جنگ کره: 70 سال بعد 'فراموش شده' جنگ هنوز تازه برای جانبازان

رودی Maiorana زد دامنه کوه در تلاش برای فرار از یک موج می دوزند مردم چین آزادی سربازان ارتش. از طریق سردرگمی

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 31 خرداد 1399

رودی Maiorana زد دامنه کوه در تلاش برای فرار از یک موج می دوزند مردم چین آزادی سربازان ارتش.

از طریق سردرگمی ترور دود و انفجار او شنیده صدای گریه کردن: "من به کمک نیاز دارم. من نمی می توانید ببینید."

Maiorana که چندی قبل زندگی کرده بود یک زندگی مسالمت آمیز در Conemaugh قصبه نگه داشته و عقب نشینی برای کمی. او از دست داده بود تفنگ خود را در یک حمله غافلگیرانه او را ترک هیچ راهی برای دفاع از خود و یا محافظت از هر کس دیگری.

اما پس از آن ... او متوقف شده است.

"من می توانم او را ترک وجود دارد و من در حال اجرا پایین تپه" Maiorana گفت. "من hollered به او 'که در آن شما هستند؟' من نمی توانستم او را در همه. من گفت: "نگه داشتن hollering بنابراین من می تواند صدای شما را بشنود چرا که آنها در حال پایین آمدن.'

"من می تواند آنها را بشنود فریاد و باد bugles. به من گفت: 'با اجرای من.' ما در درختان. ما سقوط از لبه -- من حدس می زنم آن بود شاید 6, 7, پا بالا -- در دامنه کوه. که آخرین بار من او را دیدم."

که چینی ضدحمله اتفاق افتاده در ماه نوامبر 1950 در طول جنگ کره.

و به این تاریخ به عنوان ایالات متحده بزرگداشت سالگرد 70 از زمانی که جنگ آغاز شده در 25 ژوئن سال 1950 Maiorana هنوز هم به خاطر در حال اجرا پایین در دامنه کوه از دیدن گلوله پیرس آب در دره زیر و صدای التماس برای نجات در تاریکی.

"من هر روز فکر می کنم او گفت:" Maiorana که در حال حاضر زندگی در Geistown.

"زمانی که من در رختخواب من شروع به فکر کردن در مورد آن و من برای نگه داشتن تفکر آنچه تا کنون اتفاق افتاده که مرد؟' من همیشه امیدوار بود که او با ضربه سر خود را کشته و خودش را از آنجا که آنها را bayoneted او. همه آنها بیش از تپه پس از آن که در آن او بود. که بزرگترین بزرگترین چیز است. من فکر می کنم در مورد آن را در همه زمان. یک روز می رود توسط. که غم از نقطه در زندگی من است."

"من زخمی شد دو بار'

Maiorana به ارتش پیوست و در سال 1949 نیاز به پول برای کمک به حمایت از او ،

هیچ طولانی پس از آن او در اقیانوس آرام در راه خود را به ژاپن که پس از جنگ جهانی دوم اشغال و بازسازی شد و در حال انجام است.

اما او منحرف به شبه جزیره کره که در آن جمهوری کره (کره جنوبی) و سازمان ملل متحد نیروهای, از جمله کسانی که از ایالات متحده بودند مبارزه علیه جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) بود که با حمایت کمونیست چین و اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی و جمهوری.

"من نمی دانم آنچه که کره بود" Maiorana گفت. "من هرگز شنیده از کره جنوبی. من فکر کردم آن یک سفر به ژاپن است. ما فرود در کره و ما در عمل روز اول."

Maiorana به یاد می آورد که مجروح کمتر از دو هفته پس از ورود به درآمد اول خود را در دو Purple Hearts.

"من فقط 18 سال بود و من خیلی ترسیده," او گفت:. "شما رو به وجود آن را درک کنند. مردم از من بپرسید در مورد آن. من به آنها بگویید که شما رو به وجود به دانستن چه خبر است. من دو بار مجروح شد. من 11 روز وقتی که من رو زخمی شدند. آنها مرا فرستاده بازگشت به ژاپن و آنها پچ شما تا آنها به شما پنی سیلین و سپس رفت و برگشت دوباره."

خاطرات زنده هنوز معطل -- زیر صفر سرد از گرمای سوزان این خیرگی بودن زدم با نارنجک ضربه مغزی ... و بوی.

"کل کره به آن stunk مانند (و) خانه به دلیل شالیزارهای برنج," Maiorana گفت. "آنها گفتند که قرار فضولات انسانی در شالیزارهای برنج. من نمی دانم اگر آن را درست است یا نه. اما من گذاشته و در بسیاری از آنها و از آن بوی آن را دوست دارم. به نظر من کل کشور بوی آن را دوست دارم."

Maiorana شد در میان بیش از 5.7 میلیون آمریکایی که در خدمت در طول جنگ کره.

محلی تقریبا 80 Cambria County ساکنان درگذشت در جنگ است.

دریایی سپاه سرجوخه اد گالو) فردریک robbie handsome (نیروی دریایی صلیب) ارتش گروهبان. ریچارد Hartnett (خدمات برجسته صلیب) و ارتش سروان. جان Zanin (خدمات برجسته صلیب) جنگیدند در طول جنگ و بعد از القاء به Cambria County نظامی سالن از شهرت.

ارتش ستوان پل Clauson (خدمات برجسته صلیب) برنامه ریزی شده است برای عضویت در کلاس از سال 2020 است.

همچنین سرهنگ سرهنگ پائولین بکلی سوم-بالاترین رتبه بندی در نیروی دریایی در حالی که فرمانده استخدام آموزش گردان در parris در جزیره کارولینای جنوبی در طول جنگ کره عصر. او یک عضو از شهرستان افتتاحیه سالن از شهرت کلاس در سال 2006.

'نیروی حافظ صلح'

جان Hugya صرف یک سال و دو ماه و 17 روز در کشور اختصاص یافته به 1st بال هوایی دریایی دریایی هوایی گروه 12.

او پس از جنگ به این نتیجه رسیدند.

"ما حافظ صلح نیروی" Hugya, یک, Somerset County, resident گفت. "ما تا به حال یک سال است که در آن ما تمام گشت و همه چیز را در شب به مطمئن شوید که آنها نمی آمد خط و حمله دوباره است. آنهایی که واقعا تا به حال آن را دشوار شد و در سال 1950 و '51. آنها تا به حال Chosin مخزن. پس از آن که آنها تا به حال عملیات 'قاتل' و 'قاتل.' که '51. پس از آن بازی پینگ پنگ در سراسر مرز."

Hugya گفت: او پیوست این سرویس به طور خاص چرا که او می خواست برای رفتن به کره جنوبی.

"من نمی توانید شانس خود را برای رفتن جلوتر از زمان" Hugya گفت. "من برای رفتن به خارج از کشور, اما آنها فرستاده من به چند مدارس. آنها به من فرستاده شده به یک مدرسه ارتش. برگزار شد که من به عقب. من بیش از وجود دارد تا زمانی که ممکن است از '54. من در آن سال صلح بین '53 و '54."

وقت خود را وجود دارد "خسته کننده" کار "16 و 18 ساعت به دلیل تمام هواپیما باید به مبارزه آماده مثل دیروز."

Hugya گفت: "همه ما به گشت و تماشا کنید که شما نمی گام در معادن زمین است که هر دو طرف پشت سر گذاشت."

Hugya بود در میان برای اولین بار در یک سری از نیروهایی که باید نگه داشته مضطرب صلح در شبه جزیره برای چند دهه.

'نیاز به موضع'

این درگیری زمانی آغاز شد که بیش از 100000 کره شمالی مبارزان عبور از 38 موازی خودسرانه ساخته دست انسان خط کشیده شده و در جای خود قرار داده و پس از جنگ جهانی دوم به طور جداگانه در اتحاد جماهیر شوروی-کنترل زمین در شمال و ایالات متحده تحت اشغال جنوب.

کمونیست ها تقریبا به طور کامل به تصرف شبه جزیره وادار کردن کره جنوبی به یک 5,000-منطقه مایل مربع در جنوب شرقی بندر پوسان.

در سپتامبر. 15, سال 1950 یک دوزیست حمله تصور توسط U. N. فرمانده ژنرال داگلاس مک آرتور راه اندازی شده بود در پشت خطوط دشمن و منجر به آزادی سئول کمتر از دو هفته بعد. U. N. نیروهای تحت فشار قرار دادند شمال نزدیک به مرز با چین است.

چینی ها پس از آن counterattacked.

خط مقدم غالبا نقل مکان کرد.

در ژوئیه 1952, کره ای, توافق آتش بس که کره جنوبی هرگز امضا رسیده بود ایجاد منطقه غیرنظامی یک عملا مرز بیشتر یا کمتر در طول 38 موازی.

رسمی صلح حل و فصل شده است هرگز نهایی.

"من فکر می کنم نکته مهم برای من این واقعیت است که آن را اولین بار آن را آزمایش ملل متحد گفت:" مارتی Kuhar محلی مورخ و رئیس 1st اجلاس عرصه @ Cambria County یادبود جنگ جانبازان کمیته.

"من فکر می کنم که کلید به من. این آزمایش ملل متحد است. من فکر نمی کنم به شما حقیقت را بگویید هر کسی در ایالات متحده واقعا گفت: "اوه پسر اجازه دهید به دفاع از کره جنوبی.' اکثر مردم حتی نمی دانند که در کره بود و یا می تواند مراقبت کمتر است.

"اما به طور کلی آن را تعهد ما به سازمان ملل متحد. و نکته دوم برای من بود که در آن زمان توسط 1950 زیادی از کشورهای در حال سقوط بودند به کمونیسم. و ما نیاز به ایستادن در جایی که در اقیانوس آرام و یا در اروپا."

در طول جنگ یک تقسیم وجود داشته در ایالات متحده که آیا به راه انداختن جنگ تمام و رفتن سخت پس از چین, روش های پشتیبانی شده توسط مک آرتور و یا به سادگی به تضمین صلح و حفاظت از کره جنوبی.

"شما باید به درک آنچه که قرار بود" گفت: Paul Cunningham یک 90 سال لنکستر مقیم و رئیس جمهور کره جانبازان انجمن. "جنگ جهانی دوم به پایان رسید و در سال 1945. و در اینجا در سال 1950 ما مواجه با یک جنگ دیگر. هیچ کس تا به حال معده برای یک جنگ دیگر. به همین دلیل آنها نمی آن را یک جنگ است. آنها آن را به نام یک پلیس عمل است.

"چیزی که مهم است این بود که یک U. N. تلاش اولین بار."

جنگ سرد هنوز در آغاز آن.

و در سال 1949 مائو تسه تونگ یک کمونیست انقلابی رسما اعلام موجودیت جمهوری خلق چین پس از نبرد با ملی گرایان چینی به رهبری چیانگ کای-شک و حامیان او.

"ما تشویق مک آرتور در -- 'اجازه دهید آنها را' -- اما متوجه نیست که برای انجام این کار احتمالا می تواند باعث شروع جنگ جهانی سوم" کانینگهام گفت.

"مک آرتور هم می خواستم به چیانگ کای-شک به جنگ.

"این چیزها می تواند به راحتی رسوب جنگ جهانی سوم. که خط خوب است که واشنگتن تاسیسات. آن را ثابت می کند ما نیاز غیرنظامی نظارت."

'تداوم میراث ما'

امروز جنگ کره جانبازان انجمن شامل حدود 10 ، 000 کاربران که به خدمت در جنگ و یا در طول ادامه داد: policing.

"ماموریت ما این است که به تداوم میراث ما برای مراقبت از جانبازان ما به یاد داشته باشید ما افتاده و پارتی و اسرای جنگی" گفت: کانینگهام یک نیروی هوایی رادار تعمیرکار در طول جنگ.

"بسیاری از ما در تلاش بوده اند به انجام است که بیانیه ماموریت."

دولت های کشورهای متعدد سازمان ملل متحد و سازمان های مستقل از جمله کمیته ملی کره شمالی درگیر در تلاش برای حفظ صلح در شبه جزیره بین کره شمالی حکومت کیم جونگ سازمان ملل متحد و ROK, رهبری, ماه Jae-در.

تنش دوباره افزایش یافت این ماه زمانی که کیم خواهر کیم یو جونگ اعتماد دستیار تهدید نظامی احتمالی فعالیت گفت: "من احساس می کنم آن است که زمان به مطمئنا با کره جنوبی مقامات. ما به زودی به اقدام بعدی."

کره شمالی برنامه هسته ای خود ثابت نگرانی برای کشورهای منطقه به ویژه کره جنوبی و ژاپن است.

"این بسیار پیچیده ارتباط به حداقل می گویند" گفت: Daniel Wertz مدیر برنامه با کمیته ملی کره شمالی در یک سازمان غیر دولتی تلاش برای توسعه روابط بین ایالات متحده و کره شمالی. "این -- من فکر می کنم -- که بسیاری از برجستگی برای بهره در ایالات متحده و ایالات متحده امنیتی است. من فکر می کنم کره شمالی برنامه هسته ای خود است که قطعا یک تهدید مستقیم به ایالات متحده و متحدان آن در منطقه است. من فکر می کنم که عواقب یک جنگ در شبه جزیره کره خواهد بود. من فکر می کنم چند سال پیش در سال 2017, ما آمد بسیار خونتان نزدیک به یک تجدید جنگ است. این چیزی است که ما قطعا می خواهید برای جلوگیری از اتفاق می افتد."

Wertz گفت که حتی 70 سال بعد از جنگ است که درک کاملا متفاوت در کره شمالی از آن در است ایالات متحده-که در آن آن است که اغلب به عنوان "فراموش شده جنگ است."

"من فکر می کنم که جنگ است هنوز هم بسیار زنده در کره شمالی فرهنگ سیاسی" گفت: Wertz که پدر زندگی می کردند در جانزتاون. "وجود دارد یادآور این consonantly. این یک بخش عمده ای از روایت از کره شمالی دولت که کشور را در معرض خطر و که به آن نیاز دارد سلاح های هسته ای و نظامی قدرتمند برای زنده ماندن."

Wertz تجربه کرده است که تفاوت اول وقتی که او بازدید Yonan موزه جنگ آمریکا و جنایات است که اختصاص داده شده به یک قتل عام است که کره شمالی محرمانه ایالات متحده و کره جنوبی انجام شده است.

برخی از این نقاشی ها شامل مقتولین بودن زنده زنده سوزانده و butchered.

"این بسیار عجیب و دلخراش تجربه را از طریق رفتن وجود دارد," Wertz گفت. "نیز وجود دارد که شما رفت و چند صد و یا شاید بیش از یک هزار کره شمالی مدرسه کودکان بودند که بازدید از این موزه در همان زمان. آنها بسیار مراقب باشید به جداسازی غربی بازدید کننده از کره شمالی دیدن. این سفر زمینه برای کره شمالی بچه ها. و آن را از خود تلقین به نفرت از ایالات متحده است."

این مقاله نوشته شده توسط دیو Sutor از تریبون دموکرات Johnstown Pa. و از نظر قانونی مجوز از طریق تریبون محتوای آژانس از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 تریبون دموکرات Johnstown Pa.. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب