رسمی می گوید در حمله انتحاری در شرق افغانستان کشته شدند 5

افغانستان — یک بمب گذاری انتحاری در افغانستان شرقی پکتیا در روز پنج شنبه که نگاه به هدف نظامی مرکب منفجر شد اما قبل از آن مقصد به کشته شدن پنج غیرنظامی و زخمی شدن حداقل 29 نفر دیگر از جمله غیرنظامیان و پرسنل نظامی افغانستان, مقامات گفت.

طالبان در زمان مسئولیت بمب گذاری خواستار آن تلافی اظهارات رئیس جمهور در سرزنش آن را برای یک حمله اوایل این هفته در برابر زنان و زایمان بیمارستان که به کشته شدن 24 نفر از جمله دو نوزاد و همچنین چندین مادران و پرستاران.

طالبان بودند به انکار مسئولیت و محکوم است که حمله روز سه شنبه. به ویژه ایالات متحده امریکا, زلمای خلیل زاد همچنین با اشاره به طالبان را انکار و خواست دولت افغانستان و طالبان به همکاری با یکدیگر برای مبارزه با معضل تروریسم به طور خاص از دولت اسلامی وابسته به عامل در افغانستان است.

طالبان و گروه داعش در حال رقبا. افغانستان و مقامات آمریکایی می گویند دولت اسلامی وابسته در افغانستان تضعیف شده است در ماه های اخیر به عنوان یک نتیجه از ایالات متحده حملات بمب گذاری در این گروه دژ و همچنین عملیات نظامی توسط نیروهای امنیتی افغان و حملات توسط طالبان.

داعش گرفته است مسئولیت بخش زنان و زایمان حمله اما بیمارستان واقع شده است و در شیعه تحت سلطه داشت-e-Barschi منطقه از پایتخت افغانستان که در آن است انجام داده است چندین حملات خونین, از جمله یکی در سال 2018 به قتل ده ها تن از دانش آموزان جوان در نظر گرفتن امتحانات ورودی دانشگاه.

داعش وابسته اعلام کرد جنگ در افغانستان اقلیت شیعیان چندین سال پیش. آن را به مسئولیت یکی دیگر از بمب گذاری روز سه شنبه در ولایت هلمند است که هدف تشییع جنازه یک طرفدار دولت warlord که به کشته شدن 32 نفر.

در سخنرانی خود زیر سهشنبه دوگانه حملات غنی اشاره نمی کند, دولت اسلامی, اما گفت که او سفارش یک حمله علیه طالبان.

خلیل زاد میانجیگری توافق صلح میان آمریکا و طالبان در ماه فوریه به ایالات متحده اجازه می دهد و نیروهای ناتو افغانستان را ترک. آن دیده می شد در آن زمان به افغانستان را بهترین فرصت در صلح و آرامش در دهه جنگ اما دولت پس از مصرف شده با آشفتگی های سیاسی. غنی و رقیب خود عبدالله عبدالله که هر دو خود را اعلام کرده برندگان سال گذشته انتخابات ریاست جمهوری و هر دو خود را اعلام کرده رئیس جمهوری این کشور است.

در همین حال خلیل زاد شده است با فشار دادن طالبان به توافق برای کاهش خشونت است. از آنجا که معامله آنها در ادامه حمله نیروهای امنیتی دولت اما پس از خودداری از حمله به آمریکا یا ناتو که اغلب به کمک بحرانزده افغانستان.

آمریکا تلاش کرده است به طالبان و دولت افغانستان برای آغاز مذاکرات است که برگزار شده است به عنوان هر دو طرف داد و بیداد بیش از یک وعده آزادی از هر یک از دیگر زندانیان است.

هفته گذشته خلیل زاد ملاقات با طالبان در دفتر سیاسی در قطر. او همچنین در سفر خود به پاکستان و همسایه هند به دنبال حمایت خود را از مذاکرات صلح و سریع شروع به مذاکرات است.

خلیل زاد شده است به پایتخت افغانستان پس از آمریکا, وزیر امور خارجه مایک Pompeo موفق به شکستن بن بست سیاسی بین اشرف غنی و عبدالله در یک سفر در ماه مارس در میان بیماری همه گیر کوروناویروس که نگهداری ترین فرودگاه بسته شده است.

نا امید شده توسط سیاسی اختلافات, Pompeo برش 1 میلیارد دلار کمک به افغانستان دولت.

سازمان ملل و آمریکا باید گفت که این بیماری همه گیر کوروناویروس می دهد اضافه شده ضرورت پایان دادن به جنگ و سریع شروع به مذاکرات. افغانستان گزارش کرده است 5,639 مثبت COVID-19 موارد و 136 مرگ و میر است اما آمار و ارقام اعتقاد به بود بسیار بالاتر است.

____

Brodie از اسلام آباد گزارش داد

این مقاله در نوشته شده بود توسط TAMEEM اخگر و KATHY GANNON از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز [email protected]

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de