بهترین کتاب آشپزی برای تسلط بر مبانی

این بررسی لگد کردن ما با نام تجاری جدید جامعه محور کتاب مسابقات بزرگ جامعه کتاب-Off. با کمک شما ما در حال پیدا کردن بهترین کتاب در سراسر دسته (از نان و ماکارونی و یک کاسه به weeknight-دوستانه, کیک کوکی ها به نام چند) و قرار دادن آنها را از طریق یک سری از بررسی دقیق در نظر گرفته شده تست شده و نوشته شده توسط هیچ یک دیگر از شما. و اجازه دهید آن را به اعضای جامعه ما ترزا ریگان, آلیسون Mutter و ملیسا Staricha. در اینجا به بررسی آنها (و حکم!) بهترین کتاب در اصول.


سلام! ما آلیسون, ملیسا و ترزا و ما بررسی پنج آشپزی برای Food52 بزرگ جامعه کتاب است. از کتاب های معرفی شده توسط شما خوانندگان.

پنج آشپزی که انتخاب شدند در این جهت است که ما آنها را مورد بررسی عبارت بودند از:

  1. نقره کام آشپزی
  2. چگونه به طبخ همه چیز, 20th Anniversary edition
  3. نمک چربی و اسید گرما: تسلط عناصر خوب پخت و پز
  4. لذت پخت و پز, سالگرد 75 edition
  5. Fannie کشاورز آشپزی, 100th Anniversary edition

هدف ما این بود که به طبخ حداقل سه دستور العمل هر یک از هر آشپزی و دستورالعمل های ما تصمیم به بررسی اشپزی بودند از:

  • چقدر خوب بود که ما یادگیری نکات آشپزی از روی کتاب ؟
  • چگونه نسبی هستند دستور از کتاب به نیازهای امروز ؟
  • چگونه آسان می کند و نویسنده آن را به تغییر و یا جایگزینی مواد مورد استفاده در دستور العمل?
  • است این کتاب به خوبی سازمان یافته با سهولت پیدا کردن دستور العمل?
  • چقدر خوشمزه است که مواد غذایی ما پخته شده?

از فروشگاه ما

رفتن به این چالش هیچ یک از ما تا به حال پخته شده از هر پنج کتاب اما بسیاری از ما تا به حال پخته شده از حداقل دو نفر در لیست. همانطور که ما در بررسی این کتاب قبل از ما شروع به پخت و پز ما کشیده شد به مدرن تر کتاب ها در لیست, مانند , نمک, چربی, اسید گرما و چگونه به طبخ همه چیز را به عنوان برندگان بالقوه برای این چالش است. ترزا به حال نامزد دریافت جایزه نقره کام, Melissa تا به حال نامزد چگونه به طبخ همه چیزو آلیسون تا به حال نامزد نمک چربی و اسید گرما. بیایید به بررسی.

عکس از آمازون

نقره کام آشپزی است تعجب آور درمان است. در مقایسه با زمانی که از آن منتشر شد بسیاری از دستور العمل هنوز هم نگه دارید تا به عنوان خوشمزه و الهام گرفته است. به طور کلی این کتاب تا به حال تعداد زیادی از خلاق ایده های غذا و متعدد منوها.

این کتاب به آموزش آن لحظات انگار دوست داشتنی گسترش در پنیر به عنوان مثال—که شده خواهد بود ضروری است در روز قبل از اینترنت. در حالی که ما می توانید ببینید که چرا این کتاب کلاسیک آن نیست کاملا با علامت گذاری به عنوان اساسی کتاب است. نویسندگان فرض کنیم یک معامله خوب از پخت و پز دانش از خوانندگان خود آموزش عوض کردن آن را در طول راه.

در زمان این جهت بود کمی مبهم است. معروف آهک موس خواننده به دستور “طبخ به آرامی تکان دهنده به طور مداوم تا زمانی که مخلوط شود بریزید و حدود 8 دقیقه است. Overcook یا تخم مرغ تقلا خواهد.” این امر می تواند به خوبی از جزئیات بیشتر در مورد چگونه برای بررسی doneness از کاستارد به جای هشدار در مورد آنچه در آن مانند به نظر می رسد اگر آن را رفته گذشته نخست آن.

این مخلوط میگو و Prosciutto است گیج کننده نقاشی چگونه به ترتیب لایه میگو با لیمو و prosciutto با کمی کمک در جهت.

مخلوط میگو و Prosciutto (سمت چپ) و نارنجی پوره سیب زمینی (سمت راست).

همه ما توافق کردیم که در حالی که دستور العمل های خوشمزه بودند, آنها همچنین می تواند روند به سمت منحط. این خواهد بود یک کتاب عالی برای یک مهمانی شام بود اما کمی بیشتر به چالش کشیدن برای قرار دادن با هم یک سریع شام weeknight.

این دستور نیز کوچک نسبت به احزاب و گروه های بزرگتر از یک قهوه و کیک دستور العمل در این کتاب سه nine-توسط-13 تابه قهوه کیک بدون عذرخواهی. بخش اندازه برای بسیاری از دستور العمل نیز سخاوتمندانه. من خودم لاشه دستور به مقیاس آنها را به خدمت دو حتی اگر اندازه کامل دستور العمل خواهد خدمت صرف چهار تا شش. این ساخته شده است آن را بیشتر به چالش کشیدن برای دیدار با نیازهای امروز است.

نیز وجود دارد کمتر راهنمایی برای تعویض و خلاقیت, به خصوص برای این بنیاد از دستور العمل های. سس گوجه فرنگی یا سبزیجات می تواند عوض شود در اینجا وجود دارد اما کمی وجود دارد دیگر راهنمایی برای تعویض یا واریانس. برخی از دستور العمل های به نظر می رسید دلیلی تجویزی است. این مرغ ماربلا به نام چهار دو و نیم پوند جوجه است که به چالش کشیدن به اندازه پیدا کردن در فروشگاه های مواد غذایی در حال حاضر.

این کتاب مهمترین و سازمانی به چالش کشیده است. دستور العمل های اشاره شده در منوی برنامه ندارد شماره صفحه متصل بنابراین ما خودمان را به طور مداوم به کوه در می رم بازگشت شاخص به نگاه کردن به همه چیز. این شاه توت موس العمل نشان داد تا در این میوه بخش حتی اگر تاپیک جداگانه موس بخش است. برخی سبزیجات کردم خود در بخش های, در حالی که دیگران نمی, و سرکه بریزید دستور پاشیده در سراسر چندین فصل است.

به این دلیل که طعم بزرگ بود و جسورانه آنها ایجاد عشق یا نفرت واکنش در زمان. از 17 دستور العمل های منحصر به فرد ما پخته 13 دریافت بررسی عالی. این مرغ ماربلا کلاسیک بود و در خانه انبار در زمان خورش گوشت گاو را با زیره سبز به یک سطح جدید. این موس ماهی قزل آلا بود پلاریزه در یکی از بررسی خانواده و نارنجی پوره سیب زمینیدر حالی که ومزه بودند نامطلوب و نچسب است. ملیسا شوهر اظهار داشت که تنها راه آنها می تواند بدتر بود اگر او می خواهم طعم آنها را پس از مسواک زدن دندان های خود را. که با شکست مواجه شد و به عنوان دیدنی و جذاب به عنوان برنده است. ما در بر داشت که گام های اضافی مانند ساخت گوشت گاو خود سهام و یا خواباندن چیزها را در یخچال به مدت یک شب و همچنین به عنوان تند و با مزه شده مانند زیتون و قوی سرکه ها بالا همه چیز را از خورش گوشت گاو به روش ساده سالاد سبز به سطوح جدید است.


عکس از آمازون

چگونه به طبخ همه چیز بيشترين بررسی مخلوط از دستور ما تست. ما تا به حال برنده بزرگ و یا عجیب و غریب می افتد و غذاهای مختلف فرود در حد متوسط ،

به عنوان اساسی برای پخت و پز, نکات, چگونه به طبخ همه چیز را یک شغل مناسب و معقول از توضیح مفاهیم و مواد غذایی و دستور العمل در حالی که تشویق آزمایش و خلاقیت است. ما مبارزه با مبهم جهات و عدم وزن گیری در این دستور العمل است. آن را کثیف برای اندازه گیری از کلم و تره فرنگی در جام, و, پخت, بدون اندازه گیری وزن می تواند منجر به کمتر قابل پیش بینی نتایج که ما آن را تجربه کرده است.

در حالی که ما لذت می برد و بیشتر دستور العمل های منحصر به فرد مانند لوبیا سفید با کلم ماکارونی و prosciutto استانداردهای قدیمی مانند اسپاگتی با سس گوشت و آمد وجود ندارد. این می تواند بهتر از من از این بهتربود یک مشترک خودداری کنند.

گوشت گوساله گریل شده کباب (سمت چپ) و پنیر خامه ای کیک های شکلاتی (سمت راست).

به نظر می رسید که ساده دستور العمل های است که بیشتر منحصر به فرد این کتاب تا به حال بهترین نتایج میانبر کیمچی و گوشت گاو کبابی کباب با مقدار زیادی از سبزیجات است. تکنیک های ساده مانند آهسته برشته spareribs به همراه داشت ومزه مناقصه دنده و بال مرغ crisped به کمال در فر, اما ما نمی همیشه مانند طعم (“بیش از حد سس گوجه فرنگی-y!” نوشت: در یکی از بررسی در مورد سس باربیکیو به همراه دنده) که همراه با آنها.

از آنجا که این کتاب آنقدر بزرگ است که آن را نسبتا آسان برای پیدا کردن دستور العمل های که پشتیبانی از انواع نیازهای غذایی و تنظیمات. تعویض افزون گردید و نمودار تشویق کشیدن چندین دستور العمل در سراسر کتاب به جمع آوری هم بزنید سیب زمینی سرخ کرده یا سوپ. خلاقیت تشویق می شد با دستور عناوین مانند “استیک بسیاری از راه” که سبب خواننده را به طبخ چگونه آنها می توانند با آنها چه کرده اند.

به طور کلی این کتاب به خوبی سازمان یافته است. شاخص بسیار کامل و وجود پاداش راهنماهای در پشت توصیه ضروری دستور یک قابلمه غذا و سنگهای پنهان است. این کمک کرد تا راهنمای خواننده اما بیایید صادق باشیم—این یک کتاب بزرگ. که به تنهایی می تواند دلهره آور به فهرست. هر cookbook این بزرگی می تواند انجام دهد با چندین لایه از ارشاد برای خواننده.

به طور کلی طعم و بررسی مخلوط شد. ما پخته 21 دستور العمل های منحصر به فرد از کتاب هفت دریافت بررسی درخشان. این کتاب به نظر می رسد مانند یک راهنمای عالی به خصوص برای مبتدیان, اما اگر شما به دنبال واقعا برجسته طعم تر و تخصصی کتاب است که بهتر است به جای نگاه.


عکس از آمازون

چون ما آشنا بودند با نویسنده از Netflix سریال ما هیجان زده به تلاش نصرت العمل. ما در بر داشت کتاب به بیش از یک راهنمای برای پخت و پز از یک سنتی “آشپزی”—کمتر از یک مجموعه ای از دستور العمل و بیشتر بحث در اصول چه چیزی باعث می شود مواد غذایی خوشمزه است.

گرافیک بسیار مفید خواهد بود برای یک مبتدی طبخ. تصاویر شامل آنچه به دنبال زمانی که شما تجاوز کردن, بجوش و خروش آمدن و یا جوش و آنچه لوبیا خشک مانند نگاه در مراحل مختلف خیساندن. برای کسانی از شما که بدونم چه به جفت با یک آووکادو نویسنده فراهم می کند تمام آووکادو ماتریس.

این کتاب نسبت به نیازهای امروز آشپز. نصرت ارائه می دهد تعویض و تغییرات برای بسیاری از دستور العمل های. این دقیقا نقطه ای از این کتاب است. اگر شما نگه داشتن در ذهن این چهار عنصر است که طعم و مزه مواد غذایی خوب شما می توانند یاد بگیرند که به جای مواد تشکیل دهنده و آمد تا با تغییرات در خود.

این کتاب است که به خوبی سازمان یافته است. بخشی از یک بحث طولانی در این چهار عنصر خوب پخت و پز با یک فصل اختصاص داده شده به هر:, نمک, چربی, اسید, گرما. بخش دوم این است که دستور العمل ها و توصیه ها. داوران در بر داشت بخش اول به کمی علمی و شاید حتی خسته کننده است. هنگامی که آن را به دستور العمل های ما کمی نا محدود ارائه شده است.

ملایم پخته شده گوشت خوک با چیلس (سمت چپ) و زمستان Panzanella (سمت راست).

برای بیشتر قسمت ها غذا می پخته خوشمزه بود. یک منتقد پیدا زمستان Panzanella یک ضربه بزرگ حتی در فصل بهار! “ترکیبی از radicchio پنیر آبی و قهوه ای و کره را با اسیدیته قابل توجهی از سرکه = کمال است.” از گوشت خوک پخته با چیلس شد یک ضربه بزرگ با یک منتقد ، او در آن یافت می شود: “آسان برای آماده سازی و بسیار خوش طعم و عالی برای tacos.” فارسی-ish برنج بود “سرگرم کننده و جالب توجه است.” به فارسی کباب مرغدر حالی که کمی underwhelming در عطر و طعم کاملا آب و آسان برای آماده سازی.

اگر چه ما واقعا می خواستم به عشق این کتاب ما متوجه شدیم که همه سالم بودند بازدید. لری شکلات کیک نیمه شب تا به حال کمتر طعم بود و کمتر شیرین و لمس خشک است. برخی از دستور العمل های یافت شد فقط خوب “هیچ چیز ویژه” به عنوان مورد با اصلاح کرده رازیانه با تربچه و ماکارونی آلا Pomarola. اگر شما علاقه مند در درک علم خوب پخت و پز و چگونه عناصر اساسی تعامل و کمک به ومزه غذا, این کتاب برای شما. اگر شما می خواهم به بداهه نوازی و طبخ با آنچه در دست و سپس شما می توانید این کتاب مفید است.


4. ایرما Rombaeur را لذت آشپزی, سالگرد 75 edition

عکس از آمازون

این شادی از پخت و پز‘s 2019 نسخه تعجب ما با آن وسعت و عمق و به روز رسانی. ما پخته 21 دستور العمل های از این کتاب از کیمچی به میگو میگو درشت به گیلاس جشن. بسیاری از دستور العمل بودند جذاب برای مدرن کام و در دسترس مدرن طبخ و در عین حال قوی تاریخچه ای از کتاب باقی مانده است حفظ در آن بسیاری از دستور العمل کلاسیک.

این کتاب آشپزی را می آموزد روش خوب و صرف زمان کافی توضیح مواد و تکنیک های. “بدانید مواد تشکیل دهنده خود را” فصل در پایان یک ثروت از اطلاعات است. این کتاب می تواند یک منبع بزرگ برای مبتدی آشپز که نیاز به دستورالعمل و اطلاعاتی دقیق در شلاق سفیده تخم مرغ و یا چگونه به جوانه زدن دانه. همچنین این کتاب تنها به یک بخش اختصاص داده شده در ایمنی مواد غذایی و دستورالعمل تغذیه از جمله چگونه به خواندن برچسب های مواد غذایی. در حالی که این کتاب شامل بسیاری از فیلم های کلاسیک آمریکایی, ظروف وجود دارد بسیاری از غذاهای بین المللی ، آشپز می تواند به راحتی انتخاب مواد غذایی مورد علاقه های شما و یا کشش پخت و پز مهارت ها و آگاهی از مواد تشکیل دهنده.

این کتاب متناسب با همه نیازهای ما هست و شامل بخش است که کتاب های دیگر از سمت چپ. وجود دستورالعمل برای ساخت کمبوچا ماست و نان خمیر ترش و همچنین تخمیر حفظ و کنسرو انواع غذاهای دیگر. این بخش در بازی های وحشی به روز شده است از جمله مشاوره در جایگزین کردن بازی گوشت در دستور العمل ها و آزمایش با عطر و طعم.

گیلاس جشن (سمت چپ) و خامه ترش کیک سیب (سمت راست).

بسیاری از دستور العمل های مناسب مدرن رژیم غذایی و یا شیوه زندگی نیاز دارد—وجود دارد یک بخش گلوتن رایگان پخت و کافی سبزی به جلو ظروف. کوکتل دستور العمل های انتخاب فوق العاده بود و بسیاری از نوشیدنی ها نوشته شده بود به عنوان تک نفر و در عین حال آسان به مقیاس برای گروه های بزرگتر. بسیاری از دستور العمل پخت به روز شده است که شامل وزن و وجود یک میز بزرگ در “می دانم که مواد تشکیل دهنده خود را” فصل مورد معادل وزن از دیگر مواد تشکیل دهنده مشترک.

بسیاری از دستور العمل های بسیاری از سازگاری یا پیشنهادات جایگزین برای خدمت. یک کلاسیک کرم پای دستور غذا شامل پنج مشابه دیگر برای, وانیل, موز, نارگیل, تافی و شکلات و همچنین پوسته های متعدد و با شکوه گزینه های. کتاب نیست و بسیار انعطاف پذیر است که تمام دستور العمل تعویض است اما به اندازه کافی اطلاعات در داخل و تشویق به آزمایش که کنجکاو طبخ می تواند ایجاد آنچه که او نیاز به خصوص در طول یک بیماری همه گیر.

این کتاب ساختار خوبی است. این شاخص بسیار کامل و سالم است که تکیه بر اطلاعات در بخش دیگر از کتاب همیشه لیست شماره صفحه.

همه ما در بر داشت عمل “روش” دستور العمل سبک دشوار است به دنبال. مواد تشکیل دهنده در جسورانه و ذکر شده به منظور استفاده در این دستور با دستور جهات پراکنده. با این نسخهها کار خوبی برای آسان چیزهایی مانند نصب و راه اندازی ساده و یا سس سالاد, اما از آن آسان است به از دست رفته در دریا از متن در هر صفحه. چون بسیاری از دستور العمل های دارای سازگاری و یا تغییرات آشپز است که نیاز به پیگیری از جایی که او در نسخه او را آماده به جای هر یک از دستور العمل های که گذاشته شده به صورت جداگانه. برای پیچیده تر دستور العمل و یا تغییرات متعدد آن منجر به تعداد زیادی از کوه در می رم در اطراف بین صفحات در حالی که پخت و پز. در حالی که این سبک اجازه می دهد تا نویسندگان به اضافه کردن تعداد زیادی دستور العمل های بیشتر به کتاب نگه می دارد و سفارش بسیار روشن در یک دستور العمل آن طول می کشد عمل به دنبال دارد.

تا آنجا که tastiness این کتاب تا به حال برنده ترین از آنچه ما پخته شده است. بسیاری از غذاهای ما را دوباره به عنوان نوشته شده و یا انطباق کمی به کت و شلوار بهتر ما شخصی سبک پخت و پز. یکی از بررسی از میراث ایتالیایی و حتی اظهار نظر که سوسیس و فلفل, دستور درست مثل او مادر استفاده می شود به. یکی دیگر از مؤلف flambéed او اولین گیلاس جشن به دیوانه نتایج. اضافی چلوپ kirschwasser پس از شعله های آتش از بین رفتند واقعا ظرف خاص.


عکس از آمازون

این Fannie کشاورز آشپزی آمریکایی کلاسیک با سابقه طولانی در آمریکا ، بسیاری از دستور العمل های ساده اما خوشمزه و استفاده از چند مواد تشکیل دهنده. در حالی که جدیدترین نسخه به روز رسانی بسیاری از دستور العمل های روح اصلی باقی مانده است.

کلاسیک دستور العمل های فراوان مانند گوشت گاو کباب, مخلوط, سالاد کلمو دسر soufflés. پس از انجام یک عدد تعجب آور از دستور العمل های مربوط به ژلاتین در برنامه های کاربردی مورد پسند. هیچ یک از ما به اندازه کافی جسورانه به سعی کنید یک درخت زبان گنجشک, اما اگر شما بوده ام به دنبال یک راهنمای این کتاب برای شما. جدیدتر ی دستور غذاها مانند بادمجان Parmigiana و جویدنی قهوه ای, قند, گردو, کیک, حفظ, قدیمی, استعداد این کتاب آشپزی است.

هر فصل از این کتاب آغاز می شود با یک آموزش مقدمه اما دستور نمی توانم در یک مقدار زیادی از handholding. آن را در مقابل مدرن دستور العمل های با صفحات دستورالعمل–دستور جهت اغلب روشن جملات کوتاه. وجود راهنمای ساده و تصاویر. آن را الهام بخش اعتماد به نفس خاصی که در دستور العمل ممکن است حتی با چالش های مانند پف دار. اگر چیزی را اشتباه می رود, بسیار وجود دارد برای کمک به نجات دادن چیزی و یا یاد بگیرند که چگونه به آن را تعمیر.

چون بسیاری از دستور العمل های ساده هستند (و وجود دارد یک بخش جدید در مایکروویو پخت و پز!), این کتاب مطابق با نیازهای اساسی امروز است. فضای بخش آشپزی با دستور العمل کوره است علاوه بر این دوست داشتنی. اما وسعت دستور نیست کاملا نگه داشته تا با چگونه پرماجرا مدرن کام تبدیل شده است. این چوب در درجه اول به لحاظ تاریخی غذاهای آمریکایی. وجود افسانه باقلا دستور العمل از جمله آثار کلاسیک مانند بوستون لوبیا پخته و Refried لوبیااما انتظار نداریم که چیزی شبیه به tempeh به ظاهر. همچنین هنوز هم شامل دستور العمل برای همه چیز که سخت تر برای پیدا کردن مدرن آشپزی—مواد تشکیل دهنده مانند گوشت گاو زبان برای ساندویچ پیه و در بخارپز پودینگ یا کل کباب خوک به یاد خواننده از دوران های مختلف در آمریکا فرهنگ غذایی.

این کتاب به خوبی سازمان یافته و آسان است. نسخه جدید شامل مفید نمادهای گیاهی ظروف تمایز برای دستور العمل های جدید اضافه شده و نمادهای برای دستور العمل های است که مورد علاقه های شما. تمام دستور العمل های ذکر شده از دیگر بخش های این کتاب عبارتند از صفحات اعداد است که بسیار مفید است. این شاخص شامل همه چیز را در این کتاب گذاشته و هست.

این مواد غذایی خوشمزه بود البته کمی ساده است. با کمتر مواد تشکیل دهنده و آماده سازی ساده ما چندین غذاهای کلاسیک بدون مقدار زیادی از سر و صدا و یا مشکل است. این کتاب برای تحویل weeknight شام مانند اهل توسکانی لوبیا و تن ماهی سالادو کلاسیک مانند کرکی تخم مرغ لانه و فرشته غذا کیک. برخی از محصولات پخته شده ما سعی کردیم در سینماهای توجه به چقدر ساده بودند. آن است که قطعا یک بازگشت به اصول اولیه آشپزی, اما ما آن را در سمت دشت پس از ومزه بیشتر غذاهای ما پخته شده از نقره کام و شادی از پخت و پز.

کرکی تخم مرغ لانه (سمت چپ) و اهل توسکانی لوبیا و تن ماهی سالاد (سمت راست).

تعویض امکان پذیر است اما دستور العمل اغلب به اندازه کافی ساده است که وجود ندارد نیاز به جایگزین. بسیاری از اساسی گوشت سرخ شده تکیه می کنند کمی چاشنی فراتر از نمک و فلفل و آب لیمو. اما غذاهای پیچیده تر اغلب پیشنهادات خود را برای جایگزین سس و یا ادویه و بسیاری از غذاهای گیاهی به سادگی استفاده از شل اندازه گیری مانند “کره” یا “فصل به طعم و مزه.”

نیز وجود دارد مقدار زیادی از پیشنهادات پاشیده در سراسر کتاب در مورد چگونه به استفاده از باقی مانده است که یک ویژگی مفید هیچ یک از کتاب های دیگر شامل به همان سطح. این کتاب نیز تشویق می کند ترکیب دستور العمل های. مثلا کیک فصل بسیاری از پر کردن و یادتان نرود و اغلب یک دستور را تشویق می کند که خواننده را به آزمایش با پر کردن های مختلف و یادتان نرود برای پایه کیک دستور غذا.

یکی از بزرگترین ما takeaways از چالش بود که چگونه مختلف کتاب شد. Fannie کشاورز, چگونه به طبخ همه چیزو شادی از پخت و پز تمام دستور العمل جامع کتاب که همچنین سطوح مختلف آموزش. نمک چربی و اسید گرما است که نیمی از کتاب درسی و نیم آشپزی بنابراین کمتر وجود دارد دستور العمل های را انتخاب کنید. نقره کام پر است از غذاهای دوست داشتنی, اما همه آنها به دنبال سبک Luskin و روسیه و وسعت دستور العمل و آموزش نبود به عنوان جامع به عنوان دیگر سه کتاب.

پس از پنج هفته از مطالعه, آشپزی, پخت و پز, غذا خوردن و پخت و پز بیشتر برنده شد شادی از پخت و پز! ما عاشق عمق و دامنه از دستور العمل ها و اطلاعات است. مواد غذایی به طور مداوم خوشمزه, هنگامی که ما پخته شده آن را پس از دستور دقیقا. آن بزرگ مرجع کتاب نیز هست و همه ما چیزی از آن. این کتاب دقیقا همان نوع شما می خواهید در خانه خود را در طول یک بیماری همه گیر — شما می توانید پیدا کردن اساسی وسایل رفاهی مانند کوکی ها تراشه شکلات و ماکارونی و پنیر و یا استفاده از برای پیدا کردن یک دستور جدید گیاهی که نشان داد تا خود را CSA جعبه. شما حتی می توانید خود را دنبال راهنمای برای نان خمیر ترش (و این تنها کتاب از پنج است که تا به حال یک دستور خمیر ترش).

احسنت جان بکر و مگان اسکات—شما حفظ کلاسیک تجدید نظر از شادی پخت و پز در حالی که به روز رسانی آن را برای مخاطبان مدرن.


مورد علاقه خود را لذت پخت و پز دستور غذا? به ما بگویید در مورد آن را در نظرات!

این پست شامل محصولات به طور مستقل انتخاب شده (و عاشق) ما ویراستاران و نویسندگان. به عنوان یک آمازون, دانشیار, Food52 را بدست آورده یک کمیسیون وابسته در مرحله مقدماتی خرید از محصولات ما به لینک.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>