ما پرس پیشبرد لیبی دولت برای پایان دادن به مبارزه

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo روز جمعه فشرده لیبی در ترکیه-حمایت دولت برای برقراری آتش بس و انتقاد از جریان

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 3 خرداد 1399

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo روز جمعه فشرده لیبی در ترکیه-حمایت دولت برای برقراری آتش بس و انتقاد از جریان سلاح به عنوان طرابلس را هل در مقابل یک ساله شورشی توهین آمیز است.

Pompeo قرار داده و یک تماس تلفنی به نخست وزیر Fayez al-Sarraj به "تکرار آمریکا در مخالفت با ادامه سطح از سلاح و مهمات آورده بودن به کشور" وزارت امور خارجه گفت:.

Pompeo و Sarraj "با تاکید بر اهمیت فوری توقف جنگ و بازگشت به گفت و گو با" یک بیانیه گفت.

Sarraj سازمان ملل به رسمیت شناخته شده دولت توافق ملی به ثمر رساند تا یک سری از موفقیت در هفته های اخیر در هل دادن به عقب در برابر warlord خلیفه Haftar از جمله تصرف استراتژیک در نزدیکی فرودگاه طرابلس در روز دوشنبه.

Haftar -- است که با حمایت آمریکا و متحدان مصر و امارات متحده عربی و عربستان سعودی -- راه اندازی یک حمله در ماه آوریل 2019 به دست گرفتن طرابلس که به کشته شدن صدها نفر.

اخیر U. N. گزارش در لیبی به طور گسترده ای نقض تحریم تسلیحاتی نیز نشان داد حمایت Haftar توسط مزدوران از یک گروه امنیتی دیده می شود به عنوان نزدیک به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور.

Pompeo بیانیه نیست نام هر کشور برای ارسال سلاح اما دولت توافق ملی را کلید نظامی تامین کننده ترکیه است که امضا پیمان با طرابلس در ماه نوامبر.

یک گزارش در ماه گذشته توسط گروه بین المللی بحران گفته است که ترکیه فرستاده است به لیبی حداقل 100 نظامی افسران shiploads از سلاح و دفاع هوایی و همچنین حداقل 2000 pro-ترکی جنگجویان از سوریه است.

ایالات متحده رسما پشت سازمان ملل به رسمیت شناخته شده دولت و مخالف Haftar را توهین آمیز است.

اما آن موقعیت باعث سردرگمی به عنوان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که دارای روابط نزدیک با Haftar را متحدان عرب در مارس 2019 صحبت با قدرتمند با تلفن و ستایش او.

اين مقاله از Agence France Presse بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 Agence France Presse. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن