شما باید شستن توت فرنگی در آب نمک? ما خواسته یک دانشمند غذایی.

اگر شما مثل ما هر زمانی که شما در مورد شنیدن یک آشپزخانه هک—آیا این مشاوره از مادر بزرگ خود و یا روند در Infinite—شما تعجب می کنم: اما آن را در واقع کار می کند ؟ در آشپزخانه دانشمندما درخواست نویسنده Nik شارما (که کتاب جدیداز عطر و طعم معادله بیرون می آید در ماه اکتبر!) برای قرار دادن آن را به آزمون.


من می خواهم به عنوان خوانده شده چند گزارش در مورد مردمی شستن توت فرنگی در آب نمک به خلاص شدن از شر کرم ها و انواع دیگر از اشکالات اما تا به حال در نظر گرفته انجام آن خودم. به صداقت, شستشو با آب شیر هرگز به من اجازه پایین.

اما زمانی که سردبیران در Food52 رسیده و از من پرسید اگر من خواهد بود مایل به تست این روش شده است که گردش در Infinite (نگاه کنید به اینجا و اینجا و اینجا) من شیفته: این چیزی است که من باید اتخاذ به آشپزخانه من کارنامه?

برای تست این روش محبوب من تصمیم به اجرای یک آزمایش ساده است. من خریداری توت فرنگی از سه منبع مختلف, تمیز و آنها را با هم آب شور و یا آب لوله کشی و سپس مورد بررسی قرار اگر رواناب شامل هر گونه اشکالات از هر نوع.

بیایید پیدا کردن.

آیا آب شور درایو مخفی اشکالات از توت فرنگی ؟

تئوری پشت این روش

هنگامی که نمک می آید در تماس با اشکالات آن تساوی آب از طریق اسمز معکوس (همان مکانیسم است که توسط آن سبزیجات مانند بادمجان و گوجه فرنگی برش و نمک-تخم مرغ حفظ آماده هستند). به عنوان اشکالات خود را از دست بدهند آب های داخلی و دیگر مکانیسم های بیولوژیکی شروع به گرفتن یک ضربه (برای مثال پروتئین است که انجام مهم ساختاری و عملکردی نقش مانند آنزیم stop working) تبدیل شدن آنها ناراحت کننده و بیرون آمدن از این میوه در جستجوی یک کمتر-شور خانه. برخی از آنها ممکن است نابود شوند (بسته به چه مقدار نمک استفاده می شود و برای چه مدت آنها در معرض).

من ساده طراحی تجربی

این آزمایش برای هر تيمار سه بار تکرار شده. توت فرنگی شستشو داده شد و سپس از چپ به نشستن در یا آب ساده یا آب که در آن نمک (به ترتيب 1 قاشق چای خوری و 1 قاشق غذا خوری از نمک را در 2 فنجان آب) منحل شد. پس از 30 دقیقه توت فرنگی شدند و آب از نزدیک بازرسی برای اشکالات.

در اولین تجربی اجرا توت فرنگی که شستشو داده و در سمت چپ در آب ساده تا به حال چند کوچک عنکبوت آمد که در حال اجرا! من انتظار می رود کمی از خاک و یک اشکال و یا دو اما نه عنکبوت. آنها نبودند که بزرگ (کمی کمتر از ¼ اینچ در اندازه) و می تواند به راحتی شسته شده و در حال اجرا با آب و در عین حال هنوز هم به اندازه کافی به دلسردکننده است.

اما من تست نمونه که در آن میوه ها خیس می شد در آب شور تا به حال هیچ قابل مشاهده اشکالات پشت در آب است. در دوم و سوم اجرا می شود علاوه بر خاک من پیش بینی و موهای بینی متصل به توت فرنگی از پوست در واقع درست در کنار بذر توت فرنگی, من با مشاهده هر گونه کرم یا انواع دیگر از اشکالات (یا عنکبوت).

و بله در صورتی که شما نگرانم من بررسی انواع توت ها بسیار نزدیک قبل از غذا خوردن آنها را. آنها نمی طعم شور به عنوان نمک نباید نفوذ میوه اگر پوست دست نخورده است.

از فروشگاه ما

من انتظار یک درجه خاصی از اشکالات و خاک به حضور در تولید تازه بعد از همه انواع توت ها در حال رشد در خاک و سفر کمی قبل از رسیدن ما کشاورزان بازارها و فروشگاه های مواد غذایی.

در مورد عنکبوت فرار از آب ساده در حالی که در گذشته و در دو گروه آزمايش اجرا شد فقط خاک در آب رواناب.

اضافی آزمایشی که من انجام نداده است که نگاهی به بهره وری از این روش: عمدا اضافه کردن اشکالات به توت فرنگی و سپس حذف آنها را با آب در مقابل آب شور و يا اگر وجود دارد هر گونه تفاوت در تعداد زیادی از باگ ها که می آیند. (اگر شما سعی می کنید خودتان این را انجام گزارش در نظرات زیر.)

بر اساس نتایج به نظر می رسد که آب با خود را فقط به عنوان خوب در خلاص شدن از اشکالات از میوه. در پایان روز, من قصد دارم به چوب به شستن من توت فرنگی (و سایر میوه ها) با آب.

چه هک شما می خواهید Nik برای آزمون بعدی ؟ اجازه دهید ما را در نظرات!

Nik Sharma است و نویسنده و عکاس و دستور دهنده در پشت قهوه ای, جدول برنده جایزه وبلاگ است که به دست آورد بهترین-ofs از Saveur بهتر است خانه ها و باغ ها و انجمن بین المللی آشپزی حرفه ای. او در ستون هفتگی یک قهوه ای آشپزخانه به نظر می رسد در سان فرانسیسکو کرونیکل و نوشته شده است برای Saveur, طعم, Food52, خوار, در میان دیگران. اولین کتاب آشپزی نجومی: بزرگ, طعم, غذایی منتشر شد در ماه اکتبر سال 2018 است. او همچنین ویژه در امریکا بزرگ کتاب آشپزی. Nik زندگی در اوکلند کالیفرنیا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>