بهترین راه برای ذخیره نان تازه

بیایید شروع کردن با این خبر بد: اگر یک قرص لاغر نان در مبارزه خود را—به معنی یک قرص بدون اضافه شدن چربی و یا شکر و مانند یک خمیر ترش بول, ciabatta, و یا یک قاب—آن را تنها در بهترین حالت آن برای چند روز پس از پخت ، بعد از 48 ساعت یا بیشتر نان از دست می دهد عطر و طعم و سخت تر می شود و خشک کن.

این نهاد شما را در مخمصه. یا شما می خورید کل یک قرص نان در دو روز (و نه آسان حتی برای hungriest از افراد مجرد) و یا شما به تماشای چیزی زیبا می میرند. یا قالب. یا کهنه.

یک واقعیت سرگرم کننده از طریق هارولد مک گی: بياتی نیست یک موضوع از دست دادن رطوبت. این مسئله از نشاسته انحطاط. بیشتر در اینجا.

فروشگاه داستان

How to Store Bread on Food52  

خبر خوب: شما می توانید زمان را متوقف و پس از دو روز. شما می توانید نان خود را به خرده نان یا مسدود کردن آن در برش برای نان تست و یا تبدیل آن به croutons برای panzanella (یا توقف آنها را برای آینده croutons). اگر همه چیز واقعا وخیم (دفعات بازدید: فوق العاده بیات) را pappa al pomodoro. این همه راه های زیادی برای مقابله با کهنه و تقریبا-نان بیات.

اما اگر شما در حال لجبازی و اصرار بر برگزاری بر روی نان خود را برای بیش از چند روز شما می خواهید برای ذخیره آن را به درستی. و اگر شما بخواهید در اطراف برای بهترین راه برای نگه داشتن خود را نان خوراکی شما دریافت خواهید کرد یک طیف عظیمی از پاسخ. حتی اگر شما بخواهید سه نانوا حرفه ای, شما به احتمال زیاد برای به دست آوردن سه پاسخ متفاوت است.

اجازه دهید بحث اول در مورد یخچال و فریزر برای یک ثانیه. این یک جای خوب برای نگه داشتن خود را, هویج, ترد, اما آن را به یک جای خوب برای نان خود را. علمی و نان را در واقع بیات سریع تر در یخچال و فریزر به دلیل دمای پایین. خوشبختانه شما برخی از گزینه های بهتر.

بهترین راه برای ذخیره نان

یک سرامیک نان جعبه اجازه می دهد تا ایده آل برای گردش هوا: فقط به اندازه کافی برای نگه داشتن نان خود را مرطوب و بدون خشک کردن. اگر شما لازم نیست که فضا برای یک (یا احساس نمی مانند خرید یک) نگران نباشید. ترین low-tech روش برای نشستن نان خود را بر روی یک تخته چوبی برش به سمت پایین; این را نگه می دارد در معرض خرده از خشک کردن.

How to Store Bread on Food52

شما همچنین می توانید از همان روش با یک کیسه کاغذی. این محافظت بهتر از قرص نان خود را و اجازه می دهد برای گردش هوا خوب معنی که پوسته خود را نمی توانید نرم. برخی از افراد ادعا می کنند که یک قرص نان ورقه شده ذخیره می شود برش به سمت پایین در یک کیسه کاغذی خواهد ماند تازه ترین. نتایج ما در این یک مخلوط شده اند.

How to Store Bread on Food52

اگر شما می خواهید برای جلوگیری از بياتی در همه هزینه ها با کیسه های پلاستیکی—این چیزی است که نانوا در King Arthur Flour نشان می دهد. مطمئن شوید که برای دریافت به عنوان بسیاری هوایی وجود دارد که ممکن است قبل از آب بندی. پوسته خود را نرم خواهد شد اما خود نان خشک نخواهد شد و یا سخت شدن قبل از موعد مقرر. را تشکیل می دهند به صورت ناخواسته نرمی با toasting. آن را می سازد همه چیز بهتر است.

و در آخر توجه داشته باشید در باگت: پس از یک روز آنها فقط برای crostini یا خنده دار صحنه عکس. پس از برش و توقف قبل از همه چیز به نوبه خود در جنوب و یا به اشتراک گذاری با یک دوست.

در پایان روز اگر شما یک استراتژی است که برای شما کار می کند با تمام معنی آن را نگه دارید. و به اشتراک گذاری آن را با ما در نظرات.

چند Bready دستور

بدون خمیر نان خمیر ترش

این wildly محبوب در ریف جیم Lahey کلاسیک بدون ورز فرمول خواستار خمیر ترش استارت به جای تجاری مخمر. نرم افزار نکته: برای حتی crispier پوسته خود را در قرص نان گرم خالی هلندی اجاق گاز یا قابلمه قبل از اضافه کردن خمیر.

قوم و خویشی شیر نان

یکی از ما بالا-ده دستور العمل های محبوب ترین از همه زمان ها (به طور جدی) این جادویی کرکی فوق العاده مناقصه شیر نان دستور العمل استفاده می شود می تواند تمام انواع از راه—از ساندویچ نان تست فرانسوی. حتی بهتر است قرص با هم می آید نسبتا به سرعت: کمتر از چهار ساعت از آغاز تا پایان.

دارچین چرخش نان

نویسنده کتاب آشپزی الکساندرا استافورد مورد علاقه راه برای لذت بردن از این رایحه دارچین-swirled نان ؟ تست و سپس slathered با کره و یک نم شکر. (و ما باید اعتراف که برای تلفن های موبایل زیبا رفو بزرگ است.)

صرف دانه و گیاه گندم نان

اگر شما به دنبال یک دستور است که کمک خواهد کرد که شما در رسیدن به نانوایی به سبک نان در خانه نگاه هیچ بیشتر از این ترد گندم نان با نرم و جویدنی ، فقط یک چیز در ذهن داشته باشیم هنگامی که ساخت آن: شما احتمالا وسوسه می شود به اندک اندک خوردن در یک برش مستقیم از فر اما نیاز به خنک برای حداقل یک یا دو ساعت برای کمک به تکمیل فرآیند پخت.

ادوارد لی پاپ کورن نان

“این است که تنوع نان ذرت است که نور و دیوانه و دلتنگ” می نویسد: آشپز ادوارد لی از اذوقه و نوشابه پاپ کورن نان که او می افزاید: بهترین خدمت هنگامی که آن را هنوز هم خوب و گرم است.

به ما بگویید: آیا شما فروشگاه خود را نان ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>