چگونه خامه را با… ،

به عنوان همه گیر رول و عنصر کمیابی در ادامهشما ممکن است به خودتان پیدا کنید نیاز به یک خوشمزه شکوه شلاق (مانند یکی از این) اما بدون این کرم به شلاق. به جای را بیش از پیش ضروری سفر به فروشگاه مواد غذایی و یا بدون خامه در دسترس نباشد شما در واقع می تواند جایگزین شیر کامل و یا نصف و نیمه سنگین کرم.

معمولی پخت حکمت (نه به ذکر است علم) بر آن است که آن را تقریبا غیر ممکن است برای خامه را با این, کاهش چربی محصولات لبنی: که در آن شیر است که بین سه تا چهار درصد و نیم و نیم شامل هر نقطه از 10.5 به 18 درصد چربی خامه سنگین و پایه ایده آل برای خامه ساعت در 36 درصد چربی—حداقل.

با توجه به مواد غذایی علم نویسنده هارولد مک گی که محتوای چربی بالا بسیار مهم است برای ایجاد کرکی swoopy بافت ما آمده ایم به انتظار از خامه. چربی اجازه می دهد تا کرم به شلاق بیشتر به طور موثر و به حفظ گفت متراکم قله در حالی که به حداقل رساندن کف.

در یک دنیای کامل, ما می خواهم همیشه کرم های سنگین در اطراف به خامه اما این به حداقل می گویند ناقص بار. علاوه بر این یک راه وجود دارد در جاودانه کلمات Tim Gunn, به, با این وجود آن را به کار با شیر کامل و یا نصف و نیمه تا زمانی که شما مایل به ایجاد برخی از خلاق تغییرات به طور متوسط خامه دستور غذا. در اینجا ما به شما نشان می دهد چگونه می توان خامه از شیر—همه بدون گرفتن شلاق به دیوانگی. (و اگر مشکل شما در واقع مازاد از کرم های سنگین ما باید برخی از ایده ها برای که بیش از حد.)

از فروشگاه ما

1. اضافه کردن ژلاتین.

حدود سه فنجان خامه زده شده را با شیر, C. I. A. آشپز مربی استیون اسحاق اولین توصیه شکوفه 3 قاشق چای خوری ژلاتین در 4 اونس از شیر است. ژلاتین ضخیم و کمک می کند تا شیر خود را حفظ حجم پس از شلاق. هنگامی که ژلاتین را نمایاندن مایکروویو آن را در پنج دوم افزایش تا زمانی که فقط گاز مایع.

2. بیشتر اضافه کردن شیر و لرز.

در کاسه شما برنامه را به شلاق کرم در ترکیب 12 اونس شیر سرد را با ژلاتین مخلوط را هم بزنید تا ترکیب خوب و خنک برای یک ساعت. (شیر سرد مانند کرم سرد است بیشتر احتمال دارد به شلاق و بستن.)

3. شلاق!

هنگامی که به طور کامل سرد, شیرین مخلوط را به طعم و مزه. سپس شروع شلاق: با یک پایه میکسر و همزن و یا حتی توسط دست و با یک ماهوت پاک کن زدن, ضرب و شتم تا زمانی که تثبیت شیر رشد می کند ضخیم و دارای قله.

1. اضافه کردن ژلاتین.

Escoffier آشپز مربی کولت مسیحی نیز توصیه به استفاده از ژلاتین در هنگام ساخت خامه را با هر چیزی به غیر از خوبی و کرم. حدود سه فنجان خامه زده شده نصف و نیمه اول ترکیب 1 1/4 قاشق چای خوری پودر ژلاتین را با 2 اونس نصف و نیمه. اجازه می دهد تا ژلاتین به شکوفه برای حدود پنج دقیقه.

2. ترکیب نیمه&-نیمی از شکر.

در ضمن در کاسه شما برنامه را به شلاق کرم در, شیرین 10 اونس سرد نصف و نیمه را به طعم و مزه.

3. ذوب ژلاتین و اضافه کردن به نصف و نیمه.

مایکروویو ژلاتین مخلوط در پنج دوم افزایش تا زمانی که به طور کامل گاز مایع. اضافه کردن مایع ژلاتین به شیرین نصف و نیمه تکان دهنده با یک ماهوت پاک کن زدن به ترکیب خوبی است. در یخچال به مدت 30 دقیقه یا تا زمانی که کمی غلیظ اما نه بیش از حد حالت جامد در میآید.

4. شلاق!

شلاق مخلوط با استفاده از یک پایه میکسر و همزن و یا ماهوت پاک کن زدن تا کرم حجیم و می تواند نگه دارید قله. Looser کرم را در زمان کمتر اما اگر هدف شما یک توانست stabler بافت است که نیاز به یک کمی بیشتر ضرب و شتم. مطمئن شوید که برای دریافت پریشان و یا خود را ترک میکسر تنهایی در حالی که ضرب و شتم—کرم شرکت خواهد شد تا در عرض چند دقیقه و را محول به کره اگر شما دقیق نیست.

آیا شما تا به حال ساخته شده و خامه از شیر ؟ به ما بگویید که چگونه آن را در نظرات زیر!

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de