بهترین نرم کننده آب سخت به آب

نگه داشتن وسایل خود را از عملکرد و لوله کشی خود را عاری از مواد معدنی ساخت تا با یک نرم کننده آب.

BobVila.com و شرکای آن ممکن است کسب یک پورسانت اگر شما خرید یک محصول از طریق یکی از لینک های ما.

Best Water Softener

عکس: depositphotos.com

نیاز به یک نرم کننده آب می تواند به رسمیت شناخته شده توسط تعداد کمی از علائم شایع از جمله گچی فیلم بر روی ظروف پس از شستشو ذخایر معدنی و ساخت مقیاس در آب لوله ها و سر دوش و اثرات بهداشتی مانند خشکی پوست و مو پس از دوش گرفتن. نرم کننده آب فواید بسیاری دارد و حذف سنگین مواد معدنی مانند کلسیم و آهن و منیزیم از آب روان به خانه خود را RV و یا نقطه از استفاده از سایت.

بهترین نرم کننده آب کار یا نقشه کشی سنگین مواد معدنی از آب با استفاده از یک فرآیند به نام تبادل یونی و یا خنثی سازی این مواد معدنی به طوری که آنها قادر به اتصال با هم باقی می ماند و محلول در آب است. محصولات زیر نشان دهنده برخی از بهترین نرم کننده آب موجود در خود را در دسته بندی های مربوطه.

 1. بهترین کلی: AFW فیلتر آهن Pro 2 ترکیب نرم کننده آب
 2. نفر دوم: Fleck 5600SXT 64,000 دانه نرم کننده آب
 3. بهترین بنگ برای جفتک انداختن: iSpring ED2000 کل خانه الکترونیکی Descaler
 4. ارتقا انتخاب کنید: DuraWater 64 k-56sxt-10al 64,000 دانه نرم کننده آب
 5. نمک بر اساس انتخاب: Fleck 5600SXT 48,000 دانه نرم کننده آب
 6. نمک انتخاب کنید: وات برتر OneFlow + نمک تصفیه سیستم
 7. مغناطیسی انتخاب کنید: YARNA خازنی الکترونیکی آب Descaler سیستم
 8. قابل حمل انتخاب کنید: بر روی بروید OTG4-DBLSOFT 16,000 دانه RV نرم کننده آب
Best Water Softener

عکس: depositphotos.com

انواع نرم کننده آب

وجود دارد چهار نوع اصلی از نرم کننده آب: نمک مبتنی بر نمک دو مخزن و آب مغناطیسی نرم کننده. یکی از محبوب ترین و موثر ترین نمک است مبتنی بر نرم کننده.

نمک مبتنی بر نرم کننده آب

نمک مبتنی بر نرم کننده آب هستند شایع ترین استفاده از سیستم های. آنها می آیند در اندازه های مختلف و مناسب برای فقط در مورد هر خانه از rv ها به قصرها. هزینه این نرم کننده آب به طور کلی می افتد بین مقرون به صرفه مغناطیسی نرم کننده و گران تر نمک زدایی.

نمک مبتنی بر نرم کننده آب کار از طریق یک سیستم تبادل یونی که در آن سنگین مواد معدنی موجود در آب مانند کلسیم و منیزیم کشیده شده به رزین درون نرم کننده و پس از آن برای رد و بدل یون های سدیم (نمک). این نرم کننده در دسترس نباشد حذف سنگین مواد معدنی از آب خود را به بازگشت به آب سالم از حالت بی طرفی که به شما آسیب نمی زند و لوازم لوله ها و یا پوست. در حالی که آنها اضافه کردن نمک به آب آن است که چنین یک مقدار کوچک است که آن را اغلب می رود خود خسته شده اید.

حرکت نزولی در این نرم کننده است که با بار مثبت شارژ یون های سدیم در رزین فراموش اجرا و رزین و سپس نیاز به شارژ با نمک. برای بسیاری از خانه های این باید انجام شود در مورد یک بار در هفته. این نرم کننده آب نیز بسیار بزرگتر از نمک یا مغناطیسی به منظور ذخیره آنها را به یک انتخاب اشتباه اگر شما لازم نیست که فضای زیادی است.

نمک تصفیه آب

به عنوان نشان داده شده توسط نام خود را بدون نمک آب نرم کننده استفاده نمی نمک به حذف سنگین مواد معدنی از آب خود را. آنها را حذف کنید سنگین سپرده در همه. نمک زدایی باید چیزی به نام قالب کمک تبلور (TAC) سیستم با استفاده از پلیمر دانه که نگه میکروسکوپی nucleation سایت. هنگامی که سنگین مواد معدنی متصل به سایت های آنها شروع به فرم به کریستال از طریق خنثی سازی فرایند. پس از تاسیس, کریستال جدا و نه باند به هر چیزی جلوگیری از ساخت و پوسته پوسته شدن از آب سخت.

نمک تصفیه آب تمایل به هزینه بیشتر در ابتدا اما گذشته برای حدود سه سال بدون برق و یا شارژ مورد نیاز است. این مدل ها نیز کوچکتر از نمک-سیستم های مبتنی بر, به طوری که آنها می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کوچک تا بزرگ به اندازه خانه و بدون موضوع است. اما آنها ممکن است مبارزه با سطح بسیار بالایی از آب سخت و خانواده ها با بالاتر از میانگین استفاده از آب است.

Dual-مخزن تصفیه آب

دو مخزن آب نرم کننده نمک است مبتنی بر نرم کننده با دو رزین مخازن. این مخازن تابع را در همان راه به عنوان یک مخزن نمک مبتنی بر نرم کننده به جز زمانی که یک مخزن است که در بازسازی چرخه تانک دیگر است که هنوز هم ارائه آب نرم به خانواده.

دو مخزن نرم کننده لازم نیست برای اکثر خانه ها و با توجه به اندازه آنها می تواند چالش برانگیز را نصب کنید. آنها همچنین حمل یک برچسب قیمت بالاتر نسبت به سبک های دیگر و نیاز به شارژ می شود. اما دو مخزن آب نرم کننده می تواند رسیدگی بیشتر آب در بازسازی چرخه و هرگز اجرا از آب نرم.

مغناطیسی تصفیه آب

مغناطیسی و یا الکتریکی تصفیه آب بزرگ برای فضاهای کوچک به عنوان آنها بر روی لوله های آب و تقریبا هیچ فضایی در همه. شما نمی نیاز به برش به خط آب از آنها استفاده کنید اما مدل های خاصی را به سیمی به خانه خود را در سیستم های الکتریکی.

این نرم کننده آب را حذف سنگین مواد معدنی از آب است. آنها کار را با استفاده از یک میدان مغناطیسی برای نوار های منفی یا مثبت یونهای سنگین از مواد معدنی برای خنثی کردن آنها. هنگامی که آنها دیگر مثبت یا منفی شارژ, مواد معدنی نمی تواند پیوند به یکدیگر است. به جای آنها باقی می ماند به طور کامل محلول در آب است.

اگر شما به دنبال یک راه حل مقرون به صرفه به نور یا متوسط آب سخت مسائل از ذهن نیست در برخورد با یک سیستم الکتریکی اتصال سپس مغناطیسی نرم کننده آب هستند بهترین گزینه است.

چه به نظر در هنگام خرید نرم کننده آب

قبل از انتخاب یک نرم کننده آب برای خانه شما را چند دقیقه به خودتان آموزش خرید مهم ترین ملاحظات در ذهن نگه دارید.

ظرفیت

آب سختی یا نرمی است که اندازه گیری با استفاده از دانه در هر گالن (gpg) که در آن یک دانه برابر با 0.002 اونس کربنات کلسیم حل شده در 1 گالن آب.

 • 0-3 gpg در نظر گرفته شده است آب نرم.
 • 3.5-7 gpg متوسط محسوب می شود و ایده آل است.
 • >7.5 gpg است که به عنوان سخت آب و شما باید درمان آن را با یک نرم کننده آب.

یک نرم کننده آب ظرفیت اندازه گیری دانه ها در هر هفته است که واحد می تواند اداره کند قبل از نیاز به پر.

کوچک تصفیه آب با آمدن هفتگی دانه ظرفیت 16,000, 24,000 و 32,000. اینها ایده آل برای rv ها و آپارتمان ها و خانه های کوچک.

متوسط و نرم کننده آب را دانه ظرفیت 40,000, 48,000 و 64,000. با استفاده از این مدل برای متوسط تا بزرگ خانواده.

برای خانواده های بزرگ مسکونی و برخی از تجاری و یا استفاده های صنعتی تصفیه آب با دانه ظرفیت 80000 و 100,000 مناسب ترین هستند.

نگه داشتن در ذهن است که سخت تر از آب خود را بیشتر غلات سیستم نیاز به رسیدگی است. یک 40,000 دانه سیستم خواهد کار بسیار متفاوت با 3 gpg آب در حال اجرا را از طریق آن و سپس اگر آن را به حال 10 gpg آب برای مدیریت.

موجود منطقه

نمک مبتنی بر دو تانک و حتی برخی از نمک تصفیه آب می تواند تا مقدار زیادی از فضای. شما نیاز به اندازه گیری منطقه ای که در آن نرم کننده آب نصب خواهد شد و مقایسه آن را به کارخانه سازنده و نصب و راه اندازی مشخصات اگر شما نگران در مورد فضا. این بهترین وسیله برای خانه های بزرگ است.

بیشتر نمک-رایگان نرم کننده آب های کوچکتر از نمک مبتنی بر مدل است. آنها نصب شده به طور مستقیم در خط آب و آویزان کردن تنها 1 یا 2 پا بسته به نام تجاری. این سبک است که مناسب برای کوچک و متوسط و یا بزرگ خانه.

در اندازه شبیه به نمک زدایی قابل حمل نمک مبتنی بر نرم کننده آب هستند گزینه جایگزین برای خانه های کوچک و یا rv ها ترجیح می دهند که یک نمک مبتنی بر مدل برای حذف فلزات سنگین به طور کامل.

مغناطیسی نرم کننده آب را با کمترین مقدار از فضا و شما می توانید نصب کنید و بدون برش به لوله کشی خود را. به طور معمول کوچکتر این نرم کننده می توان نصب شده به طور مستقیم بر روی لوله و دخالت نمی خود را با فضای طبقه. این نرم کننده هستند و بهترین گزینه برای صرفه جویی در فضا در خانه های کوچکتر ها و rv ها و یا آپارتمان.

شیر بای پس

یک شیر کنترل جریان آب از طریق یک لوله بستن و یا باز کردن در زمانی که لازم است. یک شیر بای پس با این نسخهها کار در همان راه به عنوان یک به طور منظم شیر اما هدف خود را هنگامی که با استفاده از یک نرم کننده آب است برای منحرف کردن جریان آب دور از نرم کننده دادن به شما دسترسی به آب سخت در حال اجرا را به خانه.

اگر شما به تازگی خریداری یک نرم کننده آب این ویژگی ممکن است به نظر می رسد بی معنی. اما یک شیر بای پس می تواند به شما صرفه جویی در وقت و پول خود را جلوگیری کننده آب از استفاده بیش از حد نمک یا انرژی برای نرم کردن آب مورد استفاده برای آبیاری چمن و یا شستشو عرشه.

برای کسانی که اهداف شما می توانید با استفاده از شیر بای پس برای منحرف کردن جریان آب در اطراف نرم کننده و بازگشت به لوله های خود را. پس از تکمیل فقط شیر بای پس و بازگرداندن جریان آب از طریق خود نرم کننده.

بازسازی چرخه

نمک مبتنی بر نرم کننده آب باید احیا شده و یا تجدید زمانی که محتوای نمک اجرا می شود. این را می توان تنظیم با استفاده از یک محفظه سیستم و یا با بهنگام سیستم.

 • محفظه آب نرم کننده کار شمارش گالن آب است که از طریق عبور آب نرم کننده و به طور خودکار تجدید در صورت لزوم. این سیستم فوق العاده برای خانه های تعطیلات و یا خانه با دوره های طولانی استفاده نامناسب از آنجا که سیستم فقط بازسازی هنگامی که آن را به.
 • بهنگام نرم کننده آب را در مجموعه ای به طور خودکار بازسازی نمک درون نرم کننده در زمان تعیین شده. این نرم کننده اجازه می دهد برای کنترل بیشتر بر برنامه ریزی بازسازی خواهد شد اما استفاده از نمک بیشتر از لازم است اگر بازسازی فواصل بیش از حد کوتاه است. این سیستم همچنین می تواند در نتیجه سخت عبور آب از طریق لوله های خود را اگر بازسازی فواصل بسیار طولانی است.

ما تراکم بالا

ما انتخاب کرده ایم زیر بر اساس مشتری بالا تایید کلی اثر در دسترس بودن و محبوبیت آنها را بهترین نرم کننده آب را در دسته بندی های مربوطه.

Best Water Softener IronPro

عکس: amazon.com

1. بهترین کلی: AFW فیلتر آهن Pro 2 نرم کننده آب

این AFW فیلتر آهن Pro 2 نرم کننده آب با استفاده از یک آهن فیلتر و نرم کننده آب ترکیب سیستم برای حذف آهن و گوگرد منگنز رسوب شن و ماسه و کلسیم و منیزیم است. فلز فیلتر شده است با استفاده از منحصر به فرد مش رزین فیلتر و شامل یک دستگاه برای تست برای محتوای آهن در تامین آب خود را.

آب نرم کننده دارای یک 64,000-دانه ظرفیت ساخت آن را ایده آل برای خانواده بزرگ و سطح بالایی از آب سخت. شامل شیر بای پس به طور موثر جدا کننده آب در حالی که باغبانی در حالی که محفظه بازسازی سیستم باعث می شود آن را ساده برای حفظ آب نرم تولید. اما نگه داشتن در ذهن است که آن نمک است مبتنی بر نرم کننده آب و در 120 پوند آن نیست ،

Best Water Softener Fleck

عکس: amazon.com

2. نفر دوم: Fleck 5600SXT 64,000 دانه نرم کننده آب

این سنگین نمک مبتنی بر نرم کننده آب وزن آن 180 پوند است اما ارزش فضای مورد نیاز برای فیلتر کردن به 64,000 gpg از آب خود را در یک هفته. این Fleck 64 K دانه نرم کننده آب می آید با دسترسی به, Pentair اسکن و خدمات نرم افزار است که به شما می دهد دقیق پیکربندی اطلاعات فنی اسناد و اطلاعات در مورد قطعات یدکی و کامل عیب یابی دستی.

این محفظه بازسازی سیستم می تواند برنامه ریزی شده با استفاده از کنترل دیجیتال سر خود را با توجه به روزانه یا هفتگی نیاز دارد بدون هیچ گونه نگرانی در مورد اضافه کردن بیش از حد یا خیلی کم نمک به سیستم. در حالی که این نرم کننده ساخته شده است برای حذف آهن از آب خود را, این است ایده آل برای خانه های بزرگ و موثر نرم آب با حذف کلسیم و منیزیم است.

Best Water Softener iSpring

عکس: amazon.com

3. بهترین بنگ برای جفتک انداختن: iSpring ED2000 کل خانه الکترونیکی Descaler

این iSpring ED2000, نرم کننده آب مغناطیسی است که یک راه حل مقرون به صرفه برای درمان مقیاس ساخت در و لوازم در لوله ها و حمام های. اما مانند همه مغناطیسی تصفیه آب, آن را حذف سنگین مواد معدنی از آب تا لباس هنوز هم ممکن است از رنج می برند زودرس محو شدن.

2-پوند نرم کننده است که به راحتی نصب بر روی انواع لوله ها شامل لوله های PEX و پی وی سی با بسته بندی دو آنتن کابل از نرم کننده آب در اطراف لوله های آب و سپس اتصال این واحد به یک پریز برق. این خنثی آب نیست و فقط جلوگیری از مقیاس ساخت; آن شکسته موجود در رسوبات را به خانه خود را تمیز نگاه و احساس.

Best Water Softener DuraWater

عکس: amazon.com

4. ارتقا انتخاب کنید: DuraWater 64 k-56sxt-10al 64,000 دانه نرم کننده آب

با وجود اختلاف قیمت این 64,000-دانه ظرفیت آب نرم کننده آن است که یک سرمایه گذاری عالی برای یک خانواده. نمک مبتنی بر نرم کننده آب حذف, منیزیم, کلسیم, و حتی اثری از آهن برای حفاظت از لوله های خود را, لباس و مو از آب سخت.

یک صفحه نمایش LCD دیجیتال با صفحه لمسی کنترل کننده آب اجازه می دهد شما را به سفارشی کردن محفظه بازسازی سیستم خود را با توجه به برنامه هفتگی. صفحه نمایش نیز می تواند مورد استفاده برای نمایش کدهای خطا مفید برای عیب یابی. واحد وزن آن 140 پوند و شامل یک شیر بای پس و آموزش نصب و راه اندازی به صورت دستی DIYers.

Best Water Softener Fleck 48000

عکس: amazon.com

5. نمک بر اساس انتخاب: Fleck 5600SXT 48,000 دانه نرم کننده آب

مثل همه نمک مبتنی بر نرم کننده آب های Fleck 5600SCT نمک مبتنی بر آب با استفاده از نرم کننده تبادل یونی برای حذف کلسیم و منیزیم از آب خود را با عرضه قابل توجه اثر است. این یک 48,000-دانه ظرفیت برای درمان متوسط تا بزرگ خانواده و وزن آن در حدود 80 پوند, که, کامل, پس از آن ممکن است نیاز به برخی از floorplanning قبل از نصب و راه اندازی.

آب نرم کننده همراه با شیر بای پس بنابراین شما نمی اتلاف نمک شما نیاز به مراقبت از چمن. این محفظه بازسازی سیستم قابل برنامه ریزی با استفاده از صفحه نمایش ال سی دی بنابراین سیستم تنها بازسازی رزین در برنامه خود را.

Best Water Softener OneFlow

عکس: amazon.com

6. نمک انتخاب کنید: وات برتر OneFlow + نمک تصفیه سیستم

وات برتر OneFlow + نمک-رایگان نرم کننده آب آلودگی آب سخت با استفاده از یک تاک سیستم را به خود جلب سنگین معدنی است. سپس آن ها را خنثی تبدیل به ضرر غیر فعال کریستال ذرات در آب کاهش رسوب در وسایل. علاوه بر این, آن را کاهش می دهد آینده در مقیاس ساخت تا با جلوگیری از مواد معدنی از اتصال به هر چیز دیگری.

این 15 پوند آب نرم کننده استفاده نمی کند برق و یا نمک اما نیاز به جایگزینی کارتریج یک بار در هر سه سال به نگه داشتن کار به طور موثر. در حالی که آن را با قیمت بالاتر از مقایسه نمک مبتنی بر گزینه های آن است که عملا تعمیر و نگهداری رایگان پس از نصب و راه اندازی بنابراین شما لازم نیست که به نگرانی در مورد نظارت بر نمک سطوح.

Best Water Softener YARNA

عکس: amazon.com

7. مغناطیسی انتخاب کنید: YARNA خازنی الکترونیکی آب Descaler سیستم

این نرم کننده آب با استفاده از پالس مغناطیسی برای خنثی کردن سنگین مواد معدنی به عنوان آنها را از طریق لوله آب. در انجام این کار, مواد معدنی تبدیل به کریستال و نه پیوند با هر چیزی جلوگیری و کاهش رسوب ساخت تا در سیستم آب خود را.

به طور معمول مغناطیسی نرم کننده آب هستند و تنها مناسب برای کوچک تا متوسط خانوار هنوز Yarna خازنی مغناطیسی نرم کننده آب دارای آن است که قادر به درمان آب سخت در هر اندازه خانوار و کوچک آپارتمانی تا 20 واحد است. ساده نصب و راه اندازی فقط نیاز به شما برای قرار دادن نوارهای پالسی در اطراف هر نوع لوله آب و پلاگین واحد به نزدیکترین پریز برق. در حالی که آن را به قیمت بالاتر از بسیاری از آب مغناطیسی کننده آن است که هنوز هم مقرون به صرفه تر از متوسط نمک و یا مبتنی بر نمک-رایگان نرم کننده ساخت آن را ایده آل برای هر سخت آب موضوع است.

Best Water Softener On The Go

عکس: amazon.com

8. قابل حمل انتخاب کنید: بر روی بروید OTG4-DBLSOFT 16,000 دانه RV نرم کننده آب

طراحی شده برای حمل بر روی بروید Portable نرم کننده آب است و یک انتخاب عالی برای RV زیادی قایق کوچک و یک یا دو نفر و یا یک آپارتمان. شامل شلنگ اجازه می دهد تا شما را به اتصال مستقیم به شیر آب یا اردوگاه تامین آب برای دسترسی سریع به آب نرم برای تمیز کردن و نوشیدن و استحمام است.

در نظر گرفته شده برای قابل حمل, قابلیت, شن و ماسه بر اساس نرم کننده آب می توان به شارژ با استفاده از جدول ساده نمک. این فوق العاده است چرا که 16,000 دانه ظرفیت نیاز مکرر شارژ با استفاده منظم. اما با کاهش اندازه شما همچنین قیمت پایین تر این گزینه راحت تر در کیف پول.

مزایای استفاده از داشتن یک نرم کننده آب

خرید نرم کننده آب است یک گزینه بسیار عالی برای خانه با نور های سنگین در آب سخت ساخت تا به دلیل آن را به شما صرفه جویی در پول در دراز مدت. آب سخت می تواند لوله را مسدود لوله ها به نشت و کوتاه شدن زندگی خود را مبتنی بر آب لوازم.

سنگین مواد معدنی موجود در آب سخت هستند سخت در غذاهای خود را, لباس, پوست و مو. آنها جلوگیری از نفوذ رطوبت در پوست و مو, در حالی که همچنین محو شدن رنگ پر جنب و جوش از لباس در طول چرخه شستشو. ظروف از ماشین ظرفشویی به دنبال گچی یا خال خال و اغلب نیاز به rewashed دوباره با دست.

یک نرم کننده آب حل تمام این مسائل با جلوگیری از سنگین مواد معدنی از اتصال و یا جریان از طریق آب است. با نرم شده و آب و رطوبت و بازگشت زندگی به پوست و مو. همچنین مانع از لباس خود را از لباس و ظروف به دنبال و احساس پاک است که کاهش در زمان تمیز کردن خود را. برای خانه با مسائل مربوط به آب از یک نرم کننده می تواند:

 • صرفه جویی در شما پول در طول زمان
 • شما را با تمیز کننده مو و پوست نرمتر
 • روشن و نرم کردن لباس ها
 • تمیز کردن ظروف بهتر
 • کاهش زمان صرف تمیز کردن

سوالات متداول در مورد جدید خود را با نرم کننده آب

اگر شما هنوز هم مطمئن نیستید در مورد خرید جدید, نرم کننده آب را در نظر بگیرید این پرسش های متداول و پاسخ های خود را.

س: چگونه می توانم به شما پاک کردن یک نرم کننده آب?

برای پاک کردن یک نرم کننده آب, آغاز آزادسازی همه آب و نمک از مخزن و دفع آنها. سپس آب نمک شبکه از پایه مخزن و تنظیم آن را کنار گذاشته است. استفاده از آب ولرم و صابون طولانی به کار گرفته برس اسکراب مخزن داخلی و سپس با آب بشویید.

پس از شستشو با استفاده از یک مخلوط 1/4 فنجان سفید کننده خانگی و 2 تا 3 گالن آب برای پر کردن مخزن. این مخلوط باید نشستن به مدت حداقل 15 دقیقه برای کشتن هر گونه میکروارگانیسم ها. شستشو مخزن یک بار دیگر و پس از آن جایگزین آب شور, شبکه های دوباره پر کردن با آب و پر کردن آن با نمک.

Q. آیا امن برای نوشیدن آب از یک نرم کننده آب?

آن را بی خطر است برای نوشیدن آب از یک نرم کننده آب اگر تنها آلاینده ها در حال سخت شدن مواد معدنی است. آب نرم کننده حذف خواهد شد سخت شدن مواد معدنی و یا خنثی کردن آنها به طوری که آنها نمی تواند متصل به هم. اما یک نرم کننده آب نیست آب فیلتر و نمی خواهد حذف هر گونه ذرات مضر. به این ترتیب تنها باید متکی به نرم کردن آب تصفیه آن است.

Q. آیا نرم آب برای لوله های مسی?

نرم آب است آب است که فاقد مواد معدنی است. با توجه به این دولت آن را به قرعه کشی در مواد معدنی از unlined لوله های فلزی مانند مس و در طول زمان می تواند باعث هول نشت.

آب نرم تولید شده است که آب سخت اجرا می شود از طریق یک نرم کننده. آب نرم شده قبلا فراوانی از مواد معدنی و برگردانده شده است به یک دولت بی طرف. آن نه نیاز دارد و نه می خواهد مواد معدنی است. آن را کاملا امن برای لوله های خود را.

بیشتر از باب ویلا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>