این Herby تند ماهی قزل آلا به عنوان شادی بخش به عنوان تابستان باید

یک کمی بزرگ دستور العمل کوچکترین-امکان لیست مواد تشکیل دهنده و بزرگ همه چیز طعم خلاقیت وای عامل. Psst: ما نمی شمارم و آب و نمک و فلفل سیاه و برخی چربی ها (به طور خاص 1/2 فنجان یا کمتر از روغن زیتون و روغن نباتی و کره) از آنجایی که ما در حال حدس زدن شما باید آن پوشش داده شده است. امروز ما در حال ساخت یک را جلوتر شام.


در حالی که پان خشکیده ماهی قزل آلا باید به عنوان به زودی به عنوان آن را از کتری—تبدیل شدن به کمتر ترد کمتر crackly کمتر خوب دورتر از آن می شود از اجاق گاز و نه بر خلاف یک ماشین جدید که ارزش کاهش مییابد به عنوان درایو شما از نمایندگی—آهسته-کبابی فیله دارای قدرت ماندن.

اما من باید روشن منظورم کند. این کلمه زمانی که تمدید به ماهیچه ی سینه و یا چاق-موج شانه خوک می تواند به معنی ساعت در درجه حرارت پایین فر. مبادله در یک نازک روغنی و ماهی که متراکم به کمتر از یک ساعت اغلب کمتر از نیم ساعتحتی زمان کافی برای تماشای یک قسمت از Padma Lakshmi جدید نشان می دهد.

عکس توسط آلیسون Buford

شما ممکن است تشخیص این غیر ممکن است برای طبخ روش از ما نابغه ستون پنج سال به عقب. “آهسته-برشته کردن باعث می شود زیبایی مناقصه به طور مساوی پخته نه-یک-بیت-خشک قطعه ماهی” نوشته کریستن. روزنامه نگار و نویسنده کتاب آشپزی سالی اشنایدر “در مورد تکنیک برای ماهی قزل آلا نزدیک به 20 سال پیش است.” و آن را فقط به عنوان مفید به عنوان همیشه.

چه چیزی بیشتر: آهسته-ماهی قزل آلا سرخ شده است به عنوان خوشمزه به عنوان گرم به عنوان آن سرد است. آخرین ممکن است مورد علاقه من به خصوص به عنوان آب و هوا می شود clammier روز به روز. برودتی ماهی پست-کباب معنی است که شما می توانید شروع به این دستور هنگامی که شما با هم قرار داده و سپس آن را به سمت شام هنگامی که شما لازم نیست.

در این دستور غذا را کمی گفت: شام شامل آب پز سیب زمینی زرد و نه فوق العاده-سس. همه از آن می تواند در خدمت حق دور و یا ساخته شده در پیش است.

از فروشگاه ما

برای اولین بار یک گیاه ماست که به عنوان ساده به عنوان ahem, ترکیب سبزی و ماست. من با استفاده از شوید چون ما تنگ اما ریحان است فقط به عنوان دوستانه. هر کدام گیاه شما انتخاب کنید, صدای خش خش کردن و چرخش سس همه بیش از یک بشقاب یک مکان شاد برای ماهی قزل آلا به پشت پا زدن مانند یک ساحل شنی با شور نسیم یک piña colada در یک دست و عاشقانه رمان در دیگر—که در آن بودند ،

حق دوم سس. این یک دودی و فلفل قرمز و روغن آن را به عنوان ساده به عنوان شما آن را حدس زده—اضافه کردن فلفل قرمز دودی به نفت است. گل ادویه جات ترشی جات یک از روش های کلیدی در بسیاری از غذاهای به خصوص هندی, پخت و پز است که در آن “کلمه tadka است که استفاده از هر دو برای اشاره به روش پخت و پز و چاشنی مایع چربی” به عنوان نویسنده کتاب آشپزی Nik شارما می نویسد جدی می خورد. پس از فلفل قرمز هم زده است و به روغن زیتون, it sizzles و تشدید و تبدیل کل مخلوط زنگ زده رنگ. شما می توانید با استفاده از آن حق دور و یا چوب آن را در یک شیشه برای بعد.

اضافه کردن این همه بالا و شما باید ماهی قزل آلا است که احساس می کند کاملا لوکس, حتی اگر این دستور بود pieced با هم در اینجا وجود دارد مانند تاشو سبد لباس های شسته شده بیش از یک هفته—چند T-پیراهن یک روز یک زن و شوهر جفت شلوار جین دیگر هر زمان که احساس و ذهن بیحس کننده و تسکین دهنده مانند کارهای عادی و روزمره.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>