چرا من مبادله چیا برای دانه ریحان (حداقل گاهی اوقات)

من به یاد داشته باشید اولین بار من تا به حال دیدم دانه ریحان. آن را در نوشیدنی راهرو غول پیکر آسیایی در فروشگاه مواد غذایی. من دو تا را; دانه ریحان? در یک نوشیدنی ؟ بدیهی است که من تا به حال یکی را امتحان کنید.

آشامیدنی بود citrusy و پر از شناور ژلاتینی دانه با بافت نشاسته کاساو یا مانیوک. آن ناآشنا بود و در ابتدا من فکر کردم این بافت کمی لزج—اما در واقع من از آن لذت بردم. دانه به نوشیدن یک بیت از ماده جویدنی و افاضه نور, گیاهی, عطر و طعم به لمونی نوشیدنی.

نمایشگاه هشدار: شما احتمالا نمی خواهد مانند دانه ریحان اگر شما یک فن از دیگر “لزج” همه چیز: بامیه نشاسته کاساو یا مانیوک و بیشتر مشابه در بافت به ریحان, دانه چیا دانه پودینگ. اما اگر شما باز به آن دانه ریحان قطعا ارزش امتحان کنید—به خصوص از آنجایی که آنها در حال شایعه شده به یک میزبان کامل از مزایای بهداشت و درمان.

Basil seeds before and after they've encountered water.
دانه ریحان قبل و بعد از آنها آب مواجه ایم. عکس از جیمز باج

این دانه ها به عنوان نام نشان می دهد, از, تایلندی, گیاه ریحان (نه مقدس ریحان گیاه). آنها در اندازه شبیه به دانه چیا و همچنین تبدیل ژلاتینی زمانی که مرطوب—هر چند آنها هنوز هم خود را حفظ ترد داخلی.

فروشگاه داستان

نیز نامیده می شود sabja در فرهنگ هندی دانه ملایم عطر و طعم گل و به طور معمول استفاده می شود به عنوان یک عامل ضخیم شدن برای نوشیدنی. یکی به خصوص نوشیدنی محبوب شامل دانه ریحان است faludaیک دسر نوشیدنی از هند است که ترکیبی از خیس دانه ریحان, گل سرخ, شربت فرنگی, رشته فرنگی و شیر. گاهی اوقات آن را حتی در صدر با بستنی. نوشیدنی مصرف می شود در طول ماه داغ در هند به عنوان دانه ریحان بر این باور هستند که باید خنک کننده و تسکین دهنده خواص.

“من شده است با بهره گیری از faluda تا زمانی که من می توانید به یاد داشته باشید هر چند من به خصوص آن را مرتبط با روزهای” سهام سردبير Nikkitha Bakshani. “این چیزی بود که من و خانواده ام خواهد نوشیدنی پس از یک بعد از ظهر فیلم, می گویند و یا در جای معمول چای و بیسکویت در خانه. ریحان دانه ها مورد علاقه من بخشی از faluda—بله حتی بیش از این افزایش شیر—به دلیل آن را می دهد تمام نوشیدن یک ژلاتینی en-route-به-پانا-cotta بافت است که همواره تمام اعضای خانواده من ، به طور جدی; من مادر شناخته شده است به طور خود به خود به تقاضا برای faluda.”

ریحان و دانه های آن استفاده شده است در چینی و طب آیورودا شیوه برای قرن ها. آنها شناخته شده ترین برای کمک های گوارشی و تسکین دهنده ناراحتی های معده.

با توجه به بانوان از C&J تغذیه, سلامتی ما دانش تجارت برخی از تحقیقات مقدماتی در موش نشان می دهد که ممکن است ارتباط بین عصاره دانه ریحان و کاهش عوارض ناشی از دیابت نوع 2 (اگر اتصال به انسان هنوز مشخص نیست). آنها همچنین شایعه شده برای کمک به از بین بردن یبوست و به احتمال زیاد دلیل آنها حاوی فیبر در رژیم غذایی. دقیقا سکسی از خواص اما هی—این برنامه مفید است.

برگ ریحان سرشار از ویتامین K است که باعث کاهش خطر لخته شدن خون. ما می تواند خطر یک حدس می زنم که این مزایا را گسترش دهد به دانه ریحان به عنوان هر چند آن را 100% روشن است.

در کل بسیار کمی تحقیقات علمی انجام شده در دانه ریحان به تاریخ شاید با توجه به این واقعیت است که آنها هنوز هم یک تو رفتگی در دیوار محصول در ایالات متحده اما بدون در نظر گرفتن آنها خوشمزه و سرگرم کننده عنصر را به عنوان سمبل خود را به تابستان کارنامه.

دانه ریحان علاوه بر عالی برای لیموناد سرد شیری چای و یا هر نوع آب میوه تازه (ما واقعا می خواهید به آنها را امتحان کنید و با آب هندوانه). فقط اجازه دهید آنها را خیس خوردن در این مایع را حداقل به مدت پنج دقیقه به آنها اجازه ژل.

شما همچنین می توانید قبل از خیس کردن دانه ریحان و نگه داشتن آنها را در دست به قاشق بر روی صورت خود را صبح امروز ماست و یا اضافه کردن برخی از بافت و طعم گل به gelato یا میوه ای شربت. و یا آنها را تبدیل به یک پودینگ لا دانه چیا با خیساندن آنها در شیر از انتخاب شما (شیر نارگیل خواهد بود به خصوص خوب است). و یا شما همچنین می توانید مخلوط دانه ریحان به ریکوتا همراه با برگ ریحان برای یک کرم, گیاهی, ماکارونی با شکوه و یا crostata گسترش یافته است.

اگر شما می خواهید به سعی کنید دانه ریحان خودتان در اینجا یک دستی تهیه فرمول از حداکثر Falkowitz در جدی می خورد: 1 قاشق چای خوری از دانه های خیس شده در 8 اونس مایع (آب لیموناد و یا حتی الکل انجام خواهد شد) را گسترش و به حدود 3 قاشق غذاخوری gellated orbs در حدود پنج دقیقه.

1. صبحانه دانه چیا پودینگ

ضخیم, غنی, شیرین, پودینگ, برای صبحانه! دانه چیا—یا بهتر است دانه ریحان—چله تا در آجیلی تاریخ کارامل تا مخلوط می رسد مزه ثبات است. پس از آن همه چیز است صدر با دارچین و میوه های تازه از انتخاب شما (زغال اخته, هلو, آلو, هر چیزی می رود).

2. زغال اخته, هل, دانه چیا, پودینگ

یکی دیگر الهی پودینگ-برای-صبحانه سناریو کامل با گرم هل و دارچین پوست بادام یا شیر نارگیل و دیوانه, ترد ریحان یا دانه چیا. شربت افرا می دهد مخلوط شیرین اما نه بیش از حد شیرین آسانسور و کارامل غنی از عطر و طعم.

3. نارگیل Stovetop جو با آووکادو چیا & بادام

ارتقاء روزمره خود را بلغور جو دوسر را با یک بیت از مخمل و بحران از ریحان (یا چیا) دانه برخی از ترد تکه های نارگیل و صاف به عنوان کره آووکادو (بله واقعا!). این صبحانه می توانید چوله های خوش طعم یا شیرین—اگر شما می خواهید برای رفتن مرزه حذف دارچین و اضافه کردن یک خط تیره از نمک و sriracha.

4. توت فرنگی جو فرو ریختن میله

دانه ریحان به شما فوق العاده خوشمزه و طبخ مربا توت فرنگی. این مربا را به شما فوق العاده خوشمزه بدون سر و صدا oaty جم میله های زندان. این میله را به شما شاد صبحانه یا snacktime یا دسر.

5. جدید من ریشه های زندگی-تغییر قرص نان

بسته بندی شده با یک آرایه غنی از طعم و بافت (با تشکر به شش نوع از آجیل و دانه ها!), و نه یک ذره از آرد آن را هیچ جای تعجب است که این قرص نان است که واقعا زندگی در حال تغییر. یک ضربه تند وشدید زدن از شور کره پشته از آووکادو له شده و یا چرخش جم را همه احساس می کنید به همان اندازه در خانه در یک تکه از این مسائل است.

6. Falooda

بخشی-میلک شیک بخشی از مغز گردو, همه خوشمزه falooda ممکن است اوج جنوب آسیا رفتار—آن هم بسیار با طراوت و texturally جالب به بوت. وانیل بستنی custardy ریحان دانه برنج و رشته فرنگی و نم نم باران از رز شربت ترکیب زیبایی را ایجاد یکی از منحصر به فرد ترین دسر شما هر طعم و مزه.

شما می توانید پیگیری کردن برخی از دانه ریحان در برابر بزرگتر از فروشگاه های مواد غذایی آسیایی و البته اینترنت. اگر شما احساس به خصوص صرفه جو شما حتی می توانید برداشت خود را از آن گیاه ریحان در پنجره خود را! شهامت آن ساقه گلدار و اجازه دهید آنها را خشک و سپس به آرامی آنها را شکستن از هم جدا و با نوک انگشتان خود و غربال کردن سیاه دانه است.

Basil seeds can easily be mistaken for chia seeds.
دانه ریحان به راحتی می تواند برای دانه چیا. عکس از جیمز باج

دانه ریحان ممکن است درمان تمام مشکلات گوارشی خود را, اما اگر شما می خواهید به سوئیچ کردن خود دانه چیا بازی و یا فقط می خواهید برای اضافه کردن یک نوشیدنی جدید را در تابستان نوشیدنی, چرخش, سعی کنید برخی از دانه ریحان در اندازه.


آیا شما تا کنون سعی ریحان دانه ؟ به ما بگویید در مورد آن را در زیر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>