این خوشمزه آزمایشات کمی تغییر خواهد کرد که چگونه شما فکر می کنم در مورد مواد غذایی

من سارا و من شده ام یک ضربه زننده خوار تمام زندگی من است.

بیشتر از نه چیز است که می تواند به طور کامل و کاملا من رو کردن مواد غذایی است که در آن بافت. اگر آن را بیش از حد, لزج, خیلی, خامه, بیش از حد-هر-یک-چیز, من, مهم نیست که چقدر خوب آن را ممکن است طعم و مزه. تصمیم گرفتم که من تا به حال به آن را کشف کردن برای خوب: آنچه تعیین کننده قوی من گریزی و من همیشه آن را دریافت کند ؟

سیبیل کاپور نویسنده از دید بوی لمس طعم صدا یک راه جدید برای طبخ, تایید من سوء ظن است که راه مواد غذایی احساس می کند تاثیر بسیار زیادی در مورد اینکه آیا ما لذت بردن از یک وعده غذایی. “این است که ما حس لامسه است که بسیار حیاتی برای آشپزی لذت بردن از لحظه ای نگه داریم چیزی با دست ما به نهایی کردن” او می نویسد. “این اجازه می دهد تا ما را به دوست داشتن دما و طعم و مزه و عطر و طعم از غذا و همچنین به عنوان صدا غذا باعث می شود که ما می خوریم.”

فکر می کنم در مورد چگونه آن را احساس می کند به نیش می زنند به یک قطعه نامنظم رونده گوشت گاو در مقابل استیک. با وجود این واقعیت است که آنها همان منبع مواد سابق است پر جویدنی و خواسته که شما صرف برخی از زمان مسن تر استمناء هر لقمه—که به شما اجازه می دهد تا آن شور فانک به نشستن و گشودن در پالت خود را. در ضمن دومی مناقصه کمتر بد بو و بیشتر unctuous تقریبا ذوب پس از لحظه ای در زبان خود را. به عنوان کاپور توضیح میدهد: “بافت های مختلف در درون یک ظرف انتشار سلیقه های خود را در راه های مختلف در دهان ما.” اگر نیست آن را برای تشنجی و استیک را wildly متفاوت consistencies آنها می شود به مراتب بیشتر دشوار است برای تشخیص.

چرمی تشنجی و حتی custardy scrapple من می تواند اداره کند. اما چگونه این را توضیح دهد که چرا من عاشق ترین قارچ, اما فقط نمی تواند خفه کردن یک چوب گوش; یا چرا من دسر ایده آل این است که یک کاسه Chex نه بستنی ؟ با توجه به لیندا Bartoshuk, دکترا, یک روانشناس و بوشنل استاد علوم غذایی و تغذیه انسانی در دانشگاه فلوریدا supertasters یا مردم دنیا با بیش tastebuds ممکن فیزیولوژیکی بیشتر حساس به غذا mouthfeel. در راه همان است که آنها تجربه طعم شدت بیشتر, بنابراین بیش از حد آنها تجربه بافت به یک درجه بیشتر. یک supertaster است که نه تنها حساس به مواد غذایی تلخ (مانند کلم بروکلی و خاص قارچ یا قهوه) را درک غذایی چرب به دو برابر خامه از منظم taster خواهد شد.

علاوه بر این کاپور نشان می دهد که قدرت فرهنگی و اجتماعی و انجمن ها را در تنظیمات. “در چین و ژاپن و بافت های مختلف به ارزش بسیار بسیار بیشتری نسبت به غرب” او می نویسد: با استفاده از این محبوب ژاپنی اسنک فوق العاده جویدنی ماهی مرکب خشک به عنوان مثال. این مقایسه به آمریکا تصویر از “سالم” غذا (ترد و خام) و یا شاید چیزی که ما باور “فانتزی” مواد غذایی برای احساس مانند (ابریشمی و صاف مانند یک موس خوب). این بزرگتر فرهنگی و اجتماعی و انجمن های غیر قابل انکار سوخت شخصی ما بافت تنظیمات حتی اگر آنها در نهایت منجر به بیش از حد گسترده و گاهی نادرست—خصوصیات از مواد غذایی است.

من قطعا گناه اجازه می دهد بافت برای تحت الشعاع قرار دادن همه جنبه های دیگر از غذا با کمی فکر کردم با توجه به آنچه که من ممکن است از دست رفته در فرایند: یعنی نزدیکی این نوع خاص از ارتباط است که اتفاق می افتد تنها بیش از یک وعده غذایی. با وجود squeamishness من تلاش یکی از کاپور بافت آزمایش آخر این هفته (گزیده ای زیر)—تمرکز بر چگونه پیچ و تابدار مواد غذایی ممکن است احساس می کنم اما چقدر خوشمزه آن را به طعم و مزه. در اینجا به این امید که به زودی من slurping کاسه رامن—فنری چوب گوش و hairlike رشته فرنگی و همه با دوست پسر من.

از فروشگاه ما


Jellied

بافت اغلب ادغام را به یک دیگر و شکننده ترین jellied بافت ذوب می تواند به مایع بدون در نظر گرفتن اینکه آیا آنها در حال لرزان آلو ژله (ژله) و یا مجموعه ای آب درون یک پای گوشت. وجود دارد بسیاری از دیگر jellied بافت از جمله unctuous, ژلاتینی-بافت گوشت مانند گوشت خوک کشیده; ترد ابر گوش قارچ; لغزنده نشاسته کاساو یا مانیوک; یا متراکم آگار-آگار مجموعه شیرینی. حتی برخی از آستانه در جویدنی مانند مارشملو یا ترک لذت است. در تمام موارد و مراقبت مورد نیاز است که مطابق با ژله مانند بافت با غذاهای دیگر. مکمل نرم و مواد مورد نیاز در زمانی که ژله در حال رفتن به نوبه خود به مایع در دهان مانند lychees در یک سنبل ژله و متراکم تر-بافت تشکیل دهنده مورد نیاز در زمانی که غالب مواد غذایی و حفظ قوام آن مانند گوشت خوک کشیده, در یک نرم مستی.

بافت تست

یک خانه ساخته شده از ژله اما قبل از مخلوط کردن در ژلاتین را کنار بگذارند کمی از مایع است. یک بار این ژله را تعیین کرده است, مقایسه طعم و مزه و احساس طعم مایع به مجموعه ای ژله.

جویدنی

همانطور که با تمام بافت chewiness می تواند خوب یا بد بسته به چهار چوب. در یک تافی به عنوان مثال chewiness فوق العاده است به عنوان آن را به آرامی خود را منتشر خوشمزه کارامل اذوقه و نوشابه طعم اما chewiness از یک سیر-کره حلزون غیر قابل تحمل است برای کسی که دوست نداشتن غذا خوردن نرم تنان. جویدنی مواد تشکیل دهنده می توان به طولانی شدن یا برجسته طعم در یک ظرف. یک جویدنی پیتزا پایه برای مثال اجازه می دهد تا خوار برای لذت بردن از سلیقه های مختلف و بافت آن با شکوه در حالی که دلپذیری نوار از پوست پرتقال قندی در برش مارمالاد تاکید تلخ و شیرین طعم و مزه پرتقال از مارمالاد ژله. اما مزه و طعم تغییر طولانی مدت با mastication پس از آن عاقلانه به نظر نهایی طعم و بافت در هر ظرف در هنگام معرفی یک جویدنی عنصر.

بافت تست

را ساده برگر با گوشت گاو خرد شده و نمک و فلفل و کوره در کنار استیک گوشت راسته. مقایسه عطر و طعم و بافت دو.

سخت

برای اهداف این کتاب من از جمله ترد ترد و شکننده بافت در این رده است. در نگاه اول به سختی ممکن است به نظر می رسد یک مایوس کننده بافت در پخت و پز. اما در حد اعتدال درآورد-بافت عناصر می تواند اضافه کردن هیجان با معرفی کنتراست بافت و طعم است که منتشر می شوند در نرخ های مختلف را در یک ظرف. در میان شایع ترین استفاده از سخت-بافت مواد غذایی آجیل و سبزیجات ترد مانند هویج خام و کرفس. شکننده و بافت مواد غذایی مانند سبزی چیپس, filo شیرینی و کارامل می توانید اضافه کردن یک تعجب آور سبکی به یک ظرف در حالی که آمیزش بافت مانند چربی بیکن گوشت خوک, آمیزش و سرخ کرده وبرشته نان تست اغلب استفاده می شود به عنوان یک کنتراست بافت در غنی طعم غذاهای.

بافت تست

ارسال کرفس قلب در یخچال و فریزر خود را تا زمانی که آن را تبدیل bendy و سپس خوردن یک بنیادی در کنار یک, تازه, ترد, ساقه کرفس.

اقتباس کمی از بینایی و بویایی لمس طعم صدا یک راه جدید برای طبخ با سیبیل کاپور (غرفه کتاب).

به ما بگویید که چگونه آزمایش های رفت و در نظرات!

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>