طالبان برای توقف عملیات نظامی بیش از 3 روز تعطیلات عید

اسلام آباد — طالبان اعلام کرد آنها نمی خواهد انجام عملیات نظامی در افغانستان برای سه روز در ایام تعطیلات عید ul Adha شروع می شود که در این آخر هفته.

در بیانیه ای امیدوار کننده یک مهلت کوتاه برای مبارزه با طالبان سخنگوی Zabiullah Mujahed گفت: فرماندهان دستور داده شده است به انجام عملیات به مدت سه روز و شب اما مجاز به دفاع از خود اگر حمله کردند.

در این بیانیه همچنین گفت: طالبان به fraternize با نیروهای امنیتی افغان پرسنل و نه طرف برای عبور به سرزمین دیگر است.

دولت افغانستان استقبال طالبان اعلام و سخنگوی ریاست جمهوری صدیق صدیقی گفت که نیروهای امنیتی افغان دستور داده شد برای حمله به, اما تنها از خود دفاع کنند.

طالبان در این اطلاعیه به شرح زیر در یک پیام آشتی جویانه رهبر مولوی Hibatullah Akhunzada در اوایل روز شنبه به علامت مسلمان تعطیلات. هر دو communiques آمده است که به واشنگتن فرستاده صلح بازگشت به منطقه را امتحان کنید و پرش به شروع مذاکرات بین دولت افغانستان و طالبان است.

در عید پیام Akhundzada گفت: طالبان نمی کند و به دنبال انحصار قدرت در آینده آرایش سیاسی افغانستان. او همچنین گفت: آنها پشتیبانی آموزش و پرورش برای همه و مطیع توافق صلح امضا شده با آمریکا در ماه فوریه است. طولانی پیام بارها و بارها در منابع اسلامی دولت طالبان به دنبال ایجاد بدون توضیح چگونه آن را متفاوت خواهد بود.

ایالات متحده امریکا زلمای خلیل زاد بود و انتظار می رود در پایتخت افغانستان از کابل و همچنین در قطر که در آن طالبان حفظ یک دفتر سیاسی. او همچنین انتظار می رود در اسلام آباد, اما وجود دارد برخی از سوال در مورد اینکه آیا پاکستان هنوز هم بخشی از برنامه سفر.

ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله امضا Feb. 29 بود تبلیغ به عنوان بهترین امید برای صلح در افغانستان پس از چند دهه از جنگ. در حالی که ایالات متحده و ناتو در حال حاضر شروع به کاهش نیروهای نظامی خود را استحکام فاز دوم این معامله — که خواستار مذاکرات بین طالبان و کابل و رهبری سیاسی — شده است به تعویق افتاد. خیلی از این تاخیر شده است به عنوان یک نتیجه از کابل با بی میلی به چند صد تن از طالبان زندانی مشخص برای انتشار به عنوان بخشی از توافق است.

کابل ادعا کرده کسانی که طالبان زندانیان سخت مجرمان مرتکب جنایات بزرگ.

اما در روز سه شنبه رئیس جمهور اشرف غنی گفت که او آماده بود برای آزادی بقیه زندانیان بدون در نظر گرفتن که چرا تغییر از قلب و یا در صورت توافق رسیده با طالبان به جای برخی از آنها پیشنهاد طالبان زودتر رد کرد.

بر اساس این توافق کابل به انتشار 5,000 طالبان و شورشیان وعده داده بود به رایگان 1,000 دولت و پرسنل نظامی است. تا کنون در افغانستان آزاد است جلسه 4000 و طالبان نزدیک به 800.

“با این عمل ما نگاه رو به جلو برای آغاز مذاکرات مستقیم با طالبان در یک هفته زمان گفت:” افغانستان در شهر کابل ،

غنی نیز نامیده می شود به صورت دائمی آتش بس اما طالبان همواره گفته آنها آماده بودند برای مذاکره در مورد آتش بس در مذاکرات با کابل — هر زمان که آنها شروع — کرد و دولت افغانستان از حمله طالبان در خانه های خود.

هفته گذشته طالبان اعلام کرد که آنها آماده بودند برای مذاکره با افغانستان و رهبری سیاسی پس از عید قربان تعطیلات ارائه آخرین طالبان زندانی شده بود آزاد شده توسط آن است. این خبر به دنبال یکی از مهم ترین shakeups در افغانستان در سال.

طالبان گیر کرده به وعده خود را به حمله امریکا و ناتو اما باید انجام نمرات از حملات در افغانستان اهداف نظامی. ایالات متحده می خواهم برای دیدن آن حملات کاهش می یابد یا متوقف شود.

“امارات اسلامی به تعهدات خود در خصوص امضای توافق با ایالات متحده و … و تلاش در جهت راه اندازی داخل افغانستان مذاکرات” گفت: Akhunzada. “این است که در حال حاضر به دیگر احزاب برای تعیین چگونه آنها استفاده از این فرصت است.”

طالبان که رژیم سرنگون شد و در سال 2001 ایالات متحده به رهبری تهاجم گفت: آنها اجازه می دهد دختران برای رفتن به مدرسه و کار باید به آنها بازگشت به قدرت است. تحت ولایت-حکومت, افغانستان دختران اجازه نداشتند به مدرسه بروند و زنان محروم شدند ،

____

آسوشیتد پرس نویسنده Tameem اخگر در افغانستان کمک به این گزارش

این مقاله در نوشته شده بود توسط KATHY GANNON از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق صنعت شیرجه ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز [email protected]

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>