Omicron چقدر بد است؟ در اینجا چیزی است که باید مراقب آن باشید


وضعیت با نوع Omicron به قدری سریع در حال تغییر است که درک وضعیت وضعیت دشوار است.

گاهی اوقات این اخبار شوم به نظر می رسد، مانند زمانی که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری اعلام کرد که این سویه از 0.7 درصد به 73 درصد از عفونت های جدید در ایالات متحده تنها در دو هفته افزایش یافته است.

مواقع دیگر، اخبار دلگرم کننده به نظر می رسد، برای مثال، زمانی که مقامات آفریقای جنوبی متوجه شدند که به نظر می رسد موارد Omicron تقریباً به همان اندازه که افزایش یافته بود در حال کاهش است.

چگونه می توانیم بفهمیم که واقعاً چه خبر است؟ کدام شاخص ها نقاط قوت واقعی گزینه را نشان خواهند داد؟

و چه زمانی متوجه خواهیم شد که Omicron یک شکست همه گیر، یک فاجعه یا یک فاجعه کامل است؟

در اینجا چیزی است که باید تماشا کنید.

از این بدتر هم می شود؟

می‌توانیم یاد بگیریم که Omicron علاوه بر اینکه تقریباً 22 برابر بیشتر از سویه اصلی کروناویروس از ووهان چین حساس است، باعث بیماری شدیدتر می‌شود، ایمنی ارائه شده توسط واکسن‌ها یا عفونت‌های قبلی را تضعیف می‌کند و به درمان‌های موجود مقاوم است.

بهترین سناریو چطور؟

این در صورتی است که عفونت های Omicron باعث ایجاد بیماری کم یا بدون بیماری در اکثر یا همه افراد آلوده شود. حتی با وجود نرخ‌های انتقال بالا و تعداد زیادی از موارد “پیشرفت”، گزینه‌ای که کمی بیشتر از خروپف یا خستگی چند روزه ایجاد می‌کند، می‌تواند به‌عنوان آغاز آندمیک تلقی شود – وضعیتی که در آن ویروس به طور نامحدود در بین ما باقی می‌ماند. و این ممکن است آغاز پایان همه گیری باشد.

آیا احتمال دارد؟

برای دستیابی به این بهترین سناریو، Omicron باید عادت ناخوشایند ویروس کرونا برای ایجاد بیماری جدی و مرگ در افراد مسن یا ضعیف را کنار بگذارد. علاوه بر این، در بیش از نیمی از افرادی که این ویروس را پاک کرده‌اند، باید از ایجاد «کووید طولانی‌مدت» – یک بیماری مرموز با تعدادی علائم طولانی‌مدت مانند عدم تحمل ورزش، مشکل در خوابیدن و مه مغزی جلوگیری کند.

همچنین اگر عفونت حداقل چند ماه مصونیت داشته باشد یا پس از چند عفونت ایمنی طولانی مدت ایجاد کند، خوب است. برای چندین دهه، نوزادان، افراد مسن و افراد در معرض خطر را می توان برای جلوگیری از موارد شدید COVID-19 واکسینه کرد. اما در نهایت، در حالی که نوزادان به محافظت کوتاه مدت از واکسن ادامه خواهند داد، قرار گرفتن بیشتر افراد در معرض ویروس از سال به سال به آنها این امکان را می دهد که بدون نگرانی از عفونت جان سالم به در ببرند.

این اساساً آتش بسی است که بشریت با چهار ویروس کرونای دیگر که باعث سرماخوردگی می‌شوند به دست آورده است.

مراقب چه چیزی باشیم؟

برخی از قسمت های پازل شروع به پر شدن می کند. محققان امپریال کالج لندن تخمین زده‌اند که احتمال ابتلای مجدد Omicron 5.4 برابر بیشتر از نوع دلتا است. این بدان معنی است که تأثیر هر گونه روند منفی افزایش می یابد.

اینکه چقدر می تواند بدتر باشد بستگی به بیت های بعدی اطلاعاتی دارد که در جای خود قرار می گیرند. مهم است که بدانید چه کسی به Omicron آلوده شده است و چه کسی باعث بیماری جدی یا مرگ شده است.

دکتر پیتر هوتز، رئیس دانشکده ملی پزشکی گرمسیری در کالج پزشکی بیلور، گفت: علاوه بر این، دانستن اینکه چه زمانی – و برای چه مدت – افراد آلوده به Omicron مسری هستند، برای جلوگیری از ازدحام در بخش مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است.

کی خواهیم فهمید؟

مایکل اوسترهولم، اپیدمیولوژیست دانشگاه مینه سوتا، گفت که دو تا هشت هفته آینده بحرانی خواهد بود. او گفت که Omicron با ابرقدرت های انتقال دهنده خود احتمالاً باعث ایجاد “کولاک ملی” در موارد می شود. احتمالاً هیچ منطقه ای در امان نخواهد بود زیرا Omicron در توزیع بسیار خوب است.

چگونه بفهمیم که Omicron باعث بیمار شدن افراد می شود؟

در ایالات متحده، بستری شدن در بیمارستان رایج ترین ارزی است که برای ارزیابی شدت بیماری استفاده می شود. درمان بیمارستانی طیف کاملی از مراقبت‌های معمولی تا مراقبت‌های حیاتی را در بر می‌گیرد و معمولاً سفر بیمار در مقایسه با بیمار بودن در خانه به خوبی ثبت شده است.

اما اپیدمیولوژیست ها بستری شدن در بیمارستان را “شاخص تاخیر” برای حدت ویروس می نامند. با فرض اینکه بسیاری از جهش‌های Omicron الگوی اصلی حمله کروناویروس را تغییر نداده‌اند، معمولاً یک یا دو هفته پس از ظاهر شدن علائم برای یک بیمار به اندازه کافی بیمار مبتلا به COVID-19 طول می‌کشد تا نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد. مرگ معمولاً در عرض 30 روز اتفاق می افتد، اگرچه بسیاری از بیماران بیشتر طول می کشند.

روندی که شروع به بیان داستان بیماری زای Omicron خواهد کرد، نسبت است. محققان تعداد عفونت‌های جدید Omicron گزارش شده در روز X را محاسبه کرده و آن را با تعداد بستری‌های Omicron تقریباً دو هفته بعد مقایسه خواهند کرد. آنها همچنین نسبت موارد جدید گزارش شده در روز X به مرگ و میر ناشی از COVID-19 توسط Omicron را سه تا چهار هفته بعد محاسبه خواهند کرد.

هوتز گفت: اگر این نسبت تغییر کند، متوجه خواهیم شد که مشکلی وجود دارد.

یک نکته قابل توجه: اگر Omicron بیشتر از سویه های قبلی باعث عفونت های بدون علامت یا بیماری بسیار خفیف شود و این بیماران مورد آزمایش قرار نگیرند، ممکن است محاسبات را به گونه ای رد کند که توانایی Omicron در بیمار کردن افراد را بیش از حد تخمین بزند.

در خارج از کشور چه اتفاقی می افتد و این چه چیزی می تواند به ما بگوید؟

تجربه سایر کشورهایی که Omicron برای مدت طولانی تری در گردش بوده است، ممکن است سرنخ های اولیه ای را در مورد اینکه در کجا ممکن است باشیم ارائه دهد. اما سیستم های مختلف بهداشتی، وضعیت واکسیناسیون و جمعیت شناسی جمعیت، مقایسه را ناقص می کند.

سازمان جهانی بهداشت این هفته اعلام کرد که تعداد بستری شدن در بیمارستان‌ها در آفریقای جنوبی و بریتانیا همچنان در حال افزایش است و گفت که «احتمال» وجود دارد که سیستم‌های بهداشتی آنها بیش از حد بارگذاری شود. اما WHO همچنین خاطرنشان کرد که داده ها در مورد شدت بالینی عفونت های Omicron “هنوز محدود است”.

داده‌های قبلی از آفریقای جنوبی نشان می‌دهد که عفونت‌های Omicron ممکن است باعث بیماری خفیف‌تر شده و منجر به نیاز کمتر به اکسیژن مکمل و بستری شدن در بیمارستان شود. یک مطالعه مقدماتی که روز چهارشنبه در سایت اشتراک‌گذاری علم MedRxiv منتشر شد، نشان داد که کارکنان مراقبت‌های بهداشتی آفریقای جنوبی واکسینه شده که عفونت‌های پیشرفت‌دهنده‌ای از جمله Omicron داشتند، نسبت به افرادی که عفونت‌های اولیه آنها ناشی از گزینه‌های دلتا یا بتا است، اندکی کمتر به مراقبت‌های ویژه بیمارستانی نیاز دارند.

یک کارمند پزشکی گلوی زنی نشسته را مالید

زنی برای آزمایش عفونت کرونا در سووتو، آفریقای جنوبی، از گلوی خود سواب برداشت.

(دنیس فارل / آسوشیتدپرس)

آژانس امنیت بهداشتی بریتانیا این هفته 45145 مورد تایید شده Omicron را در انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی گزارش داد که 129 مورد بستری شدن در بیمارستان و 14 مورد مرگ احتمالی به دلیل سویه جدید وجود داشت. اما آژانس اذعان می کند که موارد به راحتی می تواند سه برابر بیشتر باشد. این عدم اطمینان در مورد تعداد موارد Omicron واقعاً تعیین رابطه دقیق بین موارد و بستری شدن در بیمارستان را دشوار می کند.

اگر Omicron گروه های مختلف مردم را بیمار کند چه معنایی دارد؟

آیا باز هم احتمال مرگ مردان کمی بیشتر از زنان است؟ آیا کووید-۱۹ همچنان بیماری است که بیشترین احتمال ایجاد بیماری و مرگ در سالمندان را دارد؟ آیا عفونت های بدون علامت هنوز در کودکان شایع است؟ در هفته‌ها و ماه‌های آینده، محققان سوابق پزشکی را جستجو کرده و گروه‌های موجود از شرکت‌کنندگان در مطالعه را بررسی خواهند کرد تا پاسخ‌هایی برای سوالاتی از این قبیل بیابند.

آن‌ها همچنین تغییرات در نحوه بروز عفونت‌های Omicron را بررسی می‌کنند تا ببینند آیا علائم مشخصی مانند التهاب سریع، ناهنجاری‌های لخته شدن خون و آسیب ریه همچنان از ویژگی‌های اصلی COVID-19 باقی مانده‌اند. این یافته‌ها می‌تواند به عوامل مهمی اشاره کند که برخی از افراد را نسبت به Omicron آسیب‌پذیرتر می‌کند و بنابراین نیاز بیشتری به محافظت از واکسن دارند.

بچه ها چطور؟

محققان آفریقای جنوبی در ابتدا گفتند که به نظر می‌رسد کودکان در صورت آلوده شدن به Omicron بیشتر در بیمارستان بستری می‌شوند، روندی که از گزینه‌های قبلی منحرف می‌شود و تحت نظارت دقیق قرار می‌گیرد.

اگر بیماران جوان‌تر عموماً کمتر احتمال دارد که بیمار شوند، تعیین اینکه آیا آنها همچنان ناقل ویروس مؤثر باقی می‌مانند، مهم است.

آیا واکسن ها کار خواهند کرد؟

آزمایشات آزمایشگاهی Omicron قبلا نشان داده است که سرم خون افراد واکسینه شده کمتر قادر به جلوگیری از حمله ویروس به سلول ها است. اما داده های دنیای واقعی برای تایید و شفاف سازی این یافته های آزمایشگاهی مورد نیاز خواهد بود.

اگر افرادی که واکسینه شده اند و تقویت شده اند شروع به پر کردن بیمارستان ها کنند و بمیرند، شواهد بدی است که حفاظت از واکسن به شدت تضعیف شده است. تاکنون CDC می گوید که به نظر می رسد دو دوز واکسن mRNA خطر ابتلا به بیماری شدید Omicron را کاهش می دهد. اما مقامات می‌گویند افزودن یک تقویت‌کننده این محافظت را تقویت می‌کند و آنها از آمریکایی‌های واکسینه شده می‌خواهند در صورت داشتن شرایط، آن را دریافت کنند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر