ما ناظر: دولت افغانستان تضعیف جلوتر از طالبان مذاکرات

اسلام آباد — ایالات متحده دیده بان هشدار داد که “سیستمیک” فساد در داخل دولت افغانستان است و تضعیف آن موقعیت چانه زنی در آینده مذاکرات صلح با طالبان حتی به عنوان شورشیان روز پنجشنبه گفت: آنها آماده بودند و تا به حال وارد دستور کار خود را برای مدتها در انتظار مذاکرات.

جان Sopko ویژه بازرس کل بازسازی افغانستان گفت: طالبان و دیگر شبه نظامیان تأکید دولت با فساد با استفاده از آن به “تضعیف حمایت مردم از دولت جلب استخدام به علت خود و تضعیف دولت موقعیت چانه زنی در آینده مذاکرات صلح.”

“این است که موذی ترین تهدید دولت افغانستان چهره به دلیل آن تضعیف حمایت از شهروندان که در حال تلاش برای رفتن در مورد کار روزانه خود, خوراک, خود, خانواده و زندگی عاری از ترس و ارعاب” Sopko گفت: نظارت بر گروه شناخته شده به عنوان دیده بان شفافیت افغانستان در روز چهارشنبه.

در ضمن حدود 50 فعالان جامعه مدنی در کابل بسیج در روز پنج شنبه در برابر فساد اصرار صندوق بین المللی پول به فسخ یک $220 میلیون وام داده شده در ماه گذشته به دولت افغانستان برای کمک به کاهش تاثیر این بیماری همه گیر کوروناویروس. افغانستان گزارش شده بیش از 30000 موارد از جمله 675, مرگ و میر, اما تست را به شدت محدود و کارشناسان می گویند تعداد آلوده است به احتمال زیاد بسیار بالاتر است.

معترضان گفت: دولت در حال حاضر اتلاف میلیاردها بین المللی پول. نجیب الله آزاد که منجر گروهی از وکلا و پزشکان و اقتصاددانان در این تظاهرات گفت: دولت فساد بلعیدن بین المللی پول و thatt او می ترسید صندوق بین المللی پول $220 میلیون خواهد ناپدید می شوند.

Sopko انتقاد رئیس جمهور اشرف غنی دولت گفت: تنها پرداخت خدمات لب به مبارزه با فساد “تیک تاک کردن جعبه” به جای اجرای تغییرات و دستگیری برخی از بدترین مجرمین است.

“بخش خصوصی و به ویژه سرمایه گذاران بین المللی – که مراقبت به مراتب بیشتر در مورد خود را پایین خط را نادیده می گیرند و نه افغانستان شکست برای مقابله با فساد چالش” او گفت:. “افغانستان رهبران باید بدانند که در پایان بخش خصوصی سرمایه گذاری خواهد شد ماده به مراتب بیشتر به آینده کشور خود از کمک کنندگان بین المللی چرا که پس از 19 سال از جنگ دولت های خارجی از جمله ایالات متحده در حال رشد خسته از پرداخت افغانستان صورتحساب.”

کمک کنندگان بین المللی پوشش 75% از افغانستان بودجه عملیاتی و ایالات متحده به تنهایی پرداخت 4 میلیارد دلار سالانه به سرمایه گذاری در افغانستان ارتش و نیروهای امنیتی.

غنی صدیق صدیقی اعتراض به Sopko انتقاد اصرار دارد که “دولت زیادی برای مقابله با فساد است که به دیده می شود.”

هیچ تاریخ هنوز تعیین شده برای مذاکرات اما دبورا لیون, U. N. نماینده خاص برای افغانستان گفت: شورای امنیت سازمان ملل روز پنج شنبه بود که او را “با احتیاط خوش بینانه” در این مذاکرات می تواند شروع در ماه جولای در دوحه قطر که در آن طالبان حفظ یک دفتر سیاسی.

یکی از موانع برای شروع مذاکرات شده است تبادل زندانیان پیش بینی شده تحت یک معامله با طالبان افغانستان با ایالات متحده در پایان ماه فوریه. که توافق — افغانستان-طالبان مذاکرات که قرار بود به دنبال دیده می شود که افغانستان بهترین فرصت برای صلح و یک فرصت برای ایالات متحده و ناتو به ترک کشور جنگ زده پس از نزدیک به دو دهه از مبارزه است.

طالبان سیاسی سخنگوی سهیل شاهین گفت وابسته مطبوعاتی که دولت افغانستان تا کنون منتشر شده 3,500 طالبان زندانیان. ایالات متحده آمریکا-طالبان مقابله خواستار 5,000 زندانیان طالبان را آزاد شود توسط کابل. همچنین گفت: طالبان باید رایگان 1,000 دولت و پرسنل نظامی از جمله آنها برگزاری اسیر.

___

آسوشیتد پرس نویسنده Tameem اخگر در افغانستان کمک به این گزارش.

این مقاله در نوشته شده بود توسط KATHY GANNON از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز [email protected]

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>