آمریکا و روسیه تشدید لیبی درگیری از طریق مزدوران

ایالات متحده روز پنجشنبه متهم کرد مسکو از بدتر شدن لیبی, جنگ و دیپلماسی خواست پس از یک گزارش سازمان ملل متحد تایید کرد که روسیه مزدوران مبارزه شد از طرف یک شورشی warlord.

یک گزارش به شورای امنیت که دیپلمات ها روز چهارشنبه توصیف کرد تخمین زده می شود که 800 تا 1200 جنگنده از روسیه واگنر بودند حمایت خلیفه Haftar است که راه انداختن یک بیش از یک سال و توهین آمیز برای به دست گرفتن طرابلس.

حمایت روسیه به Haftar “منجر به قابل توجهی تشدید درگیری ها و بدتر شدن اوضاع انسانی در لیبی گفت:” کریس رابینسون مقامات رسمی وزارت امور که تمرکز بر روسیه است.

“واگنر است که اغلب گمراه کننده به عنوان یک شرکت امنیتی خصوصی اما در واقع آن را یک ابزار دولت روسیه که کرملین با استفاده از به عنوان کم هزینه و کم خطر ساز برای پیشبرد اهداف خود” رابینسون به خبرنگاران گفت:.

او گفت که تصاویر از “بسیار سنگین و سلاح های پیشرفته” در لیبی از واگنر گروه حاکی از آن بود که صرفا یک شرکت خصوصی است.

هنری ووستر یک وزارت امور خارجه مسئول آفریقای شمالی اذعان کرد این بود که بعید است روسیه خواهد معکوس دوره در لیبی که اتحاد پیوست سوریه به عنوان یک تئاتر به مسکو تجدید نفوذ خود در منطقه است.

وی از روسیه برای پیوستن به تماس برای هر دو Haftar را خودخوانده لیبی ارتش ملی و سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده دولت است که برخوردار از پشتیبانی قوی از ترکیه برای بازگشت به مذاکرات.

“هیچ کس نباید فکر می کنم که روسیه در حال رفتن به بسته و ترک در حال حاضر که آنها سرمایه گذاری کرده ایم در لیبی” Wooster گفت.

“راه برای پایان دادن به روسیه و دیگر دخالت خارجی در لیبی است که به پایان دادن به درگیری های طرابلس,” او گفت:.

ایالات متحده خود را با ارسال سیگنال مخلوط با مغلوب ساختن پیشی جستن در مارس سال گذشته صحبت به Haftar با تلفن و ستایش او.

Haftar نیز با حمایت مصر و امارات متحده عربی که حاکمان هر دو دارای روابط نزدیک با مغلوب ساختن پیشی جستن.

اما Wooster گفت که ایالات متحده نمی بازگشت Haftar و مخالف خود توهین آمیز در طرابلس گفت: انتقال توجه از اولویت مبارزه با افراط گرایان از گروه دولت اسلامی و القاعده است.

اين مقاله از Agence France Presse بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز [email protected]

بیشتر بخوانید: آنها جان سالم به در جنگ جهانی دوم و کره جنوبی. در حال حاضر در دولت-اجرای خانه های آنها در حال مبارزه برای زندگی خود را

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 Agence France Presse. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im