روسیه عرضه سلاح به طالبان افغانستان

مسکو (AP) — روسیه وزارت امور خارجه روز پنجشنبه گفت که مسکو هرگز تحویل سلاح به جنبش طالبان در افغانستان و مقابله با آمریکا ندارد.

سخنگوی وزارت ماریا Zakharova رد این ادعا توسط وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo, که گفت که او تا به حال بارها و بارها مطرح در مذاکرات خود با روس ها.

“روسیه تنها عرضه سلاح به دولت مشروع افغانستان است که به خوبی شناخته شده” Zakharova گفت: در یک جلسه.

در چهارشنبه Pompeo گفت که “روس ها شده اند به فروش سلاح های کوچک قرار داده است که آمریکایی ها در معرض خطر وجود دارد برای 10 سال است.”

وی افزود: “زمانی که من در ملاقات با همتایان روسی سخن من با آنها در این مورد هر بار: ‘توقف بود”.

روسیه این است که انتقاد از رهبری ایالات متحده عملیات در افغانستان استقبال فوریه توافق صلح میان آمریکا و طالبان با هدف پایان دادن به جنگ طولانی.

Zakharova نمی نظر پنج شنبه در گزارش که در مسکو ارائه شده نعمت برای کشتن نیروهای ایالات متحده در افغانستان اما دیگر مقامات روسیه را محکوم کرد و آنها را به عنوان جعلی.

در اوایل این هفته ضمیر کابلوف یک دیپلمات روس که در خدمت به عنوان رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین نماینده در افغانستان توصیف فضل اتهامات به عنوان بازتابی از اختلافات سیاسی در ایالات متحده و متهم است که آنها می توانست گسترش “نیروهای که نمی خواهید به ترک افغانستان هستند و در حال حاضر برای توجیه شکست خود.”

این مقاله در نوشته شده بود توسط آسوشیتد پرس از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز [email protected]

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im