کابل, افغانستان (AP) — گروه دولت اسلامی در زمان مسئولیت یکشنبه برای یک بمب کنار جاده ای حمله علیه یک اتوبوس متعلق به یک ایستگاه تلویزیون محلی که به کشته شدن دو نفر از کارکنان.

مروه امینی معاون سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت: چهار نفر از کارکنان ایستگاه زخمی شدند, در بعد از ظهر شنبه حمله در کابل.

در بیانیه ای در یک است-وب سایت وابسته به این گروه گفت: این حمله علیه یک اتوبوس حامل کارکنان Khurshid TV, یک ایستگاه آن به عنوان “وفادار به افغانستان مرتد دولت است.”

هر دو طالبان و دولت اسلامی فعال در منطقه است اما ادعا کرده است که حملات اخیر در اهداف غیرنظامی را در حالی که طالبان گرفته شده مسئولیت برای اهداف نظامی. است شده است به طور فزاینده ای فعال در افغانستان پس از درد و رنج میدان جنگ ضرر و زیان به دولت و نیروهای ایالات متحده به عنوان به خوبی به عنوان آن طالبان رقبا.

Mohammad Rafi Sediqi, رسمی با Khurshid, تایید مرگ دو نفر از کارکنان. او گفت: دو نفر از زخمی ها در شرایط بحرانی از یک بمب گذاری که صورت گرفت در ایستگاه هشتم سالگرد.

این حمله پس از انقضای آتش بس که طالبان و اتباع افغانستان به نیروهای امنیتی رسیده در طول سه روز مسلمان تعطیلات عید فطر که شنبه به پایان رسید.

صدیق صدیقی سخنگوی رییس جمهور Asharf غنی توییتی که دولت افغانستان به شدت محکوم کرد شنیع و نامردی حمله Khurshid TV خدمه در کابل و “ایستاده افغانستان در رسانه ها.”

افغانستان در میان خطرناک ترین کشورهای جهان برای خبرنگاران. افغانستان روزنامه نگاران کمیته ایمنی گزارش شده که پنج روزنامه نگاران کشته شده در سال 2019. سال قبل 17 روزنامه نگاران و کارکنان رسانه ها کشته شدند, در افغانستان, در حالی که در مجموع 121 موارد خشونت علیه روزنامه نگاران و کارکنان رسانه ها گزارش شده است.

در مارس 2018 نه روزنامه نگاران که با عجله به صحنه از یک بمب گذاری انتحاری در کابل کشته شدند که یک دوم بمب افکن که منتظر اولین پاسخ دهندگان و دیگران برای رسیدن به تنظیم کردن مواد منفجره است.

در یک حمله جداگانه در شمال ولایت پروان حداقل سه فرزند کوچک کشته شدند که یک خمپاره به آمار خانه خود را صبح روز شنبه گفت: Wahida شاهکار سخنگوی والی در پروان.

شاهکار سرزنش طالبان برای حمله در Siagred منطقه اما طالبان را رد دخالت.

این مقاله در نوشته شده بود توسط رحیم FAIEZ از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im