چگونه می توان نان بیات (بله در هدف!)

با الهام از مکالمات در Food52 تدریس خصوصی در خانه ما در حال به اشتراک گذاری راهنمایی و ترفندها است که مرور همه آشپزخانه های ما ساده تر و بیشتر سرگرم کننده است. امروز: فراموش بیات نان ؟ نگران نباشید—آرامش دنبال این آسان peasy مراحل و حمل و نقل.

بنابراین شما فکر می کنم روز خود را از اورژانس نان-بياتی بیش از, آیا شما? چاشنی را پشت سر شما ؟ وجود نان پودینگ و پودرهای سوخاری و croutons در آینده خود را رتبهدهی نشده است. و در میان خود ماهر وعده غذایی تعطیلات-برنامه ریزی شما ممکن است (فقط ممکن است) اجازه بياتی نان لغزش.

وقتی اتفاق می افتد که نمی قراضه پودینگ نان. (هرگز ضایعات نان پودینگ.) در اینجا چیزی است که به انجام.

فروشگاه داستان

اگر شما به یاد داشته باشید با یک روز برای رفتن خلال قرص نان خود را.

بیشتر از نان را در سطح منطقه شما در معرض هوا سریع تر از آن خواهد بیات; آن را تکه تکه و شما خودتان یک پا تا در کل فرایند. (اگر در نهایت شما خواهید بود cubing نان خود را مراقب باشید آن را برش به برش با ضخامت مشابه شما می خواهم مکعب خود را به اند.) دراز برش بر روی یک خنک کننده رک شما می خواهم به طور معمول برای استفاده از کوکی ها اجازه می دهد هوا به گردش و تماشای نان خود را رفتن جلال شکننده. فردا آن را آماده خواهد شد به نوبه خود به پودرهای سوخاری و یا قرار است که پودینگ.

اگر شما واقعا هیچ وقت تبدیل به اجاق گاز خود را.

دادن نان خود را سریع پخت در 350ºF فر را از گرسنگی مردن آن را از رطوبت آن است که دقیقا آنچه شما دنبال آن هستید. قطع قرص نان خود را به طور مساوی به اندازه حبه یا برش (بسته به آنچه که شما در حال ساخت) و نان تست آنها را خشک و برای 15 تا 20 دقیقه یا تا زمانی که به آرامی قهوه ای طلایی است. در ادامه با دستور العمل خود را. (لطفا ما را نجات دهد برخی از.)

How to Stale Bread from Food52

چند دستور العمل برای همه است که نان بیات

Pappa al Pomodoro (اهل توسکانی نان سوپ با مریم گلی روغن نم نم باران)

این اهل توسکانی نان سوپ طول می کشد فقط پنج مواد ساده (فکر می کنم: گوجه فرنگی, سیر و نان بیات) و جادویی آنها را تبدیل به یک ظرف دیدنی و جذاب.

Albóndigas al Chipotle

“برای اولین بار ما شام در خانه جدید من مادر ساخته شده است به یک جزء اصلی از صفحه اصلی آشپزی albóndigas (کوفته در سس گوجه فرنگی)” می نویسد: ایزابل Torrealba در خانواده من دستور غذا.

سوخاری نمک و فلفل نان تست فرانسوی

نان تست فرانسوی می رود مرزه در این مسیر فوق العاده ترد نسخه سالم و پا زدن نمک و فلفل. شربت افرا می شود تعویض برای سس گوجه فرنگی و یا اگر شما احساس مانند چیزی تند, Sriracha.

اقشار با سوسیس & سبزی

این “آشپزخانه-سینک” ظرف با این نسخهها کار برای تقریبا هر چیزی که شما رو دروغ گفتن در اطراف یخچال (از soon-to-be-wilty سبزی به مانده سوسیس) و در عین حال به نظر می رسد قابل توجه در میز شام.

سوپ پیاز فرانسوی های سوخته راه

ما آن را بپذیرد: مورد علاقه ما بخشی از سوپ پیاز فرانسوی است melty-پنیر سوخاری در بالا. اما کسانی که hunks از ترد نان بیات را به سوپ کلاسیک آن آرامش heartiness.

چگونه می توانم به شما نان بیات در عجله بسر می رسانید ؟ در نظرات به ما بگویید!

عکس های جیمز باج

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>