سودان بیانات رهبر انقلاب در بازداشت در دارفور جنایات جنگی

بانگوئی, جمهوری آفریقای مرکزی سودان بیانات رهبر انقلاب علی Kushayb که متهم است با 50 جنایت علیه بشریت و جنایات جنگی مربوط به جنگ در دارفور بازداشت شده است بیش از 13 سال پس از حکم صادر شده برای او مقامات روز سه شنبه گفت.

Kushayb تسلیم به مقامات در یک گوشه از راه دور در شمال جمهوری آفریقای مرکزی در نزدیکی مرز با سودان دادگاه جنایی بین المللی سخنگوی Zine El عبدالله گفت. این دادگاه در بیانیه ای گفت که Kushayb بود در عملیات بازداشت, اما نمی بلافاصله استادانه درست شده که در آن او در حال برگزار شد.

در دارفور درگیری شورشیان از خاک قومی مرکزی و کشورهای جنوب صحرای آفریقا جامعه راه اندازی یک شورش در سال 2003 شکایت از ظلم و ستم عرب تحت سلطه دولت در خارطوم.

دولت در پاسخ با سوخته-زمین حمله هوایی بمب گذاری و به هر طریقی شبه نظامیان شناخته شده به عنوان Janjaweed که متهم به جرم قتل و تجاوز. تا به 300,000 نفر کشته و 2.7 میلیون رانده شدند از خانه های خود.

Kushayb متهم است که فرماندهی هزاران نفر از Janjaweed شبه نظامی در 2003-2004 و اقدام به عنوان یک واسطه برای شبه نظامیان و دولت سودان. ICC می گوید که او “شخصا شرکت در برخی از این حملات علیه غیرنظامیان” و گفته “داوطلب خدمت سربازی جنگجویان مسلح, تامین مالی و ارائه مواد غذایی و دیگر لوازم به Janjaweed نیروهای شبه نظامی تحت فرمان او.”

در میان جرائم ذکر شده در حکم بازداشت به قتل و تجاوز به عنف و آزار و اذیت و غارت.

هیچ فوری تاریخ راه اندازی شد برای Kushayb به نظر می رسد قبل از دادگاه. در ظاهر اولیه خود قضات به دنبال تایید هویت خود را و او خوانده و اتهامات علیه او و حقوق خود را. مرحله بعدی خواهد بود یک جلسه مقدماتی به احتمال زیاد به ماه از شرکت در آن دادستان تلاش خواهد کرد برای متقاعد کردن قاضی که شواهد خود را به اندازه کافی قوی است به شایستگی قرار دادن Kushayb در دادگاه. او چهره یک جمله حداکثر حبس ابد اگر محکوم کرد.

جمهوری آفریقای مرکزی و دادستان کل اریک Didier تمبو تایید کرد به گزارش آسوشیتد پرس که Kushayb شده بود تحویل به لاهه در هلند روز سه شنبه پس از به ارمغان آورد به بانگوئی روز قبل از.

یک دادگاه جنایی بین المللی حکم بازداشت صادر شد برای Kushayb در سال 2007. از آن خواهد شد چه مدت او تا به حال شده است در جمهوری آفریقای مرکزی.

Kushayb و سابق رئیس جمهور سودان عمر البشیر طفره رفت دستگیری در جنایات جنگی برای بیش از یک دهه در میان بی میلی با دیگر کشورهای آفریقایی برای انجام حکم بازداشت.

Al-Bashir که متهم به جنایات از جمله نسل کشی سفر خارج از کشور آزادانه و این بود تا پس از او مخلوع در سال گذشته که مقامات سودان به توافق استرداد او به لاهه. اما رئیس جمهور سابق نشده است و آن را به ICC.

دیده بان حقوق بشر استقبال Kushayb را بازداشت.

“امروز یک روز نقطه عطفی برای عدالت برای قربانیان جنایات مرتکب شده در سراسر دارفور و خانواده های آنها گفت:” الیز Keppler دانشیار مدیر گروه عدالت بین المللی برنامه. “جهان را در وحشت به عنوان سودان دولت انجام حملات وحشیانه در دارفور غیرنظامیان به قتل, تجاوز به سوزاندن و غارت روستاها شروع و در سال 2003 است. اما پس از 13 سال و عدالت و در نهایت با یک فراری از جنایت.

Kushayb بازداشت تأکید بر اهمیت دادگاه جنایی بین المللی است که با آن مواجه انتقاد شدید از ایالات متحده است.

“عدالت همیشه بلافاصله ممکن است ICC نقش به عنوان یک دیوان دائمی انتقادی است,” او گفت:. “ICC حکم بازداشت را بدون تاریخ انقضا اما فراموش تکیه بر همکاری متحده به اجرا گذاشته است.”

___

مایک Corder گزارش از لاهه هلند است. Krista لارسون در داکار, سنگال کمک به این داستان.

این مقاله در نوشته شده بود توسط HIPPOLYTE MARBOUA و مایک CORDER از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز [email protected]

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im