Omicron چقدر بد خواهد بود؟ دانشمندان تا ماه ها نمی داننددر ویروسی که تاکنون 5.2 میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است، حدود 50 جهش جدید مانند یک کابوس برای بشریت به نظر می رسد. اما در نبرد دیرینه بین میکروب ها و بشریت، بسیاری از تغییرات ژنتیکی می توانند مسیر را در هر جهت معکوس کنند.

فصل بعدی همه‌گیری ممکن است شامل یک نوع Omicron باشد که راحت‌تر از دلتا پخش می‌شود، از دفاع یک سیستم ایمنی کاملاً واکسینه شده فراتر می‌رود و مانند پسرعمویش مبتلا به ویروس کرونا که باعث سندرم تنفسی در خاورمیانه می‌شود، بیش از یک نفر را می‌کشد. یک سوم از کسانی که آن را دریافت می کنند. دکتر بروس واکر، ایمونولوژیست و مدیر مؤسس مؤسسه راگون در کمبریج، ماساچوست، گفت که این بدترین سناریو یک فاجعه غیرقابل توضیح خواهد بود.

در سمت دیگر طیف وسیعی از احتمالات، بشریت می تواند استراحت کند. Omicron ممکن است یک نوع خوش‌خیم باشد که به سرعت دلتا گسترش می‌یابد، به راحتی توسط واکسن رام می‌شود، و باعث ایجاد بیماری کم یا بدون بیماری برای قربانیان می‌شود، در حالی که آنها را با مصونیت و خطر کم ابتلا به “کووید طولانی” مواجه می‌کند. واکر گفت: در این صورت، “طبیعت ممکن است یک واکسن طبیعی ایجاد کرده باشد.”

اما هفته‌ها و ماه‌ها – و کار لژیونی از دانشمندان در سراسر جهان – طول می‌کشد تا بفهمیم آیا نوع Omicron مسیر همه‌گیری را تغییر می‌دهد و چگونه.

در روزهای پایانی سال 2021، میکروبیولوژیست ها، ایمونولوژیست ها و دانشمندان ژنتیک، بینش های اولیه کلیدی را در مورد تمایل گونه به گسترش و توانایی آن در خنثی کردن درمان و واکسن ها در آزمایشگاه ارائه خواهند کرد.

تماس با تیم‌های ردیابی و اپیدمیولوژیست‌ها تا اوایل سال 2022 طول می‌کشد تا تصویر در حال ظهور را با داده‌های واقعی که بر اساس آن Omicron بیمار می‌شود و میزان بیماری آن‌ها مشخص شود. سپس مدل‌سازان ریاضی آنچه را که شناخته شده است ترکیب می‌کنند، آنچه را که نیست پر می‌کنند و تعدادی از نتایج را پیش‌بینی می‌کنند.

دکتر جاشوا شیفر، متخصص بیماری های عفونی از مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچیسون در سیاتل، گفت تا زمانی که این تکه ها و شواهد غلیظ شوند، تنها چیزی که داریم حکایات است.

شیفر گفت: «تأثیر نوع Omicron واقعاً باید به روشی سیستماتیک با در نظر گرفتن تعداد بسیار زیادی از افراد ارزیابی شود. “تحلیل کمی زمان می برد.”

ماه های آتی بار دیگر درسی از علم عدم قطعیت و عدم قطعیت علم به جامعه خواهد داد. به عنوان یک پازل، تصویر کامل از تاثیر Omicron فقط به صورت تکه تکه ظاهر می شود.

تقریباً دو سال پس از همه‌گیری، دانشمندان باید دوباره در مورد ویروس SARS-CoV-2 اقدام کنند. این بار، آنها یک نوع تغییر یافته توسط تعداد بی سابقه ای از جهش ها با داستان های ناراحت کننده دارند. و نقاط قوت و ضعف آن را در جمعیت متنوعی از میزبان‌های بالقوه، از غیر آلوده و کاملاً مستعد تا واکسینه شده و تقویت‌شده ارزش می‌گذارند.

دکتر جاناتان لی، متخصص بیماری های عفونی در هاروارد که یک آزمایشگاه ویروس شناسی در بریگام و یک بیمارستان زنان در بوستون را اداره می کند، گفت: «قطعات متحرک بسیار زیادی وجود دارد.

در Omicron امکان پذیر است این کشف دقیقاً با یک شیوع منفرد یا رویداد افزایش جمعیت مصادف شد که دانشمندان آفریقای جنوبی را بر آن داشت تا مجموعه‌ای از نمونه‌های ویروس کرونای ویروسی خود را افزایش دهند.

شیفر گفت، اگر Omicron نتواند موقعیت‌های بیشتری را با رسیدن به محدوده وسیع‌تری از مکان‌ها به دست آورد، نقش آشکار آن در ایجاد آخرین اپیدمی در آفریقای جنوبی می‌تواند یک مورد ناهماهنگی باشد.

اکنون که نوع Omicron در چندین کشور رونمایی شده است، قابلیت انتقال آن نیز آزمایش خواهد شد. در صورت لزوم، چالش بعدی دانشمندان برای تعیین اینکه آیا افزایش شیوع آن تابعی از مزیت بیولوژیکی ذاتی است که به گسترش آن از فردی به فرد دیگر کمک می‌کند و اینکه آیا برای جلوگیری از محافظت از افرادی که در برابر واکسن مصونیت پیدا کرده‌اند مجهز است یا خیر، چالش بعدی خواهد بود. یا عفونت گذشته

بازرسی گذرا از صورت فلکی جهش Omicron نگرانی های عمیقی را در هر دو جبهه ایجاد می کند.

لی گفت: «به نظر می‌رسد این نسخه از نظر جهش بیشترین موفقیت‌ها را داشته باشد.

بسیاری از آنها در امتداد رشته ای از کد ژنتیکی متمرکز هستند که شکل و رفتار پروتئین خار را که ویروس برای حمله به سلول های انسانی از آن استفاده می کند، کنترل می کند. دو جهش در محلی هستند که ویروس از آنها برای نفوذ به این سلول ها و ربودن آنها برای تکثیر خود استفاده می کند. و چندین مورد دیگر در انواع دیگر مشاهده شده است که می توانند از آنتی بادی های تولید شده توسط سیستم ایمنی در پاسخ به واکسن ها و عفونت های قبلی جلوگیری کنند.

این تنها آغاز است.

لی گفت: «این فقط تعداد جهش‌ها نیست که باعث آن می‌شود. به این صورت است که ژنوم ویروس به طور گسترده پراکنده شده است و دامنه عملکردهایی که پتانسیل تغییر دارند: “این فقط دارد زیاد از جهش در همه جا.»

اگر Omicron هنوز در خارج از آفریقای جنوبی یافت شود، دانشمندان باید سهم نسبی افزایش قابلیت انتقال گونه و توانایی آن برای غلبه بر سیستم ایمنی آماده را ارزیابی کنند. این یافته‌ها به راهنمایی گام‌های بعدی، از جمله تجدید بالقوه اقدامات بهداشت عمومی و فرمول‌بندی مجدد واکسن‌ها و تقویت‌کننده‌های mRNA که به‌طور خاص برای خنثی کردن گزینه جدید طراحی شده‌اند، کمک می‌کند. تولیدکنندگان واکسن فایزر و مدرنا گفته اند که می توانند چنین واکسن هایی را تنها در چند ماه بسازند.

با آزمایش‌های آزمایشگاهی برای هدایت پیش‌بینی‌هایشان، دانشمندان باید وظیفه جداسازی افزایش انتقال را از به اصطلاح فرار ایمنی به اندازه کافی ساده بیابند. اگر عفونت های جدید مرتبط با Omicron عمدتاً در افراد واکسینه نشده رخ دهد، به نظر می رسد افزایش قابل انتقال وجود داشته باشد. اگر احتمال بروز عفونت‌های جدید در افرادی که واکسینه نشده‌اند به همان اندازه باشد، دانشمندان ممکن است به این نتیجه برسند که این نوع از آنتی‌بادی‌هایی که برای مسدود کردن آن طراحی شده‌اند، پیدا کرده است.

اما این تحلیل به ظاهر واضح توسط عوامل متعددی پیچیده خواهد شد. واکسن‌های کووید-19 که در سرتاسر جهان در دسترس هستند، از نظر توانایی در جلوگیری از عفونت مجدد بسیار متفاوت هستند.

تضعیف ایمنی ناشی از واکسن‌ها، کارت وحشی دیگری را وارد ترکیب کرد. اگر یک فرد واکسینه شده یک مورد موفقیت آمیز مربوط به Omicron داشته باشد، لزوماً مشخص نخواهد بود که آیا نوع دفاعی واکسن را نقض کرده است یا این محافظت ها به خودی خود از بین رفته اند.

دکتر چارلز چیو، متخصص بیماری های عفونی در UC سانفرانسیسکو، گفت: اگر معلوم شود که Omicron به راحتی توسط واکسن ها متوقف نمی شود، جهان به موقعیت اولیه خود باز خواهد گشت.

او افزود، اما ممکن است بیش از این طول بکشد تا این گزینه ویران کند.

چیو گفت که نوع بتا که برای اولین بار در آفریقای جنوبی و نوع گاما در برزیل مشاهده شد، توانایی اجتناب از محافظت از واکسن را نشان دادند. چیو گفت، اما زمانی که آنها رو در رو با نوع بسیار پرسرعت دلتا در ایالات متحده و جاهای دیگر رقابت کردند، جذابیت زیادی کسب نکردند.

درس: حتی اگر Omicron بتواند بر واکسن ها غلبه کند، اگر نتواند دلتا را از بین ببرد، اثرات آن کمرنگ خواهد شد.

آخرین آزمایش توانایی Omicron برای تشدید یک بیماری همه گیر، این خواهد بود که ببیند آیا می تواند مردم را بیمار کند و باعث مرگ و میر بیشتر از قبل شود. واکر گفت، اگر هم قابل حمل تر و هم خطرناک تر باشد، نتیجه فاجعه بار خواهد بود.

وی گفت: این مهم ترین سوالی است که باید به آن پاسخ داد.

اما دانشمندان باید صبور باشند. واکر گفت که معمولاً حداقل چند هفته طول می کشد تا یک فرد آلوده به اندازه کافی بیمار شود تا در مراقبت های ویژه قرار گیرد یا بمیرد. و دانشمندان باید داده های بالینی را با توالی ژنتیکی ترکیب کنند تا ببینند آیا جهش های Omicron مسئول هستند یا خیر.

تولیو دی اولیویرا، ژنتیک دان آفریقای جنوبی که تیمی را که گونه Omicron را شناسایی کرد، رهبری می کند، گفت که دانشمندان از سراسر آفریقا برای جمع آوری داده ها در چند هفته آینده سخت کار خواهند کرد. او گفت که مشکوک است که انتقال بیشتر و قابلیت‌های فرار ایمنی، Omicron را در کانون توجه قرار داده است. اما او تمایلی به پیش بینی توانایی این گزینه برای بیمار شدن ندارد.

او گفت: «هفته‌های آینده بسیار حیاتی هستند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر