم برای انجام لیزر را تعیین خواهد کرد. روزی که قرار است لیزر موهای زائد را انجام دهید، با ارامش تمام در یکی از اتاقهای لیزر دراز میکشید. اما اگر میخواهید درمان با لیزر موهای زائد را برای تمام یا بخشی از موهایی که روی ناحیه تناسلی یا نزدیک ان قرار گرفتهاند انجام دهید، لازم است به یک فرد حرفهای مراجعه کنید.

از مصرف داروهای ضد التهابی که ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهند اجتناب کنید. کاهش میزان رشد فولیکول مو با لیزر یک روش ملایم است که برای اکثر افراد مناسب میباشد. ادامه جلسات درمانی تا انتها بسیار مهم است، چرا که بالاترین درجه کاهش دائمی مو را برای شما تضمین خواهد کرد. لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی است که در آن از لیزر برای کاهش رشد موهای بدن استفاده میشود. تعداد جلسات استفاده از لیزر به طور معمول بسته به جنس و ضخامت مو بوده و بین 6 الی 10 جلسه در فواصل زمانی معین، متغیر است. انجام جلسات یاداوری درمان ( مثلا هر سال یک یا دو بار) میتواند این مشکل را حل کند. شرکت آفا با بیش از 15 سال سابقه در زمینه عرضه تجهیزات پزشکی و لیزر، بهترین دستگاهها را به کلینیکهای معتبر و پزشکان عرضه میکند. انرژی لیزر فولیکول مو را هدف قرار داده و آن را غیرفعال کرده و از رشد آن جلوگیری میکند. اگر تصمیم به انجام لیزر موهای زائد گرفتهاید ، قبل از تنظیم یک جلسه مشاوره خود را آماده کنید.

هر دستگاهی روش کار خود را دارد و تمامی کلینک ها یا دکتر ها نیاز به یادگیری کار با دستگاه لیزر مو هستند.این مشکل رو شرکت رابین مدیکال شیراز برای تمامی عزیزان برطرف کرده

3 چه کسانی کاندیداهای مناسبی برای لیزر موهای زائد هستند؟ چه کسانی کاندیداهای مناسبی برای لیزر موهای زائد هستند؟ شما در جلسه مشاوره ، در مورد نیازها، نگرانیها و اهداف خود برای تعیین اینکه آیا نامزد مناسبی برای این روش هستید یا خیر صحبت خواهید کرد. در صورتی که درمان در نواحی نسبتا حساس بدن انجام شود بیشتر احتمال دارد این حالت اتفاق بیافتد. در صورتی که باردارید ، لیزر موهای زائد را تا پایان دوران بارداری خود انجام ندهید. البته، آستانه تحمل درد در افراد مختلف متفاوت است، اما ناحیه بیکینی منطقه حساسی است. آیا لیزر بیکینی درد دارد؟ روی تاتو چه تاثیری دارد؟ این تاولها و سوختگیها میتوانند به لکهای دائمی روی پوست تبدیل شوند. یکی از موثرترین دستگاهها برای لیزر مو زائد افرادی با پوست تیره، لیزر nd yag است. یکی از بهترین فناوریهای مورد استفاده در دستگاههای لیزر، دایود (Diode) است. اگر برای کلینیک و مطب زیبایی خود به دنبال خرید دستگاه لیزر موهای زائد دایود هستید، سری به سایت آفا بزنید. لیزر موهای زائد چه مزیت هایی دارد؟ کارتریج دستگاه تا ۱۵۰۰۰۰ شات ظرفیت دارد که برای استفادهی شخصی تا سالهای طولانی جوابگو است. 2 لیزر موهای زائد چه مزایایی دارد؟ حداقل از شش هفته قبل از انجام لیزر موهای زائد از قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید خودداری کنید.

 

در قدم اول باید درباره دستگاه لیزر مورد استفاده تحقیق کنید. 4 چطور باید برای انجام لیزر موهای زائد آماده شویم؟ با لیزر موهای زائد دچار سوختگی می شوند؟ اگر میخواهید بدنی کاملا بدون مو داشته باشید ، ممکن است لازم باشد اصلاح کنید یا اپیلاسیون با موم انجام دهید. اگر در چنین شرایطی قرار دارید، بدون تردید به دنبال یک کلینیک مناسب برای لیزر هستید. 6 بعد از جلسه لیزر چه شرایطی خواهم داشت؟ بعد از جلسه لیزر چه شرایطی خواهم داشت؟ از اصلاح با تیغ، اپیلاسیون و مومک خسته شدهاید؟ این لیزر برای تمامی قسمتهای بدن به کار میرود و برای تایپ پوستی ایرانیان با موهای ضخیم نیز مناسب است. همهی این موارد ایمنی IPL 10000 را تضمین میکنند. اما، میتوان از این دستگاهها در اطراف خط بیکینی و داخل رانها استفاده کرد. IPL 10000 برای استفادهی خانگی طراحی شده است و در صورت استفادهی صحیح کاملاً ایمن است. استفاده از محصولاتی که ممکن است پوست شما را تحریک کنند را کنار بگزارید. هنگام استفاده از دستگاه، تا زمانی که سر دستگاه با پوست کاملاً در تماس نباشد، شات زده نمیشود.

آخرین مطالب