یک کمی بزرگ دستور العمل کوچکترین-امکان لیست مواد تشکیل دهنده و بزرگ همه چیز: عطر و طعم خلاقیت وای عامل. Psst—ما به حساب نمی آوریم و آب و نمک و فلفل سیاه و برخی چربی ها (به طور خاص 1/2 فنجان یا کمتر از روغن زیتون و روغن نباتی و کره) از آنجایی که ما در حال حدس زدن شما باید آن پوشش داده شده است. امروز ما در حال اجازه دادن به مارچوبه رهبری راه.


اگر شما تا کنون به عنوان خوانده شده این سایت در تابستان شما در حال حاضر می دانیم که کارکنان ما پر است از گوجه فرنگی ساندویچ superfans. ما سعی کرده ایم آن را با سرخ شده با پنیر پرولون خوش شانس و تخم مرغ و بیکن aioli و چسبناک بری. اما اگر من صادق بودن مورد علاقه من ساندویچ گوجه فرنگی به سختی نیاز به یک دستور غذا—هر چند ما یکی—فقط گوجه فرنگی و مایونز و نان تست.

البته آن را وسوسه انگیز برای اضافه کردن انواع شکوفا: slivers از آووکادو, تافتز شوید, نم نم باران از روغن زیتون و کمی فلفل قرمز پرک. اما حقیقت این است که نان به همراه سس مایونز به علاوه فصلی تولید و خوشمزه منحصر به فرد تمام خود را در آن.

گوجه فرنگی دارای مزیت است زیرا آنها ذاتا آبدار. پس از برش به آنها تراوش بیش از همه خود توست که خوشبختانه نوشیدنی آن را در راه شما می خواهم chug آب پس از اجرا.

اما این بدان معنا نیست که شما باید خود را محدود ماجراهای در نان-مایو وعده های غذایی فقط به گوجه فرنگی. سعی کنید آبکی خیار یا تربچه گوشتی فلفل بو داده یا ترشی کنگر فرنگی حتی جیر جیر blanched لوبیا سبز. یا من بهار مورد علاقه مارچوبه.

Stalky و روح این ماده نمی چسبد اطراف ، همه به این دلیل بیشتر به آن را نشان می دهد خاموش و بی پیرایه. بیشتر به سادگی شما می توانید انجام آنچه ما کمک ابرا Berens (آیا شما سعی او دوغ و لوبیا هنوز؟) آیا هر بهار:

“من ربوده بلند و باریک ساقه از جعبه و هل را به دهان من شن و ماسه و تمام. در این مراسم” او می نویسد: در کتاب آشپزی خود را Ruffage.

برای هر کسی که در نزدیکی یک مارچوبه پچ—من و شاید شما—ما هنوز هم می تواند همان به اشتراک گذاشتن ساده و تقریبا به عنوان به سرعت. فقط مارچوبه رنگ پریده در آب شور و شمع آن را در خفه توست. چند چیز در ذهن نگه دارید در طول راه:

از فروشگاه ما

اگر شما به درستی فصل آب هیچ نقطه ای وجود دارد. اندازه گیری لازم نیست تا زمانی که شما نگه داشتن این نسبت در نظر داشته باشید: 1 قاشق غذا خوری نمک کوشر به 1 لیتر آب است. هدفمند ادویه باعث می شود blanched مارچوبه, طعم, زنده, شادتر, مارچوبه-ier. (برعکس undersalted آب بازده گیاهی که فاقد اعتماد به نفس است.)

بهتر است نان بهتر ساندویچ. این می رود بدون گفت. چیزی seedier, grainier یا sourer ارائه خواهد شد ستون فقرات قوی به تمام springiness. که گفت:, اگر شما قادر به دسترسی به مورد علاقه خود را به شیرینی این روز (me too), در اینجا یک راه برای سازش—toastier نان بزرگتر عطر و طعم. یا برای اعتبار اضافی خود را (برای مبتدیان و کارشناسان به طور یکسان این یک محل عالی برای شروع). به تازگی من شده است پخت نان در تعطیلات آخر هفته و هنوز برای پیدا کردن یک راه بهتر برای باز کردن از پیچ.

هیچ در خانه سس مایونز لازم نیست. (اما اگر شما می خواهید برای رفتن برای آن!) وقتی که می آید به مارک دوک است بهترین اگر شما از من بپرسید (و یا اگر شما بخواهید کارکنان ما تست طعم و مزه). که گفت: من از طرفداران ترین فروشگاه مارک های که نمی عبارتند از: قند و شکر—نه چون من دوست ندارم شکر (من عاشق شکر) فقط به خاطر اینکه من دوست ندارم شکر در مایو. هر آنچه که شما انتخاب کنید, استفاده از یک عمومی ، بر خلاف دیگر ساندویچ کالاهای اساسی—بگو: کباب گوشت گاو و یا درمان سالامی—مارچوبه است که ذاتا سازمان ملل متحدچرب و به نوبه خود اشتیاق چیزی غنی است.

کمی سرکه یا آب لیمو می رود راه طولانی. مارچوبه فقط در مورد هر گونه گیاهی, مزایای از یک چلپ چلوپ از چیزی اسیدی. سرکه شراب سفید مورد علاقه من است اینجا, اما دیگر خنثی میوه ای سرکه ها مانند برنج یا شری خواهد بود فقط به عنوان تورم. لیمو نیز خوب است.

مانند یک ساندویچ گوجه فرنگی, این کثیف امر است. مبارزه با آن نیست. خرده نان را روی خود, تراش (آیا شما پوشیده نیست sweatpants?). Vinegary مایو خواهد شد بیش از همه مچ دست خود را. شاید نیزه مارچوبه را در یک اجرا برای آن است. فقط آن را انتخاب کنید تا از روی میز و خوردن آن به هر حال.

این پست شامل محصولات به طور مستقل انتخاب شده (و عاشق) ما ویراستاران و نویسندگان. به عنوان یک آمازون, دانشیار, Food52 را بدست آورده یک کمیسیون وابسته در مرحله مقدماتی خرید از محصولات ما به لینک.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im