حل شد! فراموش دانه به پایان می رسد ؟

فراموش دانه به پایان می رسد ؟ چگونه دانه های گذشته حل شد! – باب ویلا

همه چیز دارای یک عمر مفید از جمله دانه. برخی بیش از دیگران, هر چند, بنابراین در اینجا چیزی است که به دنبال و تعیین اگر شما به گل و دانه های گیاهی هنوز هم ممکن است قابل دوام.

Do Seeds Expire

عکس: depositphotos.com

س: آیا دانه به پایان می رسد ؟ من بسیاری از گل و دانه های گیاهی بسته قدمت چندین سال و نمی دانم اگر من باید آنها را نگه دارید و یا پرتاب آنها را دور و خرید دانه های جدید.

یک: ایده آل تحت شرایط ذخیره سازی خود دانه خواهد بود به احتمال زیاد قابل دوام. اما هیچ چیز کامل نیست به خصوص وقتی که می آید به ارائه الزامات مورد نیاز برای نگه داشتن دانه های شاد و قادر به جوانه زدن از سال به سال. برای که شما نیاز به ترکیب مناسبی از رطوبت تاریکی و دمای پایین و خنک. همانطور که درجه حرارت در خانه ما نوسان با فصل حفظ “گلدیلاک” محیط زیست یک چالش است اما غیر ممکن نیست. حتی زمانی که ذخیره شده تحت بهترین شرایط دانه منقضی خواهد شد. در اینجا چیزی است که شما نیاز به دانستن برای دریافت بیشتر از آن دانه های کوچک بسته.

Do Seeds Expire and How to Store the Seeds

عکس: depositphotos.com

رطوبت و دما عوامل مهم در, چرا دانه های بد.

دانه ها در یک چیز مشترک دارند: همه آنها در طول زمان رو به زوال اما برخی از انجام آن سریع تر از دیگران است. دانه های ذخیره شده در یک هوای گرم و مرطوب محیط زیست را کاهش سریعتر از کسانی که ذخیره شده در تاریکی که در آن درجه حرارت کم است و در حدود 10 درصد و دمای هوا بین 32 و 41 درجه فارنهایت است.

مقدار زیادی بستگی به دانه وضعیت زمانی که شما آنها را در ذخیره سازی و نهایی بوسه مرگ رطوبت است. یک دانه آن را مرطوب هنگامی که ذخیره می شود به ناچار توسعه قالب و می میرند. مشترک قاعده کلی برای بهینه بذر ذخیره سازی محیط طول می کشد مجموع درجه حرارت در فارنهایت و درصد رطوبت نسبی. در کل باید کمتر از 100 است. برای بسیاری از یخچال و فریزر بهترین گزینه است. تاریک است و سرد و در هنگام ذخیره شده در یک ظرف تنگ مانند یک ظرف شیشه ای دانه می تواند زنده ماندن برای دیدن یک فصل دیگر.

به عنوان دانه سن هر چند خود قدرت کاهش می یابد مهم نیست که چگونه به خوبی شما آنها را ذخیره کنید. برای مثال یک دانه خربزه است که به طور معمول دارای یک عمر مفید طولانی از پنج به شش سال ممکن است با جوانه زدن و در سال چهارم آن است اما تولید و رشد ضعیف و کمی میوه. که در این صورت زمان آن را به زمین بسته و خرید بذر جدید.

Do Seeds Expire: Types of Seeds

عکس: istockphoto.com

پس چگونه دانه های گذشته است ؟ این بستگی به نوع.

وجود ندارد one-size-fits-all وقتی که می آید به برآورد دانه و طول عمر. و حقیقت این است که مهم نیست که چقدر سخت کوش شما بوده ام در مورد دیدن به هر نیاز خود را, دانه, در نهایت پیتر ، هر دانه بسته شامل یک “بسته بندی شده در تاریخ” است که خوب سنج برای تعیین طول عمر خود را. برای مثال اکثر سالانه گل مانند zinnias یا کیهان یک سال طول عمر. همان درست است برای دانه های گیاهی مانند پیاز و هویج.

در اینجا لیستی از برخی از رایج ترین سبزیجات و گیاهان دانه مربوط به خود را با امید به زندگی تخمین می زند هنگامی که به درستی ذخیره می شود.

سبزیجات

 • لوبیا 2 تا 4 سال
 • هویج 3 تا 4 سال
 • ذرت شیرین, 1 تا 3 سال
 • خیار 3 تا 6 سال
 • کاهو 1 تا 6 سال
 • خربزه 3 تا 6 سال
 • نخود فرنگی 2 تا 4 سال
 • فلفل 2 تا 5 سال
 • کدو تنبل, 4 تا 6 سال
 • گوجه فرنگی 3 تا 7 سال

گیاهان

 • ریحان, 3 تا 5 سال
 • پیازچه 1 تا 3 سال
 • گشنیز و شوید, 1 تا 4 سال
 • پونه 4 سال
 • جعفری رزماری و آویشن 1 تا 4 سال
 • مریم گلی 1 تا 3 سال
Do Seeds Expire: Seed Storage

عکس: istockphoto.com

دنبال دانه ذخیره سازی دستورالعمل ها را به بهترین آنها را حفظ کند.

نه هر کس است یک یخچال و فریزر برای ذخیره دانه و shoebox قرار داده شده به صورت تصادفی بر روی یک قفسه در آشپزخانه نیست بهترین راه برای رفتن است. پس چگونه شما جلوگیری از دانه از انقضای? زیرزمین و گاراژ بزرگ هستند ، آنها تیره و اغلب بسیار سردتر از بقیه از خانه در طول ماه های زمستان. اگر یک زیرزمین گزینه نیست یک گنجه که سهام یک دیوار با گاراژ و یا هر خارجی دیگر دیوار است که معمولا سردتر از گنجه واقع در خانه داخلی. مهم ترین چیز این است که دانه نگه داشته می شود در منطقه ای که در آن درجه حرارت سرد باقی مانده ثابت و خشک است. آشپزخانه است که به سختی بهترین مکان است.

بهتر است برای ذخیره دانه در هوا تنگ, ظروف مانند غذای کودک و ماسون شیشه و یا هر چیزی را با یک واشر لاستیکی که قفل کردن رطوبت. برای گسترده تر دانه مجموعه های ذخیره شده در پاکت و یا بسته بندی اصلی خود, مهمات, قوطی گزینه خوبی به عنوان آنها هوا تنگ و ضد آب است. این را می توان در بسیاری از فعالیت در فضای باز فروشگاه که فروش شکار و کمپینگ و ماهیگیری تجهیزات.

آیا شما جمع آوری بذر از گیاه شما می خواهید به رشد دوباره در سال آینده و یا استفاده فقط چند دانه از یک بسته و ذخیره شده و بقیه تنها فروشگاه های خشک و دانه. رطوبت خود را بدترین دشمن است. فقط به یاد داشته باشید مهم نیست که چگونه به خوبی شما آنها را ذخیره دانه های یک ذهن خود دارند و تنها آنها می دانند که آن زمان به آن واریز شده!

بیشتر از باب ویلا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>