2-عنصر سمت جنوب ظرف است که نیاز به هیچ نمک

هر هفته در نابغه ی دستور غذاها—اغلب با کمک شما!—Food52 مدیر خلاق و مادام العمر نابغه-شکارچی کریستن Miglore است کشف دستور العمل های است که تغییر راه شما طبخ.


اگر شما فکر می کنم scallions صرفا به عنوان یک چاشنی یا ادویه شما در یک جای زندگی-تغییر جای تعجب است.

زیرا هنگامی که شما می دانید راز خود را, شما قادر خواهید بود به طبخ آنها را به عنوان یک شیرین, سبز, سبزیجات, بریزید, هنوز هم-بسیار گرم و در کنار خامه ای لوبیا یا ترد مرغ یا تخم مرغ نیمرو—در پنج دقیقه به سختی برداشته داشتن یک چاقو تنها با یک ماده دیگر در دست است.

Your new 5-minute side dish.
جدید خود را 5 دقیقه در ظرف سمت. عکس کریستن Miglore

من برای اولین بار روشن در این دستور هنگامی که ما آغاز شده quarantining در خانه در مارس زمانی که همه چیز را در مورد ما واقعیت جدید بود ترک من frazzled و از دست داد. دوباره خواندن ادنا لوئیس برک آوت 1974 کتاب اشپزی طعم و مزه از کشور, پخت و پز قبل از خواب هر شب یک مومیایی. (1)

صدای او برازنده است و روشن او به عنوان توصیف شاد ریتم زندگی در جامعه کشاورزی که در آن او بزرگ شده, Freetown, ویرجینیا—پس از نام پدر بزرگ او و دو نفر دیگر که تاسیس آن به تازگی از اموال برده داری. هر دستور العمل و منوی در این کتاب هر دو برای جشن اعیاد و روزمره suppers است بسته به فصل و هر آنچه که در حال رشد بود و سایه زنی و درمان.

او کتری Scallions که به نظر می رسد به عنوان بخشی از منوی به نام “اوایل تابستان شام”—سرخ کرده با گوشت گوساله, کلیه, قاشق, نان, سالاد سیمپسون کاهو و جوان چغندر تاپ, توت فرنگی و خامه و کیک اسفنجی—در ذهن من گیر, در بخشی به دلیل سهولت و نادر تجلیل از scallions در کل خود را در فرم. اما شاید حتی بیشتر به دلیل ادنا لوئیس’ قطعی نهایی جمله: “بدون نمک یا فلفل مورد نیاز خواهد بود.”

انباشت اشیاء بدست آمده در یک دیگچه تنها با فوم کره و آب هنوز هم چسبیده از شستشو با scallions به سرعت بخار و نرم کردن دست های خود را تیز فانک و پشت سر گذاشتن دلپذیر شیرینی که تا کاملا طعم دار به عنوان به نه نیاز به هر چیز دیگری.

No fine-chopping here—two swipes with the knife and you're done.
هیچ خوب سفت در اینجا دو ابجو بد و کم مایه با چاقو و شما انجام می شود.

“به نظر من آنها در حال underused گیاهی و طعم و مزه تقریبا به خوبی امروز به عنوان آنها سال پیش” او نوشت: در بعد دستور آبش Scallions در زیر کتاب آشپزی در پیگیری از عطر و طعم. بنابراین اگر شما هنوز رتبهدهی نشده است, شما ممکن است بخواهید برای شروع regrowing خود را scallions در حال حاضر.

البته همانطور که شما این کار را به خود ریتم شما می توانید در سراسر بازی با هر چاشنی که دوست دارید—یک نم آب لیمو کمی از زمین شیلی چند برش از زنجبیل است. و یا پرتاب آنها را به کتری پس از خشکیده چیزهای دیگر مانند استیک و یا ران مرغ به عنوان شروع کردم به انجام برای نجات شستن یک ظرف.

اما شما نیاز دارید و من امیدوارم که حداقل چند بار اول شما نمی خواهد به درک سادگی که ادنا لوئیس می خواستند ما را به طعم و مزه.

(1) برای یادگیری بیشتر در مورد ادنا لوئیس زندگی و تاثیر بر مواد غذایی جهان, من به شدت توصیه فرانسیس لام را در نیویورک تایمز مقاله ادنا لوئیس و سیاه ریشه آمریکایی پخت و پز.

یک نابغه دستور العمل های به اشتراک گذاری—از کلاسیک آشپزی, یک منبع آنلاین و یا در هر نقطه ، شاید چیزی ایده آل برای مبتدیان ؟ لطفا راه من (و به من بگویید چه بسیار در مورد آن هوشمند) در [email protected].

از فروشگاه ما

این پست شامل محصولات به طور مستقل انتخاب شده (و عاشق) ما ویراستاران و نویسندگان. به عنوان یک آمازون, دانشیار, Food52 را بدست آورده یک کمیسیون وابسته در مرحله مقدماتی خرید از محصولات ما به لینک.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de