Michelada دنده در حال اوج تابستان

محبوب بلاگر Esteban Castillo را cookbook Chicano می خورد: سالم از من مکزیکی-آمریکایی آشپزخانهرا بعد از این ماه را هر کسی دلتنگ. (و بسیار گرسنه است.)

فرود در شمال کالیفرنیا کالج, پنج ساعت و دور از رضایت بخش غذای مکزیکی و 12 از یک, یکی, Castillo متوجه شدم که به ترمیم شیلی-relleno شکل سوراخ در قلب او می خواهم به گرفتن امور به دست خود او. یک تماس از صفحه اصلی به همراه داشت و نه قطعی و نه دستورالعمل مواد (“hechale un poquito de esto y del’ otro” و یا “اضافه کردن یک کمی از این و کمی از آن”) اما با وجود عدم وضوح و آشپزخانه بدانید-چگونه Castillo شد شگفت زده برای پیدا کردن چگونه به طور طبیعی از آن همه افتاد با هم:

من به آشپزخانه که بعد از ظهر مرعوب اما امیدوار و با کمی نماز به لا virgencita یک معجزه اتفاق افتاده است—آن را احساس مثل من تا به حال ساخته شده چیلس rellenos قبل از. حرکات احساس آشنا طبیعی است. من می دانستم که چگونه به تاول chiles, چقدر, نمک برای اضافه کردن به خمیر من و دست من می دانستم که فقط, که مواد تشکیل دهنده برای رسیدن به ایجاد یک غنی و دودی سالسا که در آن به استراحت چیلس. این بود که من هم رفته بود بر روی خلبان اتوماتیک در حالی که من در پخت و پز و قبل از من آن را می دانستند من در مورد به سرخ این کوچک زیبا قشنگ, پاکت, پوشش کرکی سفیده تخم مرغ.

از فروشگاه ما

به زودی پس از Chicano می خورد—Castillo وبلاگ chronicling آشپزخانه خود ماجراهای بازگشت به دوران کودکی خود را—به دنیا آمد.

مشترک به آمریکا مهاجرت تجربه مواد غذایی—به جای اذیت کردن خاطرات—ما را نگه می دارد افسار به خانه ما فرهنگ به ویژه هنگامی که قادر به مراجعه کنید. نوشته و عکس توسط کاستیلو Chicano می خورد این است که یک مجموعه زیبا از ارزشمند خانواده ی دستور غذاها (او مادر بزرگ Tacos de Papa, پدر بزرگ را Tacos د Adobadaمادر را Frijoles Puercos) به عنوان به خوبی به عنوان خود را مبتکر مش یو پی اس (Mac و Adriano Fundido, Michelada دندهو جادویی Chocoflan کیک, به نام چند).


دیگر چه دستور العمل نمونه اوج تابستان به شما ؟ به ما بگویید در مورد آن را در نظرات!

این پست شامل محصولات به طور مستقل انتخاب شده (و عاشق) ما ویراستاران و نویسندگان. به عنوان یک آمازون, دانشیار, Food52 را بدست آورده یک کمیسیون وابسته در مرحله مقدماتی خرید از محصولات ما به لینک.

مرجان لی سردبیر در Food52. قبل از این مواد غذایی پخته شده صرفا برای عکس. قبل از آن, او مواد غذایی پخته شده تنها برای مشتریان. و قبل از آن, او شات لیزر در نقاشی های دیواری در Herculaneum و تدریس یوگا. هنگامی که او را نوشتن در مورد و یا ساخت مواد غذایی او را به فکر کردن در مورد آن. او میراث شبکه رادیویی نمایش “به معنای خورده” بررسی متقابل تبادل فرهنگی به عنوان فراهم شده توسط مواد غذایی است. شما می توانید به دنبال او در Instagram @meanttobeeaten.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de