اسلام آباد (AP) — ایالات متحده امریکا به افغانستان در روز یکشنبه به نام این کشور را از اختلافات رهبران تعیین تفاوت های خود را کنار گذاشته و به مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس و پیشبرد صلح و توافق امضا شده با طالبان در اوایل این سال است.

“رفاه مردم افغانستان و کشور خود را بستگی دارد همه احزاب زیرپا خود را پر انرژی برای مبارزه با COVID-19 گیر مشترک دشمن از همه” زلمای خلیل زاد توییتی اوایل یکشنبه.

او گفت: رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب خود عبدالله عبدالله که هر یک خود را اعلام ویکتور در ماه سپتامبر انتخابات باید “قرار دادن منافع این کشور پیش از خود” در طول ماه رمضان که هفته گذشته آغاز شد.

او از دولت خواست و طالبان برای انجام یک تبادل زندانیان که بخشی از ایالات متحده آمریکا-طالبان توافقنامه صلح امضا شده در ماه فوریه ، این توافقنامه خواستار آزادی 5,000 طالبان زندانیان و 1000 پرسنل دولتی برگزار کردند.

به تاریخ غنی منتشر کرده است 550 زندانیان بر اساس سن ابتلا به این ویروس و زمان خدمت کرده است. طالبان گفته اند اگر کسانی در میان زندانیان مورد اشاره در قرارداد. طالبان را آزاد 60 زندانیان.

سخنگوی طالبان Zabihullah Mujahed در بیانیه ای گفت یکشنبه که شورشیان گروه زندگی می کنند تا به آن طرف توافق شد که در آن حاضر به مذاکره سراسر کشور آتش بس در داخل افغانستان شد. این مذاکرات قرار بود برای آغاز کرده اند ظرف مدت 10 روز از Feb. 29 مقابله هستند اما هنوز هم در انتظار به دلیل سیاسی مجادله در کابل.

طالبان در ادامه به حمله به پاسگاههای امنیتی حتی به عنوان ایالات متحده و ناتو در ادامه با خروج نیروهای نظامی که قرار است برای سال آینده به پایان خواهد رسید.

طالبان انجام داده اند 2,804 حملات پس از توافق امضا شد جاوید فیصل سخنگوی مشاور امنیت ملی ادامه داد روز شنبه. اما طالبان تا کنون در مورد حمله آمریکا یا ناتو که می گویند آنها ادامه خواهد داد برای کمک به نیروهای افغان.

افغانستان در همین حال گزارش شده 1,463 دفاع عفونت و 47 و میر ناشی از کروناویروس جدید.

این ویروس باعث خفيف علائم در بسیاری از بیماران که بهبود در عرض چند هفته. اما آن را بسیار مسری است و می تواند باعث بیماری شدید یا مرگ به خصوص در بیماران مسن و یا کسانی که با مشکلات اساسی.

افغانستان سیستم مراقبت های بهداشتی بوده است به شدت تخریب دهه از جنگ خواهد بود و مجهز به بیمار شامل عمده شیوع. تست شده و به صورت پراکنده در بخشی به دلیل محلی ننگ اطراف این بیماری است.

شعر محمد احمدی, 30, قرارداد این ویروس از یک پسر که مشغول به کار به عنوان یک پرستار در یک بیمارستان در ولایت قندهار. هنگامی که او رفت و به بیمارستان برای آزمایش می شود “مردم خنده ما,” او گفت:.

“هر کس تحت پوشش چهره خود و سرگرم کننده از ما. آن را بسیار دردناک بود.”

این مقاله در نوشته شده بود توسط KATHY GANNON از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im